Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Check engine ufo Type s LPG

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Piotr
    Auto
    FN 1 Type-s 07'
    Skąd
    Niepołomice
    Posty
    57

    Domyślnie Check engine ufo Type s LPG

    Witam,
    Temat pewnie już był zakładany no ale założę jesze raz

    Od jakiegoś czasu podczas przelaczania na gaz auto tak jak by paliło na 3 gary I miało mała moc (tryb awaryjny) check mruga.
    STWIERDZIŁEM ze lipny gaz wiec zatankowalem na shellu i objawy ustąpiły przez 1.5 tygodnia . Teraz tylko wyskakuje check ( zbyt uboga mieszanka ) .
    Mój mechanik powiedział ze standard w samochodach nowszych na gaz .
    Dodam że świece nowe zwykle ngk , strojenie gazu było ( nawet u dwóch speców ) , filtry gazowe benzynowe wszystkie .
    Auto od nowości jeździ na gazie ale 2 lata temu założona nowsza instalacja . ( 209 tys na gazie)

    Pytanie gdzie jest przyczyna checka ?

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Imię
    Kaśka
    Auto
    ES7 D16V1 sedan
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    97

    Domyślnie

    Być może nic Ci moja wypowiedź nie pomoże, ale u mnie w sedanie ES7 było tak: Kupiłam 10/2015, wpakowaliśmy LPG od razu, a check zaczął mrugać chyba na wiosnę lub lato i szarpało samochodem na benie i LPG. Jak się zagrzała to było ok, ale na zimnym podobnie - jakby nie paliła na wszystkie gary. Wymieniłam świece na zwykłe tzn. nie do gazu, ale takie jak podobno były w niej od nowości (rekomendowane i kupione w Haparts). Problem ustąpił.
    Pytanie czy Ty pisząc "świece nowe" masz na myśli wymienione już po mruganiu check engine.
    Jeśli tak to coś z gazem nie tak. Jeśli na benie jest ok to trzeba szukać przyczyn w instalacji LPG.

  3. #3
    Użytkownik Awatar bezk
    Dołączył
    Feb 2008
    Auto
    EP1 -> FN1+ FL
    Skąd
    Poznań
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wawrziii Zobacz posta
    Mój mechanik powiedział ze standard w samochodach nowszych na gaz .
    Zmień mechanika.
    Moim zdaniem, to problem niewłaściwego wystrojenia instalacji lub wadliwego wtryskiwacza gazowego.
    W układzie zapłonowym sprawdziłbym jeszcze cewki, skoro wymieniłeś świece.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Piotr
    Auto
    FN 1 Type-s 07'
    Skąd
    Niepołomice
    Posty
    57

    Domyślnie

    Rozekranem wtryski i zacząłem czyszczenie ( gazowe)
    Podczas sprawdzania ich zacząłem dmuchać w każdego . 3 stawiały opór a jeden Bez oporu. Jak by dmuchać przez słomę. Wiec wydaje mi się ze od wadliwy i działa jak chciał .
    Co o tym myślicie ?

  5. #5
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bezk Zobacz posta
    Zmień mechanika.
    x2

    Przerażające to jest jak wielu jest druciarzy jeśli o instalacje gazowe chodzi. Wszędzie tylko gadka, że się nie da i nowsze tak ma. Jak auto stare, to gadka, że jest stare i też tak ma być. Dramat :/

    Potem powstają mity, że gaz się do aut nie nadaje itp. Jak ludzie mogą myśleć inaczej, skoro ci co to montują o niczym pojęcia nie mają :/

  6. #6
    Użytkownik Awatar wiesko1261
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    wiesław
    Auto
    buggy D16 Turbo 4X
    Skąd
    mazury
    Posty
    1,132

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał102 Zobacz posta
    x2

    Przerażające to jest jak wielu jest druciarzy jeśli o instalacje gazowe chodzi. Wszędzie tylko gadka, że się nie da i nowsze tak ma. Jak auto stare, to gadka, że jest stare i też tak ma być. Dramat :/

    Potem powstają mity, że gaz się do aut nie nadaje itp. Jak ludzie mogą myśleć inaczej, skoro ci co to montują o niczym pojęcia nie mają :/
    to prawda ostatnio u nas (inna marka ) w 1.8T - podobnie ,wywaliło błąd , auto straciło moc , ledwo jechało - wymiewnili reduktor/parownik było gorzej , chcieli już wtryski wymieniać
    w innym warsztacie (znajomy ) wymienił uszkodzone kolanko odmy i po problemie

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Piotr
    Auto
    FN 1 Type-s 07'
    Skąd
    Niepołomice
    Posty
    57

    Domyślnie

    Do zamknięcia temat wymieniłem wtryski na nowe ( złote )
    I miód malina chodzi idealnie

  8. #8
    Użytkownik Awatar Mierzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Damian
    Auto
    EP2 / CW1
    Skąd
    CIN
    Posty
    2,638

    Domyślnie

    Zmień Gazownika na porządnego.

    r18 to żadnen wyczynowy silnik. Prosty jak budowa CEPa, każdy DOBRY gazownik sobie z nim poradzi bez problemu.

    wejdź na LPG-FORUM.pl i tam poszukaj dobrego gazownika.

    Warto wydać te 200-300zł na strojenie niż wypalić sobei gniazda np.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •