Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Zamek centralny - pomoc

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    2

    Domyślnie Zamek centralny - pomoc

    Witam
    Zabrałem się za wymianę siłownika w drzwiach od pasażera oraz sprawdzenie stanu siłownika w drzwiach od kierowcy (zamek centralny od tej strony działał bez zarzutu). Wymiana zepsutego siłownika poszła sprawnie natomiast po wyjęciu boczku z drzwi od strony kierowcy układ zamku centralnego zaczął szaleć (tylko ten od strony drzwi kierowcy) - przy jakimkolwiek dotknięciu czy bodźcu z zewnątrz (np. wjechaniem w dziurę czy zamknięciu drzwi) siłowniczek automatycznie zatrzaskuje samochód. Poza tym czasami gdy otwieram na pilocie to otworzy i odrazu zamknie. Jeżeli ktoś wie o co może chodzić proszę o info.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Awatar cichykzn
    Dołączył
    Apr 2014
    Imię
    Patryk
    Auto
    Civic Ej2
    Skąd
    EuDeZet ! ;D
    Posty
    597

    Domyślnie

    Sprawdź czy gdzieś zwarcia nie ma, bo jak po najechaniu na dziurę centralny zamyka albo otwiera to może kable sa blisko siebie i po wstrząsie dotykają się i załączają układ. A dwa pytanie jaki typ siłownika zamontowałeś w drzwiach pasażera czy to jest master czy slave bo to tez ma znaczenie.

    Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    2

    Domyślnie

    Slave. To napewno nie wina zwarcia bo wystarczy lekko palcem pstryknąć w druty łączące siłownik z zamkiem i odrazu się zatrzaskuje. I on tylko i wyłącznie zamyka auto nigdy nie otwiera. W internecie znalazłem informacje że może mieć to coś wspólnego z czujnikiem krańcowym lub samym zamkiem (wolałbym nie ze względu na dostęp do tego miejsca).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •