Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Brake Light Switch

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    4

    Domyślnie Brake Light Switch

    Kod P0504 - Brake Light Switch / pedał position sensor jak to zlikwidować? Byłem już u dwóch mechaników i nic tylko kasę brali


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #2
    Użytkownik Awatar Grzegorz K
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Honda Civic X 1,5
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    334

    Domyślnie

    A nie trzeba było od razu do serwisu Hondy ? może by było taniej niż za trzech mechaników ? bo będzie pewnie i trzeci jak dwóch nie dało rady...

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Imię
    Piotr
    Auto
    Honda Civic IX
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    32

    Domyślnie

    Podjedź do serwisu Nic nie znalazłem w temacie

  4. #4
    Użytkownik Awatar markom13
    Dołączył
    Aug 2007
    Imię
    Marek
    Auto
    Civic Tourer 1.6D
    Skąd
    PL/UK
    Posty
    60

    Domyślnie

    Damian1974 ,rozwiazales problem ? Moj molega ma ten sam blad ,niestety pojawiajacy sie czasami. Czujnika w serwisie nie maja !!!! Dopiero po 20tym, tego miesiaca. Czy nowym czujnik zalatwi sprawe ? Nikt nie wie ...

  5. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markom13 Zobacz posta
    Damian1974 ,rozwiazales problem ? Moj molega ma ten sam blad ,niestety pojawiajacy sie czasami. Czujnika w serwisie nie maja !!!! Dopiero po 20tym, tego miesiaca. Czy nowym czujnik zalatwi sprawe ? Nikt nie wie ...
    I co w tym takiego dziwnego,że nie mają go na stanie w serwisie? Raczej to normalne. autoryzowany serwis to nie jest skład części jak intercars. Zawsze muszę to powtarzać każdemu klientowi. A to,że bedzie po 20 tego miesiąca to wynika,że przyjedzie z centralnego magazynu.

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Auto
    Civic MY13' 2.2
    Posty
    40

    Domyślnie

    Jest to blad sensora polozenia hamulca, podjedz na kompa i sprawdz czy nie dzialaja obie sekcje sensora A i B. Pisalem o tym jakis czas temu, mialem ten problem ale nikt nie wiedzial co i jak. Wyjmij sensor, wysusz porzadnie, wysusz auto i zaloz, u mnie po zrobieniu tego od ponad roku swiety spokoj, w wielu innych przypadkach tez, najprawdopodobniej jest zawilgocony i robi choinke na zegarach, jak go wyjmiesz to wszystko zniknie ale nie bedzie swiatel stopu.

    Cytat Zamieszczone przez markom13 Zobacz posta
    Damian1974 ,rozwiazales problem ? Moj molega ma ten sam blad ,niestety pojawiajacy sie czasami. Czujnika w serwisie nie maja !!!! Dopiero po 20tym, tego miesiaca. Czy nowym czujnik zalatwi sprawe ? Nikt nie wie ...
    jesli to w UK to mnie nie dziwi, dla mnie serwis Hondy w UK to kpina i mam same niemile doswiadczenia niestety.
    Ostatnio edytowane przez Tobby ; 11-02-18 o 08:16

  7. #7
    Użytkownik Awatar markom13
    Dołączył
    Aug 2007
    Imię
    Marek
    Auto
    Civic Tourer 1.6D
    Skąd
    PL/UK
    Posty
    60

    Domyślnie

    Taki maly update. Kumpel zmienil czujnik pedalu hamulca na oryginalny ,sciagniety z Japonii.Tydzien bylo ok. Problem powrocil. Nikt nie wie co dalej.

  8. #8
    Użytkownik Awatar gienio
    Dołączył
    Nov 2012
    Auto
    civic X 1,5 sport
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    220

    Domyślnie

    Przeczytaj na civic forum temat .Głupiejąca kontrolki w tym modelu często są spowodowane awarią kostki w tylnej klapie .Sam to przerabiałem i po naprawie w aso za 240 pln wszystko jest ok .Dodam jeszcze że diagnoza u mechanika nie z aso też wskazywała uszkodzony czujnik pedału hamulca .
    Ostatnio edytowane przez gienio ; 22-06-18 o 10:28

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie

    Jak już napisał gienio temat jest dość znany. Jest na to nawet biuletyn serwisowy. Tu jest o tym:
    http://www.civicforum.pl/showthread....878#post392878

    Cytat Zamieszczone przez gienio Zobacz posta
    Sam to przerabiałem i po naprawie w aso za 240 pln wszystko jest ok .Dodam jeszcze że diagnoza u mechanika nie z aso też wskazywała uszkodzony czujnik pedału hamulca .
    240 pln to nie drogo w porównaniu z ceną 700 zł + 185 za podłączenie do komputera - jaką powiedzieli mi w ASO w Katowicach. Dlatego myślę jak się za to zabrać poza ASO

  10. #10
    Użytkownik Awatar gienio
    Dołączył
    Nov 2012
    Auto
    civic X 1,5 sport
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    220

    Domyślnie

    Może zadzwoń do innego ASO bo prawie tysiąc za naprawę która trwa 30 min. to troszkę przesadzili. Z tego co czytałem nikomu nie wymieniali całej wiązki tylko coś poprawiali w tej kostce .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •