Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Gdzie w Hondzie Civic VII znajduje się moduł centralnego zamka/immo ?

  1. #11
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    10

    Domyślnie

    Immo w rozumieniu czytnika przy stacyjce ? http://allegro.pl/honda-civic-vii-cz....html#imglayer
    czy tego sterownika co go nie mogę znaleźć w aucie ? http://allegro.pl/sterownik-immo-hon...066316239.html
    Rozumiem że pilota paruję sekwencją 4x włącz naciśnij i wyłącz z tym transmiterem http://5.allegroimg.pl/original/20/6.../27/6350612757

  2. #12
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic SPORT CTDi
    Skąd
    Czechowice-Dz.
    Posty
    97

    Domyślnie

    Sterownika. Immobilajzera nie zaprogramujesz sekwencją przyciskania guzika. To zajęcie dla elektronika. Sekwencją przyciśnięć guzika parujesz kluczyk z centralnym zamkiem a auta dalej nie odpalisz

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    10

    Domyślnie

    Kapuję, tylko jednego nie rozumiem... skoro padł immo, bo mruga kluczyk na stacyjce, to czemu również przestał nagle działać centralny ? miałem już tak 3 razy, "padł" immo+ centralny. Po zaprogramowaniu sekwencją guzika pilota nagle ożywał centralny + immo + światełko w kabinie. I tu jest podobnie...z tym że już nie dało się zaprogramować z guzika.
    Jakiś pomysł na diagnozę...bo ja nie ogarniam ?? : ) Musi być jakiś punkt wspólny tego bałaganu...

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic SPORT CTDi
    Skąd
    Czechowice-Dz.
    Posty
    97

    Domyślnie

    Nie ma żadnego punktu. Immo nie dezaktywuje się po otwarciu centralnego. Masz alarm czy tylko centralny zamek?

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    10

    Domyślnie

    Czyli to centralny powinien być problemem?...bo też przestał działać. Ale jeżeli centralny to po otwarciu kluczykiem w drzwiach immo z kluczyka powinno działać i auto odpalać....a nie odpala, tylko kluczyk miga.
    Mam tylko fabryczny centralny, bez alarmu

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dorwałem instrukcję serwisową i sprawdzam po kolei . Utknąłem na sprawdzeniu połączenia 1 pinu od transmitera i D3 ECM/PCM, oraz 2-gp pinu z D27.
    ECM/PCM to jest ten główny komputer pod nogami pasażera ?
    D3 to 3-ci pin 4-tej wtyczki licząc od lewej A...B...C...D ? Analogicznie D27 ?

    Już przetestowane... D3 i D27 to piny w pierwszej od lewej białej wtyczce do kompa nad stopami pasażera.
    Zostało ostatnie sprawdzenie " Check for continuity between the Immobiliser control unit-receiver 7P connector No. 2 terminal and the multiplex control unit (under-dash fuse/relay box connector terminal C3). "
    ...w wolnym tłumaczeniu 2 pin kostki pod stacyjką ze stykiem C3 ?? ... czyli którym ?? : )
    Jeżeli jest połączenie to nalezy wymienić transmiter jeżeli nie ma połączenia to "Repair open in the RED/BLU wire. If the harness is OK, check to see if there is any Diagnostic Trouble Code (DTC) for the multiplex control unit "

    Zostało w/w ostatnie sprawdzenie... ktoś kojarzy gdzie jest to C3 ?
    Ostatnio edytowane przez arekbis ; 12-08-16 o 21:44

  7. #17
    Użytkownik Awatar pawlo1990
    Dołączył
    Sep 2012
    Imię
    Paweł
    Auto
    Honda civic sport
    Skąd
    Września
    Posty
    195

    Domyślnie

    Znalżalem gdzie jest to co szukasz w anglik jak wyciagalem deskę jest to pod nogami kolo przekaźników pod licznikiem tam gdzie masz drzwi kostki tam ten sterownik jest

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arekbis Zobacz posta
    Kapuję, tylko jednego nie rozumiem... skoro padł immo, bo mruga kluczyk na stacyjce, to czemu również przestał nagle działać centralny ? miałem już tak 3 razy, "padł" immo+ centralny. Po zaprogramowaniu sekwencją guzika pilota nagle ożywał centralny + immo + światełko w kabinie. I tu jest podobnie...z tym że już nie dało się zaprogramować z guzika.
    Jakiś pomysł na diagnozę...bo ja nie ogarniam ?? : ) Musi być jakiś punkt wspólny tego bałaganu...
    Czesc,

    Mam identyczny problem.
    Udalo Ci sie jakos to rozwiazac?

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    2

    Domyślnie

    Naprawde nikt nie mial podobnego problemu?

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Auto
    Em2 D17A9
    Skąd
    Krk
    Posty
    14

    Domyślnie

    Moze sie komus przyda... U mnie bylo tak ze mrugal kluczyk immo ale nie dzialalo nic, ani centralny ani sekwencja programowania, ani oczywiscie auto nie zapalalo. Okazalo sie ze padl modul ktory jest za skrzynka bezpiecznikow pod kierownica. Temat ogarnal dopiero elektronik.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •