Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Civic V - B18C4/K20A4 - pytania do SWAPów

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    5

    Domyślnie Civic V - B18C4/K20A4 - pytania do SWAPów

    No cześć,

    Jako, że moja Hania sobie wesoło popierduje na biednym 1.3, w końcu trzeba zacząć myśleć nad czymś trochę większym.
    Dlatego mam do was kilka pytań, bo zapewne nie jestem jedynym, który coś takiego zrobił/chce zrobić.

    Myślałem nad B18C4 lub K20A4.

    Teraz pytanie(a) do was.

    O ile mniej więcej orientuję się, jak będzie wyglądać zabawa z 1.8ką, to nie jestem pewien, jak sprawy mają się z K20, mianowicie chodzi mi o ogólną problematyczność K20 i jego montaż do Civica V-tki (HB 1.3) - no i czy w ogóle da się to zrobić wymiarowo.

    Na razie nie chcę zadawać zbyt konkretnych pytań, natomiast interesuje mnie to, czy komuś się to udało, jak wyglądają problemy i koszta z tym związane no i oczywiście jak oceniacie ogólnie sam silnik. (Nie, to nie ma być ekonomiczne :V)


    Z góry przepraszam za możliwe głupie pytania, dalej się uczę w temacie

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Imię
    k20
    Auto
    Ep
    Skąd
    Łeczyca
    Posty
    364

    Domyślnie

    poszukaj lap, polosi , do eg k20 sposobu na wylaczene immo w kompie lub firmy ktora sie tym zajmuje , dedykowanej chlodnicy , pomysl jeszcze zeby to zatrzymac i przykleic do drogi , mysle ze w podobnych kosztach wyjdzie cie zakup ep3;D

    b18 swap z 5 6 tys hamulce opony i wzgledne zawieszenie nie liczac robocizny w 10tys moze wyjedzie z garazu
    k20 oscylowal bym cene 15 do 20 tys zeby tym autem sie dalo jechac skrecac i hamowac

    niech ktos porawi jesli sie duzo pomylilem
    Ostatnio edytowane przez romekex ; 02-01-17 o 19:28

  3. #3
    Użytkownik Awatar cichykzn
    Dołączył
    Apr 2014
    Imię
    Patryk
    Auto
    Civic Ej2
    Skąd
    EuDeZet ! ;D
    Posty
    597

    Domyślnie

    Ogólnie to główna różnica są koszta, K seria jest w ch.. drogą opcją i będziesz mieć problem ze znalezieniem wszelkich elementów customowych potrzebnych do swapu. Co prawda silniki są bardzo dobre i mają największy potencjał jeśli chodzi o moc w n/a i ewentualne doładowanie bez zakucia. B jest najpopularniejszym rozwiązaniem jest tego sporo i łatwo dostępne. Tylko pytanie czy chcesz iść w n/a czy w doładowanie bo tu można kombinować na kilka sposobów. Do n/a brałbym B20 z czapka od b16, ewentualnie b18 albo całe b18c6, tylko że C6 to już też robią się trochę koszta. A do doładowania tylko b18c4

    Możesz pomyśleć też np nad h22, jest też całkiem sporo projektów z tym swapem, co prawda ciężko wyciąga się koniki w n/a bo max ugrasz może 10-20 koni w najlepszym wypadku, ale na start już 200 koni i daje radę na doładowaniu

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •