Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: EJ2 B16A problem z odpaleniem

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    33

    Domyślnie EJ2 B16A problem z odpaleniem

    Witam
    To mój pierwszy temat na forum wiec proszę o wyrozumiałość (może taki temat był ale widać na niego nie trafiłem a te co przeczytałem mi nie pomogły)
    Pacjent Civic 5 gen coupe seria d15b7 był robiony swap na b16a ale nie robiłem go ja tylko poprzedni właściciel po prawie roku czasu stania Hanki pod chmurka trafiła w moje ręce. Jest u mnie od tygodnia 3 dni temu rozebrałem i naprawiłem aparat zapłonowy bo nie było iskry (moduł padł). Teraz iskra jest ale nie chce zapalić aparat skręciłem dobrze iskra jest świece czyste i kable raczej sprawne na najdłuższym 13k Ohm. Gdy jeździłem ta Hanka jakieś 2 lata temu już miała problem z odpaleniem dopiero po wciśnięciu gazu do końca zaczęła łapać ale trzeba było długo kręcić czy to na ciepłym czy na zimnym. W tym momencie nie odpala wcale dziś kupiony nowy aku nie dał poprawy żadnej nadal zalewa świece benzyna (dziś dolałem benzyny 98-pół baku +0.5L nalewki na kościach dzisiaj dostała żeby wygonić wodę z baku). Przekaźnik od pompy działa bo słychać cykanie i pompę. Poprzedni właściciel był u mechanika i na kompie wyszło ze ma za bogata mieszankę. Po zrobieniu przeze mnie samodiagnostyki nie wyszło nic check nie miga ale może to kwestia tego ze komputer był zresetowany długim odpięciem aku. Wiem ze Hanka była odpalana z krawata czy jest możliwość przeskoczenia rozrządu ?? Na ten moment nie chce zdejmować dekla głowicy żeby to zobaczyć. Może wy mi podpowiecie co jeszcze może być nie tak pomysły z innych podobnych tematów już mi się skończyły lub do nich nie dotarłem .
    Czekam na odpowiedz
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Awatar Jedras
    Dołączył
    Jan 2012
    Imię
    Andrzej
    Auto
    VTI B20Vtec
    Skąd
    Sokołów Młp
    Posty
    3,280

    Domyślnie

    Jak moduł wymieniony, iskra jest to bardzo możliwe ze rozrząd przeskoczył ale to nawet jak o zęba poleci to odpalić powinna, jak auto stało 2 lata to weź Ty sprawdź kompresje bo może pierścienie się pozapiekały

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Awatar niagarson
    Dołączył
    Oct 2014
    Imię
    Marek
    Auto
    Honda civic ej9
    Skąd
    lodz
    Posty
    142

    Domyślnie

    Lub puść na denka tłokowe troszkę oleju i wtedy sprawdzisz czy kompresja wrocila

    Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    33

    Domyślnie

    Dziś zaholowalem do mechanika który na szybko stwierdził że pewnie wina aparatu lepiej żeby miał rację bo jeżeli nie to bd ściągał dekiel i sprawdzi rozrząd. Zadzwonię i powiem żeby wykonał pomiar bo ja nie mam manometru granice to od 9 do 13 bar tak ? Jeszcze szybkie pytanie na kopułce jest symbol TD 44U bodajże znalazłem kilka na olx podobnych ale z innym symbolem np od d15b7 i pytanie czy w b16a bd działac ?
    Ostatnio edytowane przez JaDeM ; 31-10-16 o 11:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •