Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Pompa wspomagania & Kable WN

Mieszany widok

  1. #1
    Użytkownik Awatar misticloud
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    EJ9 99 r.
    Skąd
    WD -> Wola Team
    Posty
    467

    Domyślnie Pompa wspomagania & Kable WN

    Czesc,

    Pacjent: 6 gen 99 .r ze swapem b16a2 z 5 gen

    Problem: Przy skrecie maksymalnie kierownicy spadaja obroty do minimum i silnik gasnie. Z info jakie udalo mi sie zdobyc chodzi o pompe wspomagania - stawia za duzy opor. Czy jest sens robienia regeneracji pompy ? czy ktos to z Was robil ? (widzialem temat ze zdjeciami ale niestety juz fotorelacja nie dziala) czy lepiej szukac jakiejs nowej pompy ?

    Pytanie: Czy jest sens wymieniac seryjne kable WN na jakies nowe np NGK ? czy lepiej jezdzic na tych. Jesli warto zmienic to na jakie

    Z gory thx za pomoc.
    Pozdrawiam,
    misticloud

  2. #2
    Użytkownik Awatar cichykzn
    Dołączył
    Apr 2014
    Imię
    Patryk
    Auto
    Civic Ej2
    Skąd
    EuDeZet ! ;D
    Posty
    597

    Domyślnie

    Wszystko zależy od stanu kabli, jeśli nie masz jakiejś rzeźby przy nich i nic nie wskazuje na ich zużycie to szkoda kasy, nowe kable ngk to koszt 200-250zl co najmniej, więc szkoda kasy

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Awatar delek
    Dołączył
    Mar 2009
    Auto
    HHH
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    691

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez misticloud Zobacz posta
    Czesc,

    Pacjent: 6 gen 99 .r ze swapem b16a2 z 5 gen

    Problem: Przy skrecie maksymalnie kierownicy spadaja obroty do minimum i silnik gasnie.
    Ściągnij pasek z pompy i zakręć kołem pasowym ręcznie, to sprawdzisz opór. W niektórych silnikach w układzie wspomagania jest czujnik ciśnienia, z którego komputer rozpoznaje, że wzrosło obciążenie, może to to. A jeśli gaśnie tylko w pozycji gdy kierownica jest skręcona do oporu to bym to zostawił. Do oporu w ogóle się nie powinno skręcać, to jest szkodliwe dla wspomagania, zawsze odbijać kierownicą do "ciut przed".

  4. #4
    Użytkownik Awatar misticloud
    Dołączył
    Dec 2010
    Imię
    Robert
    Auto
    EJ9 99 r.
    Skąd
    WD -> Wola Team
    Posty
    467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cichykzn Zobacz posta
    Wszystko zależy od stanu kabli, jeśli nie masz jakiejś rzeźby przy nich i nic nie wskazuje na ich zużycie to szkoda kasy, nowe kable ngk to koszt 200-250zl co najmniej, więc szkoda kasy

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka
    Dzięki ! nie wyglądają na zuzyte - tak się zastanawiam czy 17-sto letnie kable nie powinny być wymienione mimo braku wad

    Cytat Zamieszczone przez delek Zobacz posta
    Ściągnij pasek z pompy i zakręć kołem pasowym ręcznie, to sprawdzisz opór. W niektórych silnikach w układzie wspomagania jest czujnik ciśnienia, z którego komputer rozpoznaje, że wzrosło obciążenie, może to to. A jeśli gaśnie tylko w pozycji gdy kierownica jest skręcona do oporu to bym to zostawił. Do oporu w ogóle się nie powinno skręcać, to jest szkodliwe dla wspomagania, zawsze odbijać kierownicą do "ciut przed".
    no wlasnie np przy zawracaniu zdarza sie ze zgasnie :/

    czasem zdarzalo mi się jeszcze w deszczowe dni przy hamowaniu i skrecaniu w prawo czy w lewo (nie zawracaniu) spadaly drastycznie obroty

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •