Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: stukanie podczas skrętu

  1. #1
    Użytkownik Awatar bastard79
    Dołączył
    Jun 2007
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic HB, 1.3 '9
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    12

    Domyślnie stukanie podczas skrętu

    Witam,

    Mam problem jak w temacie, objawia się podczas skrętu w prawo (najbardziej przy zakrętach 90 stopni, przy średniej predkosci 20 km) podczas jazdy na wprost tylko po wjechaniu na wyboje lub inne nierówności. Stukot dobiega jakby z prawego tylniego koła, na początku myslałem że coś mi lata w bagażniku ale to już wykluczyłem. Stukanie jest w miare równomierne czasami głośniej czasami ciszej, zależy też od tego czy zakręt jest na równej powierzchni czy też jezdnia jest przechylona pod lekkim kątem. Wczoraj dodatkowo zapakowałem pasażera na tylne siedzenie po prawej stronie i przy skrętach miałem wrażenie jakby zaraz się coś miało urwać :/

    Pytałem wiele osób każdy mówi coś innego, niestety nie mam zaufanego mechanika bo gdybym miał to już pewnie problem byłby załatwiony.


    Dzisiaj byłem u kolejnego mechanika który zasugerował że mogła sparcieć guma na tulejach!

    Co sądzicie o takiej diagnozie ? czy sama guma mogłaby powodować tego typu stuki ?

    Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi i sugestie, bo nie chcę jechać do mechanika który mi powie że muszę wymienić pół auta z racji na rocznik, a po naprawie będzie dalej stukać :P

    Pozdrawiam
    Marcin

    dotyczy Honda CIVIC 1.3 benzyna 95 rocznik

  2. #2
    Użytkownik Awatar Pablo18Kce
    Dołączył
    Feb 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    EG4 D15B2
    Skąd
    Katowice / Zwierzyniec
    Posty
    71

    Domyślnie

    Jak dla mnie to kłania Ci się wymiana przegubu. To ich zużycie najczęściej świadczy o różnych stukach i pukach przy skręcie. Wymień z tej strony z której słyszysz stuki i przy okazji sprawdź stan tego z drugiej strony, bo jeśli były zawsze wymieniane równomiernie, to ten drugi też za niedługo może się kwalifikować do wymiany, a jak zrobisz dwa za jednym razem to lepiej dla Ciebie i Hanki

    Pozdro
    Paweł

  3. #3
    Użytkownik Awatar karpik85
    Dołączył
    Apr 2007
    Imię
    Michał
    Auto
    EG4 D15B2
    Skąd
    Kraków / Michało
    Posty
    1,565

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pablo18Kce Zobacz posta
    Jak dla mnie to kłania Ci się wymiana przegubu. To ich zużycie najczęściej świadczy o różnych stukach i pukach przy skręcie.
    Pozdro
    Paweł
    Wymiana przegubu na tyle ? Kłania się czytanie ze zrozumieniem.

    Ja w pierwszej kolejności sprawdził bym stan gum w zawieszeniu, w szczególności dużych cukierków, a potem przejrzałbym amory, w jakim są stanie, bo już mi sie kiedyś zdarzyło, że mi jeden skrzypiał.

  4. #4
    Użytkownik Awatar Pablo18Kce
    Dołączył
    Feb 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    EG4 D15B2
    Skąd
    Katowice / Zwierzyniec
    Posty
    71

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karpik85 Zobacz posta
    Wymiana przegubu na tyle ? Kłania się czytanie ze zrozumieniem.

    Ja w pierwszej kolejności sprawdził bym stan gum w zawieszeniu, w szczególności dużych cukierków, a potem przejrzałbym amory, w jakim są stanie, bo już mi sie kiedyś zdarzyło, że mi jeden skrzypiał.
    <głupek> Sorry za pomyłkę, 12 h w pracy robi swoje, nie doczytałem dokładnie.

  5. #5
    Użytkownik Awatar ruttensteiner
    Dołączył
    Aug 2008
    Imię
    aRdian
    Auto
    Honda Civic D15B7
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    40

    Domyślnie stuk puk

    ja tez sugeruje sprawdzenie gum i amorków bo zazwyczaj tylko to stuka.... jesli nie to to raczej nic wiecej ....
    Pozdro

  6. #6
    Oczekujący Awatar Toxer
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Rafał
    Auto
    Honda Civic 1.5 gen. 5
    Skąd
    Łódź
    Posty
    90

    Domyślnie

    Ja mam dokładnie to samo. Byłem na przeglądzie ostatnio bo samochód mam około dwóch miesięcy. Mechanik popatrzył na przegub i sam się zapytał czy nic mi nie puka pod czas zakręcania, więc dosyć realna wersja

  7. #7
    Użytkownik Awatar bastard79
    Dołączył
    Jun 2007
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic HB, 1.3 '9
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    12

    Domyślnie

    Dzięĸuje za podpowiedzi teraz jak podjade do mechanika i powiem mu co ma sprawdzić, to od razu bedzie myslal ze sie na tym znam i mnie nie oskubie

    Pozdrawiam
    Marcin

  8. #8
    Użytkownik Awatar Latino :)
    Dołączył
    Jul 2008
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Civic 96KM 109Nm d13b+
    Skąd
    Leszno
    Posty
    421

    Domyślnie

    dokladnie tak jak pisza koledzy przeguby ,ale sprawdz tez koncowki drazkow i swoznie bo one tez potrafia pukac .

  9. #9
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Skąd
    krk
    Posty
    14

    Domyślnie

    sprawdz czy ci nie obija tłumik o cos bo czasem jak choo...wo dopasuja to tak sie dzieje poruszaj nim na boki zobaczysz czy nie wali o cos

  10. #10
    Użytkownik Awatar Siny26
    Dołączył
    Feb 2007
    Imię
    Michał
    Auto
    Mazda 6 GG LF 2.0
    Skąd
    Nowa Sól
    Posty
    132

    Domyślnie

    koledzy sie wildze rozpędzili z tymi przegubami ;] a tu chodzi o tył
    hm..do tego wszystkiego trzeba jeszcze dołączyć łożysko i bębny może okładzina sie zajechała i nieraz blokuje.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •