Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Immobilizer, a sterownik silnika demontaż

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Imię
    Bartlomiej
    Auto
    MB8 D15Z8 VTi
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    1,335

    Domyślnie

    zdejmij obudowę stacyjki i od pętli immo idz do modułu - jak go znajdziesz odepnij, skoro wyłamałeś płytke to nie wykluczone że odpali ale chceck engine będzie sie palił - albo całkiem zje*ał się ECU
    mówiłem jak to obejść stosunkowo niskim kosztem - inny komp lub zdjęcie immo w oprogramowaniu kompa było by lepszym pomysłem niż jego wyłamanie :P ale nie mój cyrk...

  2. #12
    Użytkownik Awatar wiesko1261
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    wiesław
    Auto
    buggy D16 Turbo 4X
    Skąd
    mazury
    Posty
    1,132

    Domyślnie

    z lewej (str. kier. ) na słupku ,pod deską , są przekaźniki immo -rozrusznik - małe czarne w białym gnieździe , dwa lub trzy w jednym gnieździe
    jeden z nich jest od rozrusznika zworka lub połączenie kabli
    miałem tak po przejściu na OBD1 mimo braku immo w kompie , nadal działał na rozrusznik

  3. #13
    Użytkownik Awatar kandol
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    EJ9
    Skąd
    Kraków
    Posty
    48

    Domyślnie

    Wziąłem się za szukanie modułu i doprowadziło mnie to do czegoś takiego jak na zdjęciach. Odpiąłem którąś z tych dwóch kostek i kontrolka kluczyka zgasła, ale nadal nie kręci. Możliwe żeby rozrusznik się schrzanił? albo jakiś bezpiecznik?





    @wiesko1261 możesz mnie bardziej naprowadzić? Gdzie to może być? zdjęcie poniżej i co mam zrobić?

    Ostatnio edytowane przez kandol ; 10-12-16 o 22:26

  4. #14
    Użytkownik Awatar dejwid
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Dejwid
    Auto
    Mazda6 GH
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    892

    Domyślnie

    Znajdź w swoim dziale manuala do swojego auta, potem znajdź w tym manualau miejsce gdzie jest moduł immo pod kierownicą, idź do auta i odepnij kable od tego modułu, powinno zadziałać. To co wrzuciłeś na fotkach to chyba moduł z rozrusznika.

  5. #15
    Użytkownik Awatar wiesko1261
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    wiesław
    Auto
    buggy D16 Turbo 4X
    Skąd
    mazury
    Posty
    1,132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kandol Zobacz posta
    Wziąłem się za szukanie modułu i doprowadziło mnie to do czegoś takiego jak na zdjęciach. Odpiąłem którąś z tych dwóch kostek i kontrolka kluczyka zgasła, ale nadal nie kręci. Możliwe żeby rozrusznik się schrzanił? albo jakiś bezpiecznik?





    @wiesko1261 możesz mnie bardziej naprowadzić? Gdzie to może być? zdjęcie poniżej i co mam zrobić?

    ale bajzel z kablami nasi tu na pewno byli
    u mnie było zamocowane do słupka metalowego w obudowie białej , nad skrzynką bezpieczników po lewej , obudowa wysoka na długość przekaźników

    mogą to być te czarne na trzeciej fotce , spięte trytytką po lewej
    zwora na przekaźniku od rozrusznika (od immo dodatkowy przekaźnik )
    wiesz jak działa przekażnik łączysz zasilanie i rozrusznika po przekręceniu na rozruch (tak zwane na krotko )
    Ostatnio edytowane przez wiesko1261 ; 10-12-16 o 17:22

  6. #16
    Użytkownik Awatar Radzyn
    Dołączył
    Dec 2014
    Imię
    Tomasz
    Auto
    MB2 '99 D14Z4
    Skąd
    WWL
    Posty
    3,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dejwid Zobacz posta
    To co wrzuciłeś na fotkach to chyba moduł z rozrusznika.
    To co wrzuciłeś na pierwszym zdjęciu wygląda jakbyś latał z wykrywką po Wale Pomorskim...
    Znowu się czegoś nauczyłem dzięki forum
    Ale tak jak pisze dejwid - sprawdź w manualu.

  7. #17
    Użytkownik Awatar kandol
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    EJ9
    Skąd
    Kraków
    Posty
    48

    Domyślnie

    W podręczniku użytkownika nie znalazłem informacji gdzie jest moduł IMMO chyba, że inaczej to jest nazwane. Wstyd się przyznać, ale nie mam żadnej większej praktyki z elektromechaniką prócz wymiany bezpieczników. Rozumiem, że ten przekaźnik znajdę w którejś z tych dwóch puszek. Rozumiem, że w którejś z tych dwóch obudów będzie przekaźnik rozrusznika i dodatkowy od immo? Jak je rozpoznać? Prosiłbym bardziej łopatologicznie bo jestem laikiem w tej dziedzinie.

  8. #18
    Użytkownik Awatar dejwid
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Dejwid
    Auto
    Mazda6 GH
    Skąd
    Gliwice
    Posty
    892

    Domyślnie

    W manualu do angielek (wersji 5-drzwiowej) jest takie coś:


    ALE tym się nie sugeruj bo musisz w swoim dziale (VI gen) znaleźć manuala do Twojego modelu (EJ9) i w nim poszukaj takiego schematu który obrazuje gdzie fizycznie w aucie znajduje się moduł immobilisera oraz przekaźnik.

  9. #19
    Użytkownik Awatar kandol
    Dołączył
    Mar 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    EJ9
    Skąd
    Kraków
    Posty
    48

    Domyślnie

    Tak moduł sterujący został wypięty i był w podobnym miejscu (przedstawia go zdjęcie 2). Kontrola zgasła, ale silnik nadal nie kręci. Odpaliłem go na pycha, kontrolka check świeci się. Powiedzcie mi ewentualnie gdyby ECU był strzelony jaki model komputera powinienem kupić do EJ9?
    Ostatnio edytowane przez kandol ; 12-12-16 o 20:54

  10. #20
    Użytkownik Awatar wiesko1261
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    wiesław
    Auto
    buggy D16 Turbo 4X
    Skąd
    mazury
    Posty
    1,132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kandol Zobacz posta
    Tak moduł sterujący został wypięty i był w podobnym miejscu (przedstawia go zdjęcie 2). Kontrola zgasła, ale silnik nadal nie kręci. Odpaliłem go na pycha, kontrolka Check świeci się. Powiedzcie mi ewentualnie gdyby ECU był strzelony jaki model komputera powinienem kupić do EJ9?
    jeżeli odpalił na pycha ,to odcina przekaźnik od immo rozrusznika , co pisałem wcześniej
    Check będzie się palił po usunięciu immo z kompa -płytki
    idź po kablu ze stacyjki (od rozruchu) to znajdziesz ten dodatkowy przekaźnik

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •