Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 50

Wątek: Honda Civic 1.4 90KM 1999r Instalacja Lpg

  1. #11
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Sprawdzonym i bezproblemowym setem będzie u Ciebie:

    Sterownik Stag Qbox
    Wtryski Barracuda
    Reduktor KME TUR

    Nie daj się namówić na reduktor AC, bo to jedna wielka loteria i każdy trzyma ciśnienie jak mu się w danej chwili podoba :P

  2. #12
    Użytkownik Awatar kropelka
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał102 Zobacz posta
    Sprawdzonym i bezproblemowym setem będzie u Ciebie:

    Sterownik Stag Qbox
    Wtryski Barracuda
    Reduktor KME TUR

    Nie daj się namówić na reduktor AC, bo to jedna wielka loteria i każdy trzyma ciśnienie jak mu się w danej chwili podoba :P
    o o o no cieszę się że kolega dołączyłdo tematu, każda wypowiedź sensowna jest dla mnie na wagę złota czyli kolego mówisz żeby spróbować takiego transformersa sklejić? a jak będzie z gwarancją da radę jak zrobie taki mix komponentów Lpg?>

  3. #13
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Nie będzie żadnych problemów z gwarancją, bo każda część ma osobną gwarancję producenta.
    Ja się dałem namówić gaziarzom na reduktor AC-R01, bo wciskali mi kity, że na bardziej wydajnym nie będzie się dało wystroić instalacji. Jako totalny laik dałem się nabrać na te banialuki i wcisnęli mi szajs, na którym pewno mają największy zarobek i dlatego wszędzie to pchają.
    Owy reduktor nie potrafił utrzymywać ustawionego ciśnienia. Ustawiłem robocze na 1.1b, przejechałem się kawałek i zaczynał ładować pod 1.5b, by przy bucie spadać poniżej 0.6b. Z takim piertolnikiem nie jest w stanie poradzić sobie wbudowana w sterownik automatyczna korekta po ciśnieniu i miałem problemy z wolnymi obrotami (zalewanie) i z dużym spalaniem.
    Teraz niedawno zmieniłem reduktor na TURa i wszystkie problemy zniknęły. Raz ustawiłem ciśnienie dokładnie na 1.13b i dokładnie tak stoi do tej pory, czyli po przejechaniu już prawie 1000km. Mam w nim czasem spadki do okolic 0.7b, ale jest to tylko przy przepince biegu na granicy odcinki i jest to na ułamek sekundy. Bardziej obstawiałbym za przyczynę takiego stanu rzeczy bardzo niskie temperatury i słabszą prężność zimowego gazu. Wiosną pewno ciśnienie będzie stało jak zamurowane przez cały czas

    Także śmiało idź w set który Ci zaproponowałem i na pewno się nie zawiedziesz.
    Cena tych podzespołów też jest bardzo atrakcyjna, więc tym bardziej warto brać

  4. #14
    Użytkownik Awatar kropelka
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał102 Zobacz posta
    Nie będzie żadnych problemów z gwarancją, bo każda część ma osobną gwarancję producenta.
    Także śmiało idź w set który Ci zaproponowałem i na pewno się nie zawiedziesz.
    Cena tych podzespołów też jest bardzo atrakcyjna, więc tym bardziej warto brać
    No ale to sam muszę na własną rękę po mieście jeździć i kompletować zestaw z różnych sklepów czy montażownia sama zaproponuje skompletowanie zestawu?

  5. #15
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Nie powinni robić problemów w myśl zasady "klient nasz pan"

    Ja zakładałem gaz w autoryzowanym warsztacie Staga, a założyli mi wtryski Barracuda, które przecież nie są ich produktem, tylko klepie je firma Alex. To samo wielozawory, elektrozawory i butle - Stag tego nie produkuje.

    Zdecydowanie im powiedz co chcesz i nie będą robić problemów. Gorzej, jeśli z kilometra będziesz wyglądał na laika jak swego czasu ja, to będą Ci wciskać to co im będzie na rękę

  6. #16
    Użytkownik Awatar HakerPL1
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG4 D16W4
    Skąd
    Nowy Korczyn
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał102 Zobacz posta
    Sterownik Stag Qbox
    Wtryski Barracuda
    Reduktor KME TUR
    nie znam tego staga, ale nie zajmuje się instalacjami i mam takie prawo prawo
    co do wtryskiwaczy jak i reduktora to jak najbardziej się zgadzam że to jest górna półka
    a i pamiętaj że reduktor ma się nazywać kme tur, nie żaden silver
    tur ma lepsze sterowanie ciśnienia gazu

  7. #17
    Użytkownik Awatar kropelka
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał102 Zobacz posta
    Nie powinni robić problemów w myśl zasady "klient nasz pan" (...)
    - Znaczy to że oni zamontują to co ja będę sobie życzył to jest jasne, w końcu płacę to wymagam .
    Jestem po rozmowie z warsztatem montującym Lpg, i powiedziałem stanowczo że chcę Staga 4 i wtryski barracudy to mi powiedzieli że niema problemu że jest to naturalne połączenie , od siebie zaproponowali mi reduktor KME Silver.

  8. #18
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Staga bierz Qbox Basic. Reduktor KME TUR, nie Silver.
    Silver może być w przyszłości problematyczny z racji zastosowania w nim zaworu iglicowego. Takie rozwiązanie jest wrażliwe na zanieczyszczenia, a gaz w naszym kraju najwyższych lotów nie jest.
    TUR natomiast ma zawór klapkowy i przemieli wszystko, co przez niego przeleci

  9. #19
    Użytkownik Awatar kropelka
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    13

    Domyślnie

    Nieno ja tam będę starał się tankować na sprawdzonych stacjach, po drugie jest jakaś nowa ustawa która wyeliminuje słabsze stacje, także sytuacja ma tendencje wzrostową

  10. #20
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Sprawdzona stacja nic Ci nie da. Gaz jest pochodnym ropy naftowej. Podczas zmiany stanu skupienia z fazy ciekłej na lotną wytrącają się z niego substancje oleiste, które z czasem zakleją reduktor.

    Nie wiem czemu sie upierasz przy Silverze, ale zrobisz jak zechcesz.

    Co do nowej ustawy, to ona wyeliminuje co najwyżej nadmiar gotówki w Twoim portfelu
    Ostatnio edytowane przez Michał102 ; 11-01-17 o 15:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •