Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Problem po przejściu na mpfi d13b7 eg3

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    17

    Domyślnie Problem po przejściu na mpfi d13b7 eg3

    Cześć jestem nowy na forum więc jeśli nie ten dział to przepraszam.
    Po zrobieniu mpfi honda nie trzyma wolnych obrotów. Chodzi jak ta na filmiku https://www.youtube.com/watch?v=Dpv6ovdQkck , dzieje się tak po podłączeniu krokowca. Żeby jakoś się tym poruszać odpiąłem go i wyregulowałem wolne. Dodam że auto jest chyba zalewane a przy odcince kopci na czarno. Słyszałem że ktoś na forum ma mapę pod d13b7 ale nie mogę się z nim skontaktować. Z góry dzięki za pomoc

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    141

    Domyślnie

    Chodzi jakby łapała lewe powietrze przy kolektorze dolotowym albo przepustnicy samej. Przyczyn takiego zachowania jest wiele. Uszczelki założyłeś nowe? Wtyczki dobrze podpięte przy kolektorze tam można coś pomylić bo są takie same jak dobrze pamiętam. Moja bez mapy po prostu była zalewana i paliła 10-12 litrów przy komputerze od D15B7 ale nie zauważyłem aż czarnych chmur.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    17

    Domyślnie

    A od kogo brałeś mapę ?

  4. #4
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Napisz o mape do uzytkownika Jogal- bo chyba jeszcze kompa przerobic bedziesz musial. Gdyby bral lewe powietrze to by raczej trzymal rowne wysokie obroty,
    Tez cos takiego mialem po montazu w d15z3 kolektora z z6 i czyszczeniu przy okazji krokowca itd/ ale przejechałem sie autem i po 3 km mu samo przeszlo.. wiec nie pomoge.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    17

    Domyślnie

    wleciał już drugi kolektor na komplecie nowych uszczelek więc jakieś lewe powietrze nie wchodzi w grę. Jeśli chodzi o mapy od użytkownika Jogal pisałem lecz nie odpowiada

  6. #6
    Użytkownik Awatar kamil39
    Dołączył
    Dec 2011
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    3,643

    Domyślnie

    Samą mapę do silnika d13b7 mam(została mi po zmianie na glowice vtec), ale tak czy siak pewnie kompa p06 masz nie przerobionego, wiec sama mapa na wiele sie nie przyda. Jogal odpowie, tylko jego skrzynka jest poprostu oblegana
    Lewe powietrza mozesz wyelminowac zatykajac przepustnice reka - jak zgasnie to uklad dolotowy jest szczelny.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    17

    Domyślnie

    Po zatkaniu od razu gaśnie. To fakt komputer mam seryjny od d15b7

  8. #8
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    17

    Domyślnie

    jeśli ma ktoś do sprzedania komputer przerobiony pod d13 to prosze o kontakt

  9. #9
    Użytkownik Awatar HakerPL1
    Dołączył
    Jul 2011
    Imię
    Kuba
    Auto
    EG4 D16W4
    Skąd
    Nowy Korczyn
    Posty
    625

    Domyślnie

    kompa przerobić może Ci wiele osób, bo to nic trudnego, sam przerabiałem kilka
    trzeba tylko dorwać eeprom z mapami od d13 i po sprawie, wszystko jest do ogarnięcia
    chcesz to pisz pw to coś wymyślimy

  10. #10
    Użytkownik Awatar LechuLK
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Leszek
    Auto
    Civic EG3 D13B7+
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    1,851

    Domyślnie

    Mi tak podbijało obroty i spadało jak wężyk od odmy silnika do kolektora ssącego wymieniałem i odpaliłem bez podpiętego tego wężyka. On jest w połowie łączony albo może gdzieś dalej jest nieszczelny?

    Złączka B na zdjęciu i poniżej


    Może warto też wyczyścić silniczek krokowy.

    Wysłane z mojego Lenovo A3500-H przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez LechuLK ; 16-09-16 o 18:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •