Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: Honda IX 2012r - problem z odchodzącym lakierem

  1. #31
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Jakos sie zapedzilem w to, ze na lakier jest gwarancja jak na perforacje.
    Ale inna sprawa, ze prawnik moze znalezc pomysl na wskazanie, ze wada lakieru mimo, ze ujawnila sie po uplywie gwarancji powinna jej podlegać. Warto sprobowac pogadac z jakims ogarnietym gosciem - nie mowie, zeby od razu do sadu leciec.

  2. #32
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    A ja na jego miejscu nie mając nic do stracenia nagłośniłbym sprawę i poszedł z tym do Turbo Kamery i wtedy może coś by sie ruszyło. Sorry bardzo,ale to jest naprawa,która nie zamknie się w 1000 czy 2000zł zgodnie ze sztuką...

  3. #33
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez filipfm Zobacz posta
    Ale inna sprawa, ze prawnik moze znalezc pomysl
    Bez urazy, jeśli ktoś z Was jest prawnikiem, ale z doświadczenia radzę wyczerpać najpierw własne argumenty, które jeszcze są (jak pisałem wczoraj). Prawnik napisze to co mu się samemu powie, tylko innymi słowami, a kasę weźmie. Pismo do Hondy było dobrze napisane, więc i przy kolejnym kolega sobie poradzi. Rzecznik też nie pomoże (przerabiałem w Katowicach). Pomysł z TV lub gazetą jest dobry, ale w kolejnym etapie. Takie jest moje zdanie.

  4. #34
    Użytkownik Awatar Grzegorz K
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Honda Civic X 1,5
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    334

    Domyślnie

    Sprawa pewnie do wygrania by była ale, nie w naszym kraju...

  5. #35
    Użytkownik Awatar luki811
    Dołączył
    Jul 2016
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Honda Civic IX
    Skąd
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie

    Na chwilę obecną zweryfikowałem we własnym zakresie stan powierzchni lakierniczej mojej Hondy. I teraz wiem, że na pewno posiada ona lakier fabryczny na elementach gdzie jest widoczna wada lakiernicza.

    Ale dziś chcę przytoczyć podobny jeśli nie identyczny przypadek wady jaki miałem w samochodzie niemieckiej marki kilka lat temu. Chyba w kwestii wad lakierniczych w nowych samochodach prześladuje mnie pech :-/ . Samochód także był nowy z salonu. Na moje nieszczęście wadę zauważyłem po wygaśnięciu gwarancji producenta. Zaledwie 3 miesiące po dwuletniej gwarancji na lakier. Wada wystąpiła w miejscu łączenia tylnego zderzaka z błotnikiem.

    Oto zdjęcia:







    Postąpiłem w tamtym przypadku następująco. Zgłosiłem wadę w serwisie producenta gdzie sprawdzono w mojej obecności miernikiem grubości lakieru jakość powłoki lakierniczej - czy nie był kiedykolwiek naprawiany. Następnie pomimo wygaśnięcia uprawnień z tytułu gwarancji i stwierdzenia bezwypadkowości pojazdu oraz potwierdzenia historii serwisowej przyjęto mój samochód na bezpłatną naprawę gwarancyjną.

    Wniosek:
    Możliwe jest wykonanie bezpłatnej naprawy przez autoryzowany serwis pomimo braku gwarancji. W tamtym przypadku niepotrzebna była listowna korespondencja z importerem i angażowanie niezależnych fachowców. Wada była ewidentna i wg. mnie niedopuszczalna w zaledwie dwuletnim samochodzie. Producent przyznał się do błędu i bez problemów usunął wadę lakierniczą

    Jak będzie w przypadku Hondy? Hmm sprawa nadal pozostaje otwarta a jej rozwiązanie zależeć będzie od decyzji importera.

  6. #36
    Użytkownik Awatar Pik
    Dołączył
    Nov 2006
    Auto
    Leon Cupra 5F
    Skąd
    Ełk
    Posty
    1,173

    Domyślnie

    A gdzie przetrzymujesz auto? Np ogrzewany i pozbawiony wentylacji garaż może sprzyjać takim problemom. I tłumaczyło by to seryjnego "pecha" z lakierami.

  7. #37
    Użytkownik Awatar luki811
    Dołączył
    Jul 2016
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Honda Civic IX
    Skąd
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pik Zobacz posta
    A gdzie przetrzymujesz auto? Np ogrzewany i pozbawiony wentylacji garaż może sprzyjać takim problemom. I tłumaczyło by to seryjnego "pecha" z lakierami.
    Samochody tak jak większość użytkowników parkuję na zewnętrznych parkingach. W sąsiednich nowych samochodach nie zauważam takich problemów

  8. #38
    Użytkownik Awatar _posen
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Michał
    Auto
    FK8
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luki811 Zobacz posta
    Samochody tak jak większość użytkowników parkuję na zewnętrznych parkingach. W sąsiednich nowych samochodach nie zauważam takich problemów
    Moj stoi na dworze od prawie 3 lat i zero problemow z lakierem i rdzą zarowno na zewnatrz jak i pod spodem. Nie mam zadnej powłoki poza woskiem na panelach w sezonie letnim (na zime mi sie nie chce) ani nie konserwuje tez niczym podwozia. Staram sie go myc recznie raz w tygodniu nawet zimą, zeby sól nie stała zaschnieta i tyle. Jedyne ogniska mikro rdzy, ktore zaobserwowalem to nity/sruby trzymajace klape bagaznika na zawiasie - to jest element zgrzewany do karoserii i nie wymienialny za łatwo takze warto tam spojrzec, bo stoi tam woda cały rok, a jest pomalowane byle jak na fabryce. W aso obiecali, ze to naprawią. W porownaniu z rok starszym vw to jest cudownie, bo na wieśwagenie to mi rdza próg zaczela juz zżerać na dlugosci 10cm :-0


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #39
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Imię
    Piotr
    Auto
    Honda Civic IX
    Skąd
    POZNAŃ
    Posty
    32

    Domyślnie

    Mój garażowany ale po 2,5roku nic nie zauważyłem, żadnych oznak odpryskiwania warstwy lakierniczej. Fakt lakier ma cieńką powłokę ale tak malują auta z dalekiego wschodu

  10. #40
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Adam
    Auto
    Civic IX, 5D, 1,8,
    Skąd
    Koczargi Stare
    Posty
    13

    Domyślnie

    U mnie zaczęło się w tej chwili i dokładnie w opisanych przez Łukasza (luki811) miejscach. Auto jest z roku 2012/2013 w tym samym kolorze. Trzeba pogratulować lakiernikom ze Swindon. Niedługo będę chyba jeździł białym samochodem. "Poraszka" japońskiej technologii.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •