Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: pompa oleju b20

  1. #1
    Użytkownik Awatar gibonek
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Łukaasz
    Auto
    Honda Mb6 Vti b20V
    Skąd
    Dębica
    Posty
    363

    Domyślnie pompa oleju b20

    witam chciałem zapytać czy ma ktoś pewne info odnośnie pompy oleju,mianowicie chodzi mi o to czy pompa oleju z b18c4/c6 a pompa oleju z b20 to są te same pompy ?gdzieś przeczytałem że na forach z usa o budowie b20 Vtec pisali ludzie że pompa z C4/c6 ma większą wydajność,b20 nie ma seryjnie Vteca a żeby zasilić zawór w b20 pompa musi wygenerować większe ciśnienie co by się zgadzało że ta z c4 ma większą wydajność ale jak jest naprawdę ?,pytam ponieważ miałem problem z panewkami

  2. #2
    Użytkownik Awatar Fawor
    Dołączył
    Feb 2005
    Auto
    EjK9 + 1.8T
    Skąd
    Tuchola/Poznań
    Posty
    4,371

    Domyślnie

    poszukaj po numerach, ale najprawdopodobniej (Pati chyba kiedyś pisał hektar czasu temu) wszystkie pompy z Bserii są te same. Może do Dzidy uderz.

  3. #3
    Użytkownik Awatar Dzida
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    ED2 D16Z6 LPG
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,300

    Domyślnie

    Inne są. I takie same jednocześnie.

    Identyczne pompy oleju mają m.in. silniki:

    B16A
    B16A1
    B16A2
    B18B
    B18C
    B18C4
    B18C6
    B20B3

    Inna pompę oleju posiada MIĘDZY INNYMI silnik B20Z1 z poliftowej Hondy CR-V występującej na rynku EDM, ale PRAWDOPODOBNIE nie różni się ona zasadniczo niczym poza faktem, że posiada czujnik położenia wału korbowego.

    Aha - i na koniec najważniejsze ciśnienie oleju NIE zależy o pompy oleju, tylko od CAŁOKSZTAŁTU konstrukcji pompa + kanły olejowe + blok + PASOWANIE PANEWEK, czyli najprościej rzecz ujmując: opory występujące ZA pompą oleju. Sama konstrukcja miski olejowej (głębokość zanurzenia ssaka poniżej lustra oleju) też NIE jest bez znaczenia, także twierdzenie że "o, moduję furę to wymienię pompę oleju bo fabryczna prawie na pewno jest za słaba" jest niepoważnym uproszczeniem.
    [URL="http://haparts.pl"][img]http://haparts.pl/podpis4g.jpg[/img][/URL]

  4. #4
    Użytkownik Awatar gibonek
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Łukaasz
    Auto
    Honda Mb6 Vti b20V
    Skąd
    Dębica
    Posty
    363

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź wiem o tym bo jak panewki wystarczy że zaczną się przycierać to nie minie parę sekund i będzie po wszystkim ciśnienie oleju od razu spada, w b20 i b18 smoki olejowe i miski są inne,czy to ma jakieś znaczeniu w b20 przy Vtecu?czy powinno się zmienić miskę i smoka ?nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie jak mało musi być oleju w misce żeby smok go nie pociągnął? jak ostatnio mi obróciło panewkę po spuszczeniu oleju z miski było go 3.5 litra w bańce a z pompy oleju po odkręceniu smoka nawet olej nie leciał więc tak sobie myślę co może być przyczyną czy zawór w pompie się zawiesił,czy było zbyt mało oleju lub kanał jakiś olejowy się zatkał,chciałem jeszcze zapytać czy źle,nie wystrojony silnik zabija panewki w zabujczym tempie?spalanie detonacyjne ?wiem że niszczy tłoki ale na panewki też ma wpływ podobno

  5. #5
    Użytkownik Awatar soldi
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    EK-Rally
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    248

    Domyślnie

    miske i smoka trzeba zmienić jak wrzucasz spinkę wału z b18

    jazda niewystrojonym b20? świetny pomysł

  6. #6
    Użytkownik Awatar Jedras
    Dołączył
    Jan 2012
    Imię
    Andrzej
    Auto
    VTI B20Vtec
    Skąd
    Sokołów Młp
    Posty
    3,280

    Domyślnie

    Ehh tłumaczyłem Ci gibon juz wszystko z 20 razy a Ty dalej szukasz na siłe nowych info.. a co do strojenia tez się powtórzę.. nie wystrojonym to tak do 3k rpm i to lekkim gazem a najlepiej to odrazu po dotarciu jak wszystko nowe było dawane to pojechać i stroić

    I cofnij ten zapłon o te 2-3st dla spokoju

    I przy spince pasuje juz dać wszystko do osiowania co by nie było zaraz kuku

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •