Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: panewki w d15b2

  1. #1
    Użytkownik Awatar HakerPL1
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG4 D16W4
    Skąd
    Nowy Korczyn
    Posty
    625

    Domyślnie panewki w d15b2

    Witam wszystkich
    kolega męczył mnie żeby poskładać mu silnik na mini me z doprężającymi tłokami p29 i dziś zabrałem się za robotę, z racji tego że z panewkami nie miałem nigdy za wiele do czynienia wolę się dopytać niż coś namieszać


    panewki główne wyglądają tak:














    a panewki korbowe wyglądają tak:










    od razu mówię że temat o panewkach przeczytany dwa razy, o plastigauge i wielu rozmiarach nominałów wiem

    chodzi o to żeby ktoś kto ogarnia temat rzucił okiem i powiedział mi czy panewki są do zmiany, bo główne wydaje mi się że nie wyglądają źle, ale w korbowych zwłaszcza na pierwszej korbie zaczyna w jednym miejscu delikatnie przebijać się pomarańczowy

    co o tym myślicie?

  2. #2
    Użytkownik Awatar vtec[VIG]
    Dołączył
    Oct 2011
    Imię
    Krystian
    Skąd
    Pruszków
    Posty
    189

    Domyślnie

    Skoro czytałeś o plastigauge to chyba rozumiesz że wzrokowo nikt Ci nie doradzi to nie są tarcze hamulcowe. Zmęczone trochę i co teraz. Puki sam nie zrobisz pomiarów to się nie dowiesz kupuj paski i do dzieła w manuala znajdziesz normy. A przy okazji zdobędziesz doświadczenie.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez vtec[VIG] ; 05-10-16 o 23:28

  3. #3
    Użytkownik Awatar FaziRBK
    Dołączył
    Sep 2008
    Auto
    Ej9-H22, EG4, EC9
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    1,281

    Domyślnie

    Jak kolega wyżej paski plastigauge i robisz pomiary. Główne nie wyglądają źle, tylko jak zostawisz to skręcaj odpowiednimi momentami i je polej olejem rzecz jasna. A na korbach podejrzewam, że spasujesz nowe na paskach. Warto też pomierzyć wał jak już masz go na wierzchu.
    Jedyne co to nie pomyl stopek od korb miejscami - poskładaj dokładnie tak jak były umieszczone wcześniej, czyli w odpowiedniej kolejności.
    Tak przy okazji paski idzie dostać sporo taniej w intercarsie niż u sprzedawców forumowych. Ja zawsze kupowałem u nich a intercars sprzedaje je za połowę ich cen

  4. #4
    Użytkownik Awatar 81saren
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Piotr
    Auto
    Man
    Posty
    1,113

    Domyślnie

    oj bedzie kaboom , cos czuje . oddaj korbowody do sprawdzenia owalizacji stopek , i pamietaj tloki przeklada sie na gorąco , zebys zaraz prasa nie wciskal swozni.

  5. #5
    Użytkownik Awatar HakerPL1
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG4 D16W4
    Skąd
    Nowy Korczyn
    Posty
    625

    Domyślnie

    może nie będzie, plastigage jest już zamówiony, od dawna czytam przeróżne tematy na forum o składaniu silników i dwóch lewych rąk nie mam tak że jest szansa na powodzenie

    na pewno nie poszedłbym na prasę sam zmieniać, bo szkoda było by popsuć te ładne nowe tłoczki od Ciebie saren

    jutro zawożę wszystko na pomiary do fachowca i zobaczymy co on powie

  6. #6
    Użytkownik Awatar Yotomeczek86
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Tomek
    Auto
    Accord USA Coupe
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,175

    Domyślnie

    Musisz oddać blok, wał, korby, podporę na pomiary... Panewki lepiej zmienić, to nie są ogromne pieniądze. Po tych widać że silnik nie był zajechany, ale mimo wszystko bym na tym nie składał... z doświadczenia własnego to wiem.

  7. #7
    Użytkownik Awatar HakerPL1
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG4 D16W4
    Skąd
    Nowy Korczyn
    Posty
    625

    Domyślnie

    mam jeszcze jedno pytanie, bo chce mieć pewność że dobrze odczytuje serwisówkę

    fabryczne luzy na panewkach to:
    na głównych 1 i 5 0.018-0.036
    na 2, 3 i 4 0.024-0.042
    na korbowych 0.020-0.038
    limit zużycia to 0.05

  8. #8
    Użytkownik Awatar Plastikowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Coupe Si
    Skąd
    VtecGarage
    Posty
    722

    Domyślnie

    glowne wygladaja bardzo dobrze
    zmien ta jedna najbardziej przytarta
    na panewce z boku masz jej kolor i w manualu masz odpowiedni luz pod kolor z tylu panewki masz nr podajesz do haparts zamwiasz czekasz i tyle
    mierzysz paskiem na starej panewce jesli jest gitara kupujesz taka sama ten sam kolor i znow mierzysz i dobierasz
    mozesz kupic ciasniejsza nominalna, kupywanie zwyklych nominalow tak zwanych zielonych to loteria moze pochodza dlugo moze nie...
    koszt jednego polksiezyca oem 85pln x18 wychodzi sporo ale napewno warto bo posluzy, a komplet nominalow z 200pln takze roznica jest
    Niebieska- ciasniejsza
    Czarna
    Brązowa
    Zielona
    Żółta
    Różowa
    Czerwona-luzniejsza

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •