Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Honda Stream K20A1 problem z obrotami silnika

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Imię
    Ra-V
    Auto
    Civic VIII gen FA1
    Skąd
    Ełk
    Posty
    60

    Domyślnie Honda Stream K20A1 problem z obrotami silnika

    Witam
    Panowie potrzebuje pomocy(diagnozy) co do mojej struny.
    Od początku posiadania auta walczę z obrotami silnika.
    Jak do tej pory wymieniłem czujnik spalania stukowego , ustawiłem zawory i wyczyściłem przepustnicę wraz z tzw. silniczkiem krokowym.Nic to nie zmieniło oprócz odchudzenia mojego portfela .
    Objawy :
    auto na postoju , zimne, obroty 1700-1800
    auto na postoju ciepłe 800 obr.
    Nic nie faluje ,utrzymują +- 50obr ,stałą wartość.
    Cuda zaczynają się dziać podczas jazdy ,gdy auto jest zimne i jest na ssaniu ,podczas przełaczania biegów na wciśniętym sprzęgle obroty potrafią na chwilę skoczyć do nawet 3 tyś (czasami do 2500-2700) i spadają do powiedzmy 2 tyś .
    Gdy auto jest już zagrzane ,podczas jazdy powiedzmy prędkośc 90km\h, gdy wciskam sprzęgło lub wrzucam luz obroty spadają na moment do 1 tyś a poźniej podwyższają się do 1500 i tak już zostają ,ale gdy na przykład zatrzymam auto ,obroty spadają na 800.
    Podczas np jazdy po mieście , dojeżdżam do skrzyżowania i powiedzmy skręcam w prawo ,wciskam sprzęgło i obroty wchodzą na ok 2000 -2200 i spadają do 1500.
    Jeżeli chodzi o check engine to raz na jakiś czas mam bląd p0130 ,który sugeruje wymianę sondy lambda ,podobno uszkodzona grzałka sondy,aczkolwiek parametry sondy są w normie
    NIe mam juz pomysłów co może być przyczyną ,ale wycie silnika zaczyna mnie już mocno wk....
    Jakieś pomysły co zrobić żeby nie wydać następnych stówek u mechanika który będzie zgadywać i wymieni pół samochodu ?
    Ostatnio edytowane przez Ra-V ; 21-01-17 o 17:02

  2. #2
    Użytkownik Awatar elmo141
    Dołączył
    May 2011
    Imię
    łukasz
    Auto
    Ed2 / RN1
    Skąd
    warszawa
    Posty
    961

    Domyślnie

    Przepustnice czyściłeś ale może to ona nawala? Ja w streamie z 1.7 zmagam sie tez z zabawa z obrotami tylko u mnie jak się rozgrzeje to czasami na jałowym biegu z 800 spada do 400 i odbija znowu do 800. Wymienialem juz krokowiec, sondę I, regulowałem zawory po roku, czyscilem co sie da. Kombinowałem czy to jakiś przewód od powietrza nie jest pęknięty. Świece wymienione. Po niedzieli wstawiam do kolejnego warsztatu na badanie tematu.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Imię
    Ra-V
    Auto
    Civic VIII gen FA1
    Skąd
    Ełk
    Posty
    60

    Domyślnie

    Jestem ciekaw czy ASO coś by poradzilo ,bo wychodzi na to że byłoby chyba jednak taniej pojechać od razu do nich 😀

  4. #4
    Użytkownik Awatar elmo141
    Dołączył
    May 2011
    Imię
    łukasz
    Auto
    Ed2 / RN1
    Skąd
    warszawa
    Posty
    961

    Domyślnie

    No nie wiem czy tanio. Tam by wstawili np. nowa przepustnice a to koszt pewnie z 1300. Poprzednio bylem w warsztatach polecanych pod kątem hond. W tym tygodniu auto idzie do człowieka który specjalizuje się w toyotach i hondach... Twój silnik to dosyć popularna jednostka i wiedza o nin powinna być powszechniejsza.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Imię
    Ra-V
    Auto
    Civic VIII gen FA1
    Skąd
    Ełk
    Posty
    60

    Domyślnie

    wiedza o nim jest tak powszechna że mechanik zgaduje ,może to zawory ,może przepustnica ,silnik krokowy ,przepływomierz a może sterownik komputera ,czujnik położenia wału a może czujnik spalania stukowego ,na pewno to wina sond ....itp... niedługo zabraknie rzeczy które można wymienić

  6. #6
    Użytkownik Awatar elmo141
    Dołączył
    May 2011
    Imię
    łukasz
    Auto
    Ed2 / RN1
    Skąd
    warszawa
    Posty
    961

    Domyślnie

    Mam to samo Moja 2 tygodnie się kisiła w warsztacie i wymienili przepustnicę i co? I dalej jest jak było. Teraz pod lupę mają być wzięte cewki... Ale to jak będzie cieplej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •