Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Wątek: Honda IX 2012r - problem z odchodzącym lakierem

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    70

    Domyślnie

    Jak Honda się wypiera to dawaj do turbo kamery już nie jednemu pomogli w takich sytuacjach a i siła przebicia jest całkiem spora

    Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Awatar xluki
    Dołączył
    Apr 2015
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Civic ED7
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    292

    Domyślnie

    Przegladam te zdjęcia i jestem przerażony, ponieważ Civica IX miałem jako następcę mojego Ufo. Ewidentna wada lakieru i nie zostawiłbym tego tak, nawet jeśli auto jest po gwarancji to biorąc pod uwagę fakt, że nie jest to jedyny przypadek Honda powinna to zrobić.

  3. #13
    Użytkownik Awatar luki811
    Dołączył
    Jul 2016
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Honda Civic IX
    Skąd
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bojar94 Zobacz posta
    Jak Honda się wypiera to dawaj do turbo kamery już nie jednemu pomogli w takich sytuacjach a i siła przebicia jest całkiem spora

    Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
    Na chwilę obecną oczekuję na oficjalną odpowiedź Hondy. W zależności jaka ona ona będzie podejmę dalsze kroki mające na celu przede wszystkim usunięcie wady z mojego samochodu - wyegzekwowanie naprawy. Nie wykluczam skorzystania z programów telewizyjnych.

    Cytat Zamieszczone przez Tony73 Zobacz posta
    Problem jest chyba powszechny - obojętnie jaki kolor, dzisiaj oglądałem 2 Civici IX gen. na parkingu, jeden nowy polift i oba to miały !!! Lakier odłaził jak na zdjęciach - szok !
    Zamieściłem ten wątek dlatego ponieważ chcę się przekonać czy problem jest jednostkowy czy masowy. Jeśli nieodosobniony, a jak obserwuję po wpisach wszystko wskazuje że nie jest to "wypadek przy pracy", uzasadnione by było aby wszyscy właściciele Hond IX generacji, u których pojawiła się wada zgłaszali się do serwisu Hondy w celu usunięcia usterki.

    Dlatego jeszcze raz proszę ujawnianie takich przypadków i zamieszczanie zdjęć. Informujcie swoich znajomych, którzy mają taki samochód aby dokładnie zweryfikowali lakier w swoich samochodach pod kątem ubytków lakierniczych występujących w nietypowych miejscach.
    Ostatnio edytowane przez luki811 ; 14-08-16 o 13:43

  4. #14
    Użytkownik Awatar kolc
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Kuba
    Auto
    Volvo 855 T-5
    Skąd
    Warszawa - Wawer
    Posty
    400

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tony73 Zobacz posta
    Chyba nie piszesz poważnie ? Wada jest ewidentna i Honda wszystkim za darmo powinna to usuwać i nie interesuje mnie, że żule Anglicy spaprali proces malowania !
    Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi, bo nie wyraziłem się jasno. Oczywistym jest, że jest to wada i chyba nikt nie ma wątpliwości. Ja zastanawiam się tylko czy jest to kwestia paskudnych plam i na tym się to skończy, czy zaraz wyjdzie ruda i te auta po prostu zgniją (bywało tak chyba w przypadku Mazdy 6 gdzie niektóre egzemplarze gniły niemal po wyjeździe z salonu).
    Czekam co zrobią w przypadku samochodu kolegi luki811, ale na pewno będę musiał zgłosić się też do serwisu (chociaż gwarancja jest chyba tylko na perforację?) a jeśli to nie pomoże to myślę, że trzeba będzie szukać więcej takich przypadków i jednoczyć siły. Po myciu samochodu zwrócę szczególną uwagę na większą ilość takich miejsc.

  5. #15
    Użytkownik Awatar Marcin_
    Dołączył
    Jan 2013
    Imię
    Marcin
    Auto
    FK2 1.8
    Skąd
    PZ
    Posty
    93

    Domyślnie

    U mnie na brązowym coś tam widać, jakby niedomalowanie, ale nic póki co nie odchodzi - będę obserwować
    https://photos.google.com/album/AF1Q...MBme_znulNi0XU

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    174

    Domyślnie

    Wczoraj miałem rzadką okazję dokładnie samemu umyć samochód i na szczęście nie zauważyłem żadnych złuszczeń lakieru w opisywanych miejscach. Civic 1.8 5d Sport, kolor urban titanium metalic, kupiona w maju 2012 r.
    Czyli chyba tak jak poprzednik z tym samym kolorem. Może problem dotyczy niektórych kolorów lub też serii produkcji. Tak czy owak też uważam, że osoby mające opisywany problem z lakierem powinny się skontaktować i działać wspólnie, chyba że firma Honda sama zadziała wcześniej.

  7. #17
    Użytkownik Awatar _posen
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Michał
    Auto
    FK8
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,552

    Domyślnie

    Ja mam bialy perlowy i tfu odpukac w niemalowane nigdzie tego póki co nie mam.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #18
    Użytkownik Awatar luki811
    Dołączył
    Jul 2016
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Honda Civic IX
    Skąd
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie

    Niedługo minie dwa miesiące odkąd Importer Hondy otrzymał moją korespondencję w formie elektronicznej jak i pisemnej na temat wspomnianej wady lakierniczej. Dotychczas nikt nie raczył się ustosunkować do mojego przypadku. Trochę to dziwne, że tak Honda traktuje swoich wiernych klientów, lekceważąc i nieodpowiadając na korespondencję w rozsądnym terminie. W urzędach zwyczajowo jest to ok. 2 tygodnie. Najwidoczniej Honda ma inne standardy daleko odbiegające od przyjętych norm. Pewnie w innych markach w przypadku problemów po gwarancji jest podobnie. Postanowiłem się skontaktować poprzez oficjalną infolinię. Tam uzyskałem jedynie informację, że nadano oficjalny numer mojej sprawie i jest ona rozpatrywana. Trochę długo to analizują.... może list utknął w czyjejś szufladzie w biurku i czeka na odnalezienie ? :-\ Najgorsze jest to, że dopóki nie otrzymam jakiejkolwiek odpowiedzi nie mogę nic zrobić.

  9. #19
    Użytkownik Awatar filipfm
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Filip
    Auto
    EK3>EP3>MC2>FK3EK4
    Skąd
    Gliwice/Warszawa
    Posty
    7,260

    Domyślnie

    Importerzy niestety traktują klientów jak zło konieczne. Kolega z forum (tutaj też występował dopóki miał Civica) ma Nissana i reklamował parujące reflektory. Otrzymał odpowiedź, że to wszystko jest jest OK i zaparowany klosz nie wpływa na funkcję reflektora. Jak wysłał pismo przez kancelarię prawną dostał odpowiedź, że w związku z niegodnymi zachowaniami klienta, unieważnia gwarancję na pojazd
    Więc czasem brak odpowiedzi jest lepszy niż odpowiedź

  10. #20
    Użytkownik Awatar luki811
    Dołączył
    Jul 2016
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Honda Civic IX
    Skąd
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez filipfm Zobacz posta
    Importerzy niestety traktują klientów jak zło konieczne. Kolega z forum (tutaj też występował dopóki miał Civica) ma Nissana i reklamował parujące reflektory. Otrzymał odpowiedź, że to wszystko jest jest OK i zaparowany klosz nie wpływa na funkcję reflektora. Jak wysłał pismo przez kancelarię prawną dostał odpowiedź, że w związku z niegodnymi zachowaniami klienta, unieważnia gwarancję na pojazd
    Więc czasem brak odpowiedzi jest lepszy niż odpowiedź
    Ciekawy przypadek, choć trochę nie chce mi się wierzyć aby "niegodne zachowanie" było podstawą unieważnienia gwarancji. Ja w swojej gwarancji nie wyczytałem klauzuli, która mówiła by o unieważnieniu gwarancji z powodu zachowania klienta. Są natomiast inne warunki, których niespełnienie powoduje utratę gwarancji. Mnie akurat kwestia gwarancji nie dotyczy, ponieważ już mi minęła. Jednak reklamuję odpadający lakier jako wg mnie ukrytą wadę fabryczną lakieru. A jak wiadomo na wady użytkownik mimo usilnych starań wpływu nie ma. Skoro opisana przeze mnie "wada" nie występuje we wszystkich samochodach oznacza to, że nie jest to normalna sytuacja. Odpowiedź importera w zależności jaka ona będzie pozwoli mi podjąć dalsze kroki w kierunku: usunięcia wady na koszt własny, bądź próby wyegzekwowania naprawy przez Hondę na ich koszt oczywiście.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •