Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Czujnik położenia przepustnicy - za wysokie napięcie na WOT

  1. #1
    Użytkownik Awatar Jawoks
    Dołączył
    Apr 2009
    Imię
    Seba
    Auto
    Civic Coupe EJ2
    Skąd
    3city
    Posty
    51

    Domyślnie Czujnik położenia przepustnicy - za wysokie napięcie na WOT

    Komp p28, przepustnica od h22. Problem jest taki, że na max otwartej przepustnicy mam napięcie między pinami D11 a D22 4,76V - jest za wysokie i komp pokazuje 106% otwarcia przepustnicy i głupieje. Na zamkniętej przepustnicy napięcie wynosi 0,48V - czyli ok. Napięcie między D20 a D22 to równo 5V czyli też ok.
    Podpiąłem na krótko inną przepustnicę z tps i jest to samo. Da się to jakoś wyregulować czy coś innego?

  2. #2
    Użytkownik Awatar ma1ster
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,221

    Domyślnie

    Trzeba ograniczyć max otwarcie mechanicznie, tak aby nie przekraczało 100% dopuszczalnego napięcia.
    Co to znaczy, że sterownik głupieje?

  3. #3
    Użytkownik Awatar Jawoks
    Dołączył
    Apr 2009
    Imię
    Seba
    Auto
    Civic Coupe EJ2
    Skąd
    3city
    Posty
    51

    Domyślnie

    Nie za bardzo jak mam to ograniczyć - motylek opiera się o "obudowę" przepustnicy. A jeśli ograniczyłbym (np, dospawując jakąś podkładkę) to przepustnica nie otworzy mi się w 100%. Regulacja jest tylko zamknięcia przepustnicy.
    Człowiek który stroi mi auto mówi, że sterownik nie ogarnia tych 106% otwarcia.

  4. #4
    Użytkownik Awatar ma1ster
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jawoks Zobacz posta
    Człowiek który stroi mi auto mówi, że sterownik nie ogarnia tych 106% otwarcia.
    Może tak byś, ale jak dla mnie powinien być wpis, jeśli jest powyżej 100%, to do obliczeń użyj maksymalnie 100%.


    Cytat Zamieszczone przez Jawoks Zobacz posta
    A jeśli ograniczyłbym (np, dospawując jakąś podkładkę) to przepustnica nie otworzy mi się w 100%.
    Nie otworzy się w 100%, ale przepływ będzie maksymalny już przy ok 95%, więc nie wpłynie to na zmianę przepływu powietrza.

  5. #5
    Użytkownik Awatar Jawoks
    Dołączył
    Apr 2009
    Imię
    Seba
    Auto
    Civic Coupe EJ2
    Skąd
    3city
    Posty
    51

    Domyślnie

    Sam sobie odpowiem. Przepustnica która seryjnie współpracuje z kompem p28 ma mniejszy zakres pracy, jej zamknięcie jest pod sporym kątem, nie otwiera się też na maxa - w przeciwieństwie do takiej h22 lub innych (accord, prelude). TPSy są jednak takie same, stąd za duże napięcie na innej przepustnicy.
    Problem rozwiązałem w prosty sposób - dołożyłem rezystor 330ohm przed pinem d20 w ecu. Dzięki czemu da się tak ustawić, aby było 0,48V na zamkniętej i 4,50V na max otwartej. Komp jest zadowolony, silnik idzie już jak trzeba przy WOT
    Ostatnio edytowane przez Jawoks ; 26-11-16 o 22:46

  6. #6
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2013
    Imię
    Tomek
    Auto
    MB2 B18C4 mod
    Skąd
    BB
    Posty
    71

    Domyślnie

    Soko masz P28 to możesz wyregulować w nim (ustawić) napięcie przy zamkniętej przepustnicy i przy otwartej. Oczywiście jeśli masz przerobionego P28 z kością i wgraną mapą pod siebie (a podejrzewam, że masz). Tam we właściwościach TPS-a jest V-min i V-max i się go zaadaptuje i wszystko będziesz miał OK. Ale pomysł z rezystorem dobry tyle że jak zmienisz przepustnicę to będzie trzeba znowu kombinować.

  7. #7
    Użytkownik Awatar Jawoks
    Dołączył
    Apr 2009
    Imię
    Seba
    Auto
    Civic Coupe EJ2
    Skąd
    3city
    Posty
    51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wtomasz Zobacz posta
    Soko masz P28 to możesz wyregulować w nim (ustawić) napięcie przy zamkniętej przepustnicy i przy otwartej. Oczywiście jeśli masz przerobionego P28 z kością i wgraną mapą pod siebie (a podejrzewam, że masz). Tam we właściwościach TPS-a jest V-min i V-max i się go zaadaptuje i wszystko będziesz miał OK. Ale pomysł z rezystorem dobry tyle że jak zmienisz przepustnicę to będzie trzeba znowu kombinować.
    Tak, ale niestety moja mapa nie obsługuje regulacji TPSa w Crome. Przepustnicy już większej nie mam co wrzucać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •