Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Termostat?

  1. #1
    Użytkownik Awatar endriu21
    Dołączył
    Mar 2007
    Imię
    Andrzej
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    1,418

    Domyślnie Termostat?

    witam,

    problem polega na opadającej wskazówce temp.
    Kiedy w aucie mam wyłączone ogrzewanie wskazówka wchodzi na swoje miejsce i jest ok, jednak gdy dam suwak na ciepło i nawiew np na 1-2, jadąc z wciśniętym gazem np.ok 3tys obr., wskazówka minimalnie opada dosłownie 0,5-1mm, gdy jednak puszcze gaz np na 5 biegu lub wyrzucę na luz jadąc, to po chwili wskazówka zjeżdża niżej na 1/4 skali, gdy się zatrzymuje podnosi się.
    Temp na dworze 8-10C. Z nawiewów leci normalnie ciepłe powietrze. Dodatkowo jak sprawdzałem na zimnym silniku to górny wąż robi się ciepły, dolny zimny, po jakimś czasie dopiero dolny robi się ciepły (nie wiem tylko czy nie powinien zrobić się bardziej gorący, może za wcześnie się otwiera). Dziwne ze po przejechaniu 10km w mieście, podbił obroty=ssanie=niedogrzany?
    Niby objawy wskazują na termostat, ale dziwne że na wyłączonym ogrzewaniu jest ok (choć możliwe że jest dość ciepło na dworze, a na minusie było by inaczej), teraz nie wiem czy może się nie zamyka do końca i jest na dużym obiegu albo otwiera za wcześnie, czy może czujnik temp wody albo wskaźnika walnięty??

    Doradźcie coś jak sądzicie?
    Ostatnio edytowane przez endriu21 ; 04-11-16 o 03:31

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Imię
    Paweł
    Auto
    CIVIC 4D VIII gen
    Skąd
    Ustrzyki Dolne
    Posty
    25

    Domyślnie

    Masz typowe objawy niedomkniętego termostatu, po prostu go wymień i tyle. Jak przyjdą niższe temperatury to wskazówka maksymalnie wejdzie na 1/4 skali.
    Ja miałem kiedyś w 4gen taki przypadek że termostat był praktycznie zacięty na otwarciu, w zimie powodowało to takie niedogrzanie, że po 20 km dopiero wchodził na skalę

  3. #3
    Użytkownik Awatar sebo263
    Dołączył
    Sep 2010
    Imię
    Sebastian
    Auto
    EK3 FERIO, RN, EP
    Skąd
    Brzoza
    Posty
    1,375

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rat4 Zobacz posta
    Masz typowe objawy niedomkniętego termostatu, po prostu go wymień i tyle. Jak przyjdą niższe temperatury to wskazówka maksymalnie wejdzie na 1/4 skali.
    Ja miałem kiedyś w 4gen taki przypadek że termostat był praktycznie zacięty na otwarciu, w zimie powodowało to takie niedogrzanie, że po 20 km dopiero wchodził na skalę
    Na 99% to niedomknięty termostat. Też były takie objawy jak kolega powyżej opisał.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •