Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Świece zapłonowe d13b7

  1. #1
    Użytkownik Awatar nitro2112
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Mateusz
    Auto
    eg3 d13b7
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2,052

    Domyślnie Świece zapłonowe d13b7

    Cześć!

    Już kompletnie zgłupiałem. W lutym przerabiałem swoje d13 na b7, tyle co wsadziłem cały osprzęt mpfi, zmieniłem wałek na ten z d15b2, głowica i słupek zostały bez zmian (d13b2). Jeździ na mapach d13b7. Teraz jakie kupić świece? Te same co zawsze i co zaleca producent do d13b2, czyli BKR6E-11? Bo zauważyłem, że do d15b7 są inne tzn o oznaczeniach ZFR5F-11 bądź też BKR5E-11. Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o dobór świec, ich wpływ na pracę silnika i od czego zależy ich wybór.

    Chcę zmienić świece, palec i kopułkę, ponieważ z wydechu pluje dosłownie sadzą, świece też są całe dosłownie pokryte sadzą. Spalanie jest w normie, moc trzyma, za to bardzo czuć benzynę w spalinach, ale to jest raczej norma, chyba że się mylę. Pali 8~9L/100 przy dość dynamicznej jeździe teraz zimą po mieście.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez nitro2112 ; 04-01-17 o 13:35

  2. #2
    Użytkownik Awatar delek
    Dołączył
    Mar 2009
    Auto
    HHH
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    691

    Domyślnie

    Wygoogluj sobie NGK Ciepłota Świec. 6 będzie świecą chłodniejszą niż 5 (oddaje więcej ciepła do otoczenia), ja bym został przy zalecanej 6, chociaż jeździłem z 5 gdy silnik mi brał olej i 6 nie dawały rady go przepalić i nic złego się nie działo. Ty masz chyba raczej problem z za bogatą mieszanką, skoro sadze lecą z wydechu.

  3. #3
    Użytkownik Awatar nitro2112
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Mateusz
    Auto
    eg3 d13b7
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2,052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez delek Zobacz posta
    Wygoogluj sobie NGK Ciepłota Świec. 6 będzie świecą chłodniejszą niż 5 (oddaje więcej ciepła do otoczenia), ja bym został przy zalecanej 6, chociaż jeździłem z 5 gdy silnik mi brał olej i 6 nie dawały rady go przepalić i nic złego się nie działo. Ty masz chyba raczej problem z za bogatą mieszanką, skoro sadze lecą z wydechu.
    Ok dzięki, wertuję właśnie te wszystkie zasady działania świec, ich specyfikacje itp. Z tego co mogę napisać to z pewnością silnik oleju nie bierze, z tą zbyt bogatą mieszanką też się zastanawiałem, choć z drugiej strony spalanie jest niby w normie. Chcę dlatego wymienić te trzy rzeczy, bo kopułka i palec są w opłakanym stanie, a to też w sumie może mieć dość istotny wpływ na iskrę i stan świec prawda? Dzięki za odpowiedź!

  4. #4
    Użytkownik Awatar paweltdf
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    Celica 1zz-fe & EG3
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    422

    Domyślnie

    Kupuj świece takie jakie mają być w D13B2.

  5. #5
    Użytkownik Awatar nitro2112
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Mateusz
    Auto
    eg3 d13b7
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2,052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paweltdf Zobacz posta
    Kupuj świece takie jakie mają być w D13B2.
    Już zamówione, dzięki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •