Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Problem z zasilaniem elektrycznym

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    2

    Domyślnie Problem z zasilaniem elektrycznym

    Na początku witam wszystkich serdecznie.
    O jakiegoś czasu jestem użytkownikem Hondy Civic VI ger (1.5 VTEC).
    Ostatnio pojawił się problem z brakiem zasilania w samochodzie. Czasami po przekręceniu kluczyka nie zapalają się diody lub świecą się bardzo słabo(zazwyczaj pomagało zdjęcie i założenie klemy)
    Niestety w sobote auto straciło ładowanie w trakcie jazdy, diody słabo się świeciły – zdjęcie i założenie klemy nie pomogło. Po podłączeniu prostownika udało się odpalić i jakoś dojechać żonie do domu 
    Problem polega na tym że żaden elektryk nie potrafi ustalić przyczyny, kiedy auto odpala wszystkie parametry są w normie ( ładowanie OK). Z akumulatorem również nie ma problemu zapala bez problemów w niskich temperaturach np po trzech dniach postoju.

    Będę wdzięczny za wszystkie sugestie i podpowiedzi.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Awatar ma1ster
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,221

    Domyślnie

    Ja bym obstawiał potocznie zwaną stacyjkę zapłonową, psuje się tam element który łączy styki. Do takiego starego wozu, również warto mieć kupiony alternator na zapas, bo nigdy nie wiadomo kiedy coś w nim nawali.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za informację. Spróbuje sprawdzić stacyjkę. Alternator regenerowałem ok 2 lata temu więc mam nadzieję że jeszcze posłuży

    Jeszcze raz dzieki

  4. #4
    Użytkownik Awatar Matt_Btw
    Dołączył
    May 2014
    Imię
    Mateusz
    Auto
    JHMEK3 D15Z6
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    1,347

    Domyślnie

    Znajomy miał takie objawy po swapie przed pierwszym odpaleniem, że kontrolki paliły sie słabym swiatłem i auto nie odpalało. Winowajcą była główna masa przy termostacie, nie była przykrecona. Tutaj moze byc ona luźna, stąd czasem pali, czasem nie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •