Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Zegary Intiglo

  1. #1
    Użytkownik Awatar Ciechan
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    franek
    Skąd
    Pielice
    Posty
    119

    Domyślnie Zegary Intiglo

    W sumie temat podobny do poprzedniego ,ale troszke inaczej ,dlatego zrobiłem nowego posta , zdjąłem zegary Intiglo u siebie z liczników ,okazało sie że ktoś je wcześniej sobie zalożył i pewnie spalił mu sie Inwerter do nich ,albo może one ,bo włąsnie zalozone był ale nie świeciły ,tlyko fabryczne podświetlenie co za dobrego efektu nie dawało , po zdjęciu liczników kabelki od tarcz sobie latały i teraz pada pytanie ,czy taki inwerter można dostać osobno ,jeśli tak to jaki to ma być i gdzie go dostać/za ile , czy tarcze takie mogą sie spalić (nie inwerter) ??

  2. #2
    Członek honorowy SCKP Awatar MartinS
    Dołączył
    Jun 2004
    Auto
    Honda Legend
    Skąd
    Wołomin
    Posty
    4,435

    Domyślnie

    a sprawdz jeszcze czy ta folia przewodzaca nigdzie nie jest uszkodzona, bo jezeli jest to to może być tez przyczyna nieświecenia........
    pewnei można by dokupic cos takiego albo dorobic pytanie tylko za ile i czy to by sie opłacało... może lepiej kupic nowe idiglo....

  3. #3
    Użytkownik Awatar Ciechan
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    franek
    Skąd
    Pielice
    Posty
    119

    Domyślnie

    no właśnie ,ja tym sie nie łudze za bardzo ,bo jak bede chciał je założyć to i tak kupie nowe ,ale tak z ciekawości pytam ,skoro tarcze już mam :P ,a do zwykłych zarówek fabrycznych jakieś zamienniki diodowe które wejda w fabryczną oprawke są moze ?? chodzi mi o niebieskie i o bardzo jasne świecenie ??

  4. #4
    Użytkownik Awatar wunat
    Dołączył
    Jul 2005
    Auto
    MB2 `99 D14Z4/D16W
    Skąd
    Warszawa-Bielany
    Posty
    3,224

    Domyślnie

    a ten inwerter to nie bedzie taki sam jak do katod w kompach ?

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Japan
    Auto
    A6
    Skąd
    warm-maz
    Posty
    320

    Domyślnie

    Idz do jakiegos elektronika niech spojrzy.Za browar ci zrobią :lol:

  6. #6
    Użytkownik Awatar Ciechan
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    franek
    Skąd
    Pielice
    Posty
    119

    Domyślnie

    No nie wiem , musialbym dac dane na temat inwertera jaki to ma byc ,jakiej mocy itp ,a tego nie znam :/ ,ale tez gdzies slyszalem ze to taki sam inwerter ,w sumie mam go z katodami razem ,ale nie wiem czy dlubac z nim ,zeby go nie spalic ,bo i zegarów nie bedzie i katody przestana swiecic

  7. #7
    Członek honorowy SCKP Awatar LIO
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Piotr
    Auto
    ŚMIGŁO
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    16,430

    Domyślnie

    a skąd wiadomo, ze padł inwerter ?

    może warto poprowadzić prąd i sprawdzić czy działają, bo był jakiśproblem z ich podłączeniem, tak samo jak nie kontaktowały ci przewody od zegarów

    najpierw zrobiłbym diagnoze co jest nie tak, a potem ew. szukał inwertera, chociaz wolalbym oddac to jakiemus elektrykowi, najlepiej znajomemu amatorowi, co by rozebral i obejrzal
    SPPJ Member

  8. #8
    Użytkownik Awatar hcc
    Dołączył
    Aug 2004
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FD7
    Skąd
    Wall Street
    Posty
    1,323

    Domyślnie

    ja juz jakies 2 lata temu probowalem rozkminic te inwertery, rozebralem jeden do golasa i.... nic sie nie dowiedzialem bo caly srodek maja zalany jakims gownem co powoduje ze wszystkie elementy w srodku sa nie do zidentyfikowania :? wiec sprawa nie jest prosta

  9. #9
    Użytkownik Awatar Ciechan
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    franek
    Skąd
    Pielice
    Posty
    119

    Domyślnie

    LIO : chodzi o to ze jak rozebralem zegary to nie znalazlem nawet tego inwertera ,tak ze mysle ze ktos go wyjal bo nie dzialal ,zostaly same tarcze z kabelkami, mozliwe ze dzialaja ,po podlaczeniu bezposrednio do 12 v jednak nie swieca ,takze trzeba by bylo sprawdzic z dzialajacym inwerterem

    hcc: no wlasnie to nie jest takie proste jak mozna myslec ,nie wiadomo nawet co siedzi i co steruje w tych inwerterach ,mozliwe ze pobawie sie z tym inwerterem od katod ,ale troche sie boje zeby go nie zepsuc :/

  10. #10
    Użytkownik Awatar ppm702
    Dołączył
    Apr 2005
    Imię
    Piotr
    Auto
    Civic EJ9 Kanarek
    Skąd
    Kobyłka/Turów
    Posty
    9,054

    Domyślnie

    najpierw zmierz ten swój inverter od katod a ja zmierzę przy montażu swój od zegarów i porównamy wartości W przyszłym tygodniu (na początku) będę mógł zmierzyć, bo na razie miernik mam w aucie służbowym, a ono jest pod Szczecinem...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •