Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: Honda IX 2012r - problem z odchodzącym lakierem

  1. #1
    Użytkownik Awatar luki811
    Dołączył
    Jul 2016
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Honda Civic IX
    Skąd
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie Honda IX 2012r - problem z odchodzącym lakierem

    Witam kolegów na forum,

    Jestem nowym forumowiczem dlatego wybaczcie mi ewentualne faux pas.

    Mam chyba dosyć nietypowy problem. W 2012 w październiku zakupiłem w salonie nową Hondę Civic Sport 1.8 w kolorze niebieskim. Jak łatwo policzyć ma niecałe 4 lata i niestety jest już po gwarancji. W maju tego roku zauważyłem odchodzący lakier od podkładu na przednim prawym słupku tuż nad gumową czarną listwą.



    Z racji, że samochód w pełni serwisuję w ASO Hondy zdecydowałem się zgłosić problem w dziale blacharsko-lakierniczym. Niestety Honda odmówiła naprawy bezpłatnej choć wygląda to na wadę lakierniczą na którą ja jako użytkownik nie mam żadnego wpływu. W związku z tym po ok. miesiącu zdecydowałem aby umówić się na termin i odpłatnie polakierować uszkodzony element. Na moje nieszczęście nie było pracownika, który się tym zajmuje ale inny zdecydował się obejrzeć auto.

    Uszkodzenie oczywiście dalej postępuje:



    Po szczegółowych oględzinach i pomiarze lakieru pracownik stwierdził, że lakier jest fabryczny ale.......... dostrzegł na moje nieszczęście kolejne ubytki lakiernicze na kilku innych elementach.

    A oto one:

    Na łączeniu słupków przednich z błotnikiem jest taka niewielka szpara i w niej widać ewidentnie odchodzący lakier zarówno przy lewym i prawym słupku:

    Prawy słupek:



    Lewy słupek - wada dopiero zaczyna się ujawniać:


    Oraz krawędź lewego błotnika od strony silnika - bliżej lampy:


    To zdecydowanie zmieniło spojrzenie na mój problem. Teraz to nie jest to kwestia jednego małego ubytku ale poważnej wady. W związku z tym skierowałem bezpośrednio do Oficjalnego Importera Hondy w Polsce pismo opisujące mój problem. Aktualnie oczekuję na jakąkolwiek odpowiedź Hondy w jaki sposób ustosunkuje się do mojej sytuacji.

    Według mnie i znajomych odchodzący lakier jest ewidentną wadą fabryczną lakieru, na której powstanie ja jako użytkownik nie miałem żadnego wpływu.

    Tak jak pisałem wcześniej - auto jest salonowe nie miało dotychczas żadnej szkody - lakier fabryczny.

    Stąd moja prośba do wszystkich osób, które są w posiadaniu Hondy z 2012 i późniejsze aby sprawdziły czy także u Was nie wystąpiły na tych elementach takie ubytki. Być może jest to wada, która mogła wystąpić w całej serii aut wyprodukowanych w tym okresie.

    Jeśli u kogokolwiek wystąpiły jakiekolwiek wady lakiernicze proszę o odpowiedź jak Honda ustosunkowała się do zaobserwowanych wad czy usunęła w ramach gwarancji czy w formie gestu dobrej woli po gwarancji.

    Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź, która pomoże mi rozwiązać mój problem.

    Pozdrawiam
    Łukasz

  2. #2
    Użytkownik Awatar Grzegorz K
    Dołączył
    Jul 2012
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Honda Civic X 1,5
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    334

    Domyślnie

    Współczuję kolego z całego serca. Czy czeka nas wszystkich to samo..? idę dokładnie obejrzeć auto,mam trochę młodszy rocznik ,ale kolor podobny.

  3. #3
    Użytkownik Awatar kolc
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Kuba
    Auto
    Volvo 855 T-5
    Skąd
    Warszawa - Wawer
    Posty
    400

    Domyślnie

    Rocznik 2012, 36000km przebiegu, myty zawsze ręcznie, oryginalna powłoka lakiernicza i... zaczyna się.


  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    70

    Domyślnie

    Kolejny cudowny dowód na to jak ekstra są nowe hiper eko wodne lakiery....

    Koledzy, niestety to będzie postępować, jedyne wyjście jak dla mnie to beżu dokładna inspekcja lakieru i lakierowanie całości samochodu na nowo bo nawet jeśli teraz nie odchodzi to za chwilę zacznie

    Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    49

    Domyślnie

    Lakier w Hondach jest wyjątkowo słaby, odpryski łapie od owadów i rysuje się mikrofibrą, ale takie kwiatki to już naprawdę przesada....

  6. #6
    Użytkownik Awatar luki811
    Dołączył
    Jul 2016
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Honda Civic IX
    Skąd
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kolc Zobacz posta
    Rocznik 2012, 36000km przebiegu, myty zawsze ręcznie, oryginalna powłoka lakiernicza i... zaczyna się.

    Na to wygląda, że nie jestem odosobnionym przypadkiem. A Twój tylko potwierdza wadliwe wykonanie powłoki w Hondach. Posprawdzajcie koledzy dokładnie wasze Hondy nie tylko z rocznika 2012. Na pewno jest więcej takich przypadków. Być może jeszcze uda się usunąć ewentualną wadę lakierniczą przed ukończeniem gwarancji w nowszych modelach.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    49

    Domyślnie

    Problem jest chyba powszechny - obojętnie jaki kolor, dzisiaj oglądałem 2 Civici IX gen. na parkingu, jeden nowy polift i oba to miały !!! Lakier odłaził jak na zdjęciach - szok !

  8. #8
    Użytkownik Awatar kolc
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Kuba
    Auto
    Volvo 855 T-5
    Skąd
    Warszawa - Wawer
    Posty
    400

    Domyślnie

    Teraz tylko pojawia się pytanie na ile jest to kwestia wizualna a na ile rzeczywista wada całego procesu lakierowania. W tak niewidocznym miejscu jak w moim przypadku mi to nawet nie przeszkadza, natomiast jak zacznie tam iść np. korozja to już tak cudownie nie będzie. Zresztą maska w tym samochodzie już nadaje się do malowania. Kilka razy w trasie (i to wcale nie z prędkościami rzędu 180km/h), reszta przebiegu to jazda miejska i cały element w piękne białe kropeczki od kamyczków... a może od zbyt twardego powietrza. Zazdroszczę wszystkim, którzy wybrali kolor biały. Szwagier ma też 2012, niezbyt zadbany a białas nadal prezentuje się nieźle.

  9. #9
    Użytkownik Awatar luki811
    Dołączył
    Jul 2016
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Honda Civic IX
    Skąd
    Poznań
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kolc Zobacz posta
    Teraz tylko pojawia się pytanie na ile jest to kwestia wizualna a na ile rzeczywista wada całego procesu lakierowania. W tak niewidocznym miejscu jak w moim przypadku mi to nawet nie przeszkadza, natomiast jak zacznie tam iść np. korozja to już tak cudownie nie będzie. Zresztą maska w tym samochodzie już nadaje się do malowania. Kilka razy w trasie (i to wcale nie z prędkościami rzędu 180km/h), reszta przebiegu to jazda miejska i cały element w piękne białe kropeczki od kamyczków... a może od zbyt twardego powietrza. Zazdroszczę wszystkim, którzy wybrali kolor biały. Szwagier ma też 2012, niezbyt zadbany a białas nadal prezentuje się nieźle.
    Czy to wada? Na to pytanie odpowiedź może udzielić tylko rzeczoznawca. Według mnie tak. Z całą pewnością odchodzący lakier z samochodu zaledwie kilkuletniego nie jest efektem zamierzonym przez Japończyków. Oczywiście dopóki nie pojawi się korozja a ubytki nie będą widoczne nie musisz się specjalnie martwić. Ale obserwując zdjęcia słupka przedniego w mojej hondzie (odstęp czasu między jednym a drugim zdjęciem ok. miesiąc) widać wyraźnie, że proces degradacji - odchodzenie lakieru od podkładu przebiega dosyć szybko. Tylko kwestia czasu aż kolejne fragmenty lakieru zaczną odchodzić na powierzchni błotnika już w miejscu widocznym. Rzeczywiście biały kolor byłby lepszy bo nawet jak lakier odchodzi to tego tak nie widać :-/

  10. #10
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kolc Zobacz posta
    Teraz tylko pojawia się pytanie na ile jest to kwestia wizualna a na ile rzeczywista wada całego procesu lakierowania.
    Chyba nie piszesz poważnie ? Wada jest ewidentna i Honda wszystkim za darmo powinna to usuwać i nie interesuje mnie, że żule Anglicy spaprali proces malowania !

    Cytat Zamieszczone przez luki811 Zobacz posta
    Czy to wada? Na to pytanie odpowiedź może udzielić tylko rzeczoznawca. Według mnie tak. Z całą pewnością odchodzący lakier z samochodu zaledwie kilkuletniego nie jest efektem zamierzonym przez Japończyków. Oczywiście dopóki nie pojawi się korozja a ubytki nie będą widoczne nie musisz się specjalnie martwić. Ale obserwując zdjęcia słupka przedniego w mojej hondzie (odstęp czasu między jednym a drugim zdjęciem ok. miesiąc) widać wyraźnie, że proces degradacji - odchodzenie lakieru od podkładu przebiega dosyć szybko. Tylko kwestia czasu aż kolejne fragmenty lakieru zaczną odchodzić na powierzchni błotnika już w miejscu widocznym. Rzeczywiście biały kolor byłby lepszy bo nawet jak lakier odchodzi to tego tak nie widać :-/
    U Ciebie degradacja jest już naprawdę znacząca, dlatego walczyłbym o swoje. Mamy tu do czynienia z ewidentnym partactwem lakierniczym, więc dziwi mnie, że niektórzy to usprawiedliwiają w dziwny sposób....
    Ostatnio edytowane przez Tony73 ; 14-08-16 o 10:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •