Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Czyszczenie przepustnicy i krokowego

  1. #1
    Użytkownik Awatar Siwy_91
    Dołączył
    Jun 2014
    Imię
    Krystian
    Auto
    Honda Civic Em2
    Skąd
    Ślemień k. Żywca
    Posty
    36

    Domyślnie Czyszczenie przepustnicy i krokowego

    Siemanko,

    Czyścił ktoś kiedyś przepustnicę i krokowy ? Chcę to ogarnąć tylko nie wiem za bardzo jak się za to zabrać. O ile demontaż nie powinien sprawić problemu o tyle obawiam się że przy samym czyszczeniu mógł bym coś uszkodzić. No i z tego co czytałem trzeba potem adaptować czy coś, nie wiem dokładnie
    Mój silnik to D17A8... Proszę o jakąś radę, nie musi to być fotorelacja ale jakaś drobna podpowiedź czy rada właśnie

    Z góry dziękuje

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    K20A2 Ep3
    Skąd
    Krakow
    Posty
    1,254

    Domyślnie

    Zdemontuj puche filtra powietrza i masz dostęp do przepustnicy.Weź zmywacz do hamulców czy inne nitro plus szmata i syf ładnie usuniesz.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Imię
    Kamil
    Auto
    Honda Civic VI EJ9
    Skąd
    Zduńska Wola
    Posty
    14

    Domyślnie

    generalnie chciałbym dopytać o samą procedurę czyszczenia krokowca w D14Z1. W jednym z postów na forum czytałem o włożeniu całego krokowca do pojemnika z benzyną ekstrakcyjną. Ale tam jest też elektrozawór z wtyczką. Chyba tego elementu nie powinienem zamoczyć w niczym?

  4. #4
    Użytkownik Awatar bombel
    Dołączył
    Jan 2009
    Imię
    Arek
    Auto
    EP2 2004 Sport
    Posty
    125

    Domyślnie

    Generalnie to odkręć silnik krokowy z obudową od przepustnicy i wyczyść go. Czym i jak to zrobisz zależy od ciebie. Ja kupiłem preparat w sprayu do czyszczenia turbin z nagaru. Psikasz na krokowca i czyścisz go pędzlem przy okazji obracając. Elektrozawór o którym piszesz jest hermetyczny i nic mu się nie stanie jak go zalejesz. Stykom też nic nie będzie o ile nie potraktujesz ich wodą. Generalnie możesz użyć każdego środka który zawiera alkohol.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •