Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: "Klekotanie" z przodu pojazdu

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    5

    Post "Klekotanie" z przodu pojazdu

    Witam,

    Na wstępie chce zaznaczyć, że przeszukałem forum przed napisaniem tego postu, co nieco mnie nakierował, ale i tak potrzebuje porady doświadczonych kolegów, co by potwierdzić pewne przypuszczenia. Jeżeli okaże się również, że temat należy do działu "silnik", proszę o przeniesienie.

    Chciałbym opisać kilka problemów, jakie towarzyszą w mojej Hondzie Civic 2003 1.4 IS (EP1):
    1. W ostatnim czasie podczas jazdy da się usłyszeć, jak i również wyczuć pewien odgłos z przodu, który mogę określić jako "klekotanie". Owe "klekotanie" następuje kiedy auto jest na biegu oraz na luzie, występuje raczej przy mniejszych obrotach i prędkościach. Owe "klekotanie" pojawia się nagle, twa kilka sekund i znika, sytuacja potrafi się powtórzyć kilka razy. Z forum wyczytać mogłem (po wpisaniu w wyszukiwarce "klekotanie" ), że problemem mogą być poluzowane zawory, źle dobrany olej, czy być może nie wymieniony po zakupie rozrząd (na chwilę obecną jedyną inwestycją był zakup nowej chłodnicy silnika). Pytanie, czy ktoś się spotkał z tym problemem już i ma pewne doświadczenia/przypuszczenia. Pytanie, czy problemem tutaj jest sprzęgło, czy może elementy związane z silnikiem?
    2. Sprzęgło kiedy jest "niewciśnięte" wydaje pewien szum, szum ustępuje przy wciśniętym sprzęgle. Czy to może być wadliwe łożysko w sprzęgle? Dodam że ostatnio muszę jakby mocniej wcisnąć sprzęgło, żeby zmienić bieg.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Auto
    Honda Civic EP1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    806

    Domyślnie

    1. Zawory raczej klepią/klekoczą/stukają na zimnym silniku, w każdym razie jeśli mają duże luzy to nie dają o sobie znać losowo. Sądzę, że przyczyna może leżeć gdzie indziej, aczkolwiek kontrola luzów nie zaszkodzi.
    2. Jak sprzęgło wciśniesz i jest cisza to winne są łożyska w skrzyni (to, które hałasuje to najpewniej łożysko na wałku sprzęgłowym).

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź,
    1. Jeżeli chodzi o te klepanie/klekotanie, to ma to miejsce na zimnym jak i na rozgrzanym silniku, muszę z tym podjechać na warsztat, tylko przed tym chciałem co nieco się dowiedzieć samemu.
    2. Wymiana łożysk w sprzęgle to jakaś skomplikowana operacja? Myślisz że ile taka usługa jest warta w warsztacie?

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    K20A2 Ep3
    Skąd
    Krakow
    Posty
    1,254

    Domyślnie

    Robocizna od 300 zl.Dolicz łożyska

  5. #5
    Użytkownik Awatar kobert
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    ROBERT
    Auto
    civ VII Es. 2005
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,087

    Domyślnie

    Ze względu na ten szum przy wyciśniętym sprzegle nie musisz wymieniać łożysk, tez tak mam i myślę że z połowa użytkowników jak nie więcej. Szarpania na biegach będą sygnałem do wymiany lozysk

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    5

    Domyślnie

    Nie chciałbym żeby się ono rozleciało, dodatkowo jeszcze auto strasznie "żabkuje" jadąc na półsprzęgle, tylko nie wiem czy to wina skrzyni czy samego sprzęgła już.
    Nie ukrywam że te "dźwięki" z przodu mnie najbardziej przerażają, ktoś kiedyś powiedział wymień rozrząd przy zakupie auta używanego, ja tego nie zrobiłem i możliwe że to jest przyczyną, ale nie chcę mechanikować.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zarembka Zobacz posta
    Nie chciałbym żeby się ono rozleciało, dodatkowo jeszcze auto strasznie "żabkuje" jadąc na półsprzęgle, tylko nie wiem czy to wina skrzyni czy samego sprzęgła już.
    Nie ukrywam że te "dźwięki" z przodu mnie najbardziej przerażają, ktoś kiedyś powiedział wymień rozrząd przy zakupie auta używanego, ja tego nie zrobiłem i możliwe że to jest przyczyną, ale nie chcę mechanikować.
    Wymieniałem łożysko sprzęgła+ 2 łozyska skrzyni(SF05A84,SC05A61).Szumy po wciśnięciu sprzęgła ustały+ dokuczliwe tyrkotanie na niskich biegach.Koszt częsci zamiennych bez robocizny 350PLN

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki za info i nr modeli łożysk, sam wymieniałeś czy oddawałeś do warsztatu? Jeżeli do warsztatu to ile robocizna za takie coś?

    Wiem że to trochę nie ten dział, ale spotkał się ktoś z was może z takim brzęknięciem przy włączonym ABS? Ostatnio jak na drogach trochę śniegu i lodu się pojawiło przy hamowaniu kiedy ABS się włączał słychać głośne brzękniecie, coś jakby dźwięk sprężyny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •