Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: IX Sport 1.8 2016 - jaki czynnik w układzie klimatyzacji?

  1. #11
    Użytkownik Awatar WR01
    Dołączył
    Mar 2017
    Auto
    Civic IX Sport 1.8
    Posty
    2

    Domyślnie

    U mnie Sport z maja 2016 ma stary czynnik r134.

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Imię
    Robert
    Auto
    Civ. 5d IX 1.8 LPG
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Artur S. Zobacz posta
    Oczywiście szok jest związany z kosmicznymi kosztami serwisowania takiej klimy i w zasadzie był to jeden z głównych powodów, dla którego już jakiś czas temu zrezygnowałem z zakupu m.in. Qashqai'a na rzecz IX... Chyba nie muszę pisać jak bardzo jestem na siebie wqr@#$
    Kosmiczne ceny serwisowania to mały pikuś z tym, jak ten czynnik zachowuje się w przypadku pożaru, a dokładniej można przeczytać tutaj https://www.hvacr.pl/hfo-1234yf-bezp...cznia-2013-598

  3. #13
    Użytkownik Awatar semthex
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Tomek
    Auto
    civic tourer, CRX
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    344

    Domyślnie

    Robert ja bym tego tak nie demonizował. Tak samo ktoś może szerzyć teorie o LPG podczas wypadku. UE ustaliła i nie zmienimy tego, że jest 1234y choć faktem jest, że ktoś na tym trzepie niezłą kasę naszym kosztem.

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Imię
    Robert
    Auto
    Civ. 5d IX 1.8 LPG
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    41

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o demonizowanie. Z racji wykonywanej pracy (strażak) interesuję się rzeczami, z którymi przyjdzie mi się prawdopodobnie wcześniej lub później spotkać. Wolę wiedzieć wcześniej co mogę z tym zrobić, a na co muszę uważać. Zawsze wolę 5 razy dmuchać na zimne, niż raz się sparzyć.
    Co do nowego czynnika, to spotkałem się z opiniami warsztatów zajmujących sie klimatyzacjami samochodowymi, że można to zmienić. Potrzebna jest wymiana zaworów do podłączenia, jeszcze jakichś gratów i oczywiście dokładne wypłukanie całego układu. Koszt nie jest niski, ale też niewiele wyższy od pojedynczego pełnego napełnienia - i już możemy cieszyć się starym, poczciwym układem. Swoją drogą wolałbym jednorazowo dać więcej i mieć instalację klimy przystosowaną do CO2. Z tym problemu by nie było.

  5. #15
    Użytkownik Awatar semthex
    Dołączył
    May 2013
    Imię
    Tomek
    Auto
    civic tourer, CRX
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    344

    Domyślnie

    I kto wie czy po gwarancji połowa z nas tego nie zrobi

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Radzionków
    Posty
    43

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie odnośnie klimatyzacji: Jest gdzieś informacja jaka temperatura powinna być przy kratce nawiewu przy włączonej klimatyzacji na maxa (obieg zamknięty) ?
    Zdaje sobie sprawe że zależy to od temp. otoczenia, temp. w samym samochodzie. itd. Wydaje mi się (być może tylko wydaje) że moja klimatyzacja (auto 1,5 roku) jest słabo wydajna.. (a nie spotkałem się na forum że ktoś by narzekał na klimę). Zawsze daję tylko kilka stopni mniej niż otoczenia a i tak klima walczy na maksa a przy nawiewie leci zimne owszem ale ... no i właśnie ... nie wiem jak sprawdzić czy tak jak powinno czy coś nie tak. Przy firmowej octawce klima o wiele wydajniejsza ... stąd pytanie.

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Imię
    Robert
    Auto
    Civ. 5d IX 1.8 LPG
    Skąd
    Ostrowiec Św.
    Posty
    41

    Domyślnie

    Ja jak ostatnio nabijałem, to przy temp. zewnętrznej 27*C po kilku minutach z kratek wiało mi 6,4*C (ustawienie klimy na 18*)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •