Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Obroty, obroty, obroty.

  1. #1
    Użytkownik Awatar miazgus46
    Dołączył
    May 2014
    Auto
    Honda Civic 1.4 iS
    Skąd
    Brodnica
    Posty
    71

    Domyślnie Obroty, obroty, obroty.

    Witam! Mam problem z obrotami jak na filmiku:
    https://www.youtube.com/watch?v=mv23GZ8alDE
    Honda Civic vi 1.4 (d14a3) benzyna, gaz. Czytałem na wielu forach nie tylko polskich i większość poleca czyszczenie krokowego i przepustnicy. Mi to nie pomogło absolutnie. Auto zaczyna tak się zachowywać na mocno ciepłym silniku. Podpinałem inne kable, kopułkę i cewkę z innego auta bez zmian. Po diagnostyce zero błędów. Została mi tylko lambda ale auto pali normalne ilości gazu i benzyny. Check nie pali się. Obie cewki miały po 1.4 Ohm oporu tak że zdecydowanie za dużo. Brakuje mi pomysłów powoli...
    Tu jest podobny opis mojego problemu
    http://www.civicklub.pl/forum/archiv...p/t-47657.html
    Auto naprawili ale przyczyny nie podali! Ech szkoda.... A jeszcze na dojazdach do skrzyżowań auto spada z obrotów aż przygasają swiatła... Help! W komentarzu pod filmem ktoś poleca:
    "Clean you idle air control valve than do a base idle relearn procedure. I just did this on my 98 ex. Search how to clean iacv on honda-tech:com. After its cleaned you need to run an idle speed relearn procedure. After you've reattached the iacv and bleed the coolant system, shut off the car and unplug connector to iacv. Turn out screw on back upper left corner facing intake tube until idle is at 550 rpm. Shut off car, reconnect iacv, then reset your ecu to clear the iacv code. easy as pie!!!" Ale nie za bardzo mogę rozszyfrować o co mu chodzi. Może sama regulacja niskich obrotów załatwi sprawę? Która to śruba? Dodam że obroty spadają jak na filmiku ale wracają na swoje miejsce(nie do końca ale podnoszą się). Na zimnym spadają troszkę mniej i na ssaniu delikatnie też.
    Ostatnio edytowane przez miazgus46 ; 22-05-16 o 18:19

  2. #2
    Użytkownik Awatar firstborne
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Dawid
    Auto
    Volvo C70
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,187

    Domyślnie

    Gościu piszę właśnie o czyszczeniu krokowca, odpowietrzeniu układu chłodzenia i "nauki" biegu jałowego. Postaram się to przetłumaczyć.

    Wyczyść silniczek krokowy by potem ustawić "nauczyć", bieg jałowy. Po wyczyszczeniu i zamontowaniu krokowca odpowietrz swój układ chłodzenia (jeśli faktycznie jest zapowietrzony), wyłącz auto oraz odłącz wtyczkę od krokowca. Odpal auto, przekręć śrubę znajdującą się w lewym, górnym rogu przepustnicy aż bieg jałowy osiągnie 550 RPM. Wyłącz auto, podłącz wtyczkę do krokowca, następnie zresetuj ECU (wyciągnij na 10 sekund bezpiecznik pod maską 7.5A opisany jako BACK UP). Wyszukaj w grafice, po swoim numerze silnika gdzie dokładnie jest ta śruba (odznacza się od innych tym, że jest po prostu dość duża i zazwyczaj na płaski śrubokręt) "civic idle screw" - fraza powinna Cię naprowadzić. W razie możliwości niech ktoś jeszcze sprawdzi moją wypowiedź.
    Od siebie dodam, że w moim silniku (D16Y7), sprawa miała się podobnie (i to nie zawsze) kiedy po spokojniej jeździe przypiłowałem trochę, przy postoju wskazówka spadała praktycznie na 0, ale auto nie gasło, przygazowanie nic nie dawało, ale kiedy odstawiłem auto na 10 minut, wszystko wróciło do normy. U mnie różnica jest taka, że problem występuje rzadko, praktycznie wcale, zaś same obroty czy to zimny, czy ciepły silnik stoją twardo na 850RPM.

  3. #3
    Użytkownik Awatar miazgus46
    Dołączył
    May 2014
    Auto
    Honda Civic 1.4 iS
    Skąd
    Brodnica
    Posty
    71

    Domyślnie

    U mnie po nagrzaniu co gwaltowniejsze hamowanie opadają do zera ale nie gaśnie... Idę jej podnieść przepustnice aby zwiększyć obroty tak żeby miała nawet koło 1000 na luzie zobaczymy czy coś da ale na moje tak być nie powinno... Thx wielkie za podpowiedź i tłumaczenie. Czekam na więcej jak to było u was? A więc tak podniosłem przepustnice na zimnym trzymała 2 tys obrotów na ciepłym spadla do 1000 ale i na zimnym i na ciepłym występują wachania spadki obrotów jutro nagram film jak to wygląda... Wem że przepustnica jest teraz jakby otwarta ale chcę zobaczyć jak to się będzie zachowywać podczas jazdy... Wciskam gaz obroty z lekkim szarpnięcie idą w górę później opadają znowu idą w górę i powoli normuja. Jutro jak wrócę z pracy ustawę przepustnice jak fabryka dała i pokrece śruba od wolnych obrotów.
    Ostatnio edytowane przez miazgus46 ; 22-05-16 o 22:10

  4. #4
    Użytkownik Awatar miazgus46
    Dołączył
    May 2014
    Auto
    Honda Civic 1.4 iS
    Skąd
    Brodnica
    Posty
    71

    Domyślnie

    Witam ! Przepraszam że piszę post pod postem ale mam nowy trop... Po odłączeniu silnika krokowego obroty wariują bujaja się od 500 do 1500 tak powinno być?

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Auto
    Fn2 Type R
    Skąd
    Południe
    Posty
    431

    Domyślnie

    Podmień krokowy istnieje prawdopodobieństwo że zwyczajnie może być uszkodzony . Piss

    Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Awatar wiesko1261
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    wiesław
    Auto
    buggy D16 Turbo 4X
    Skąd
    mazury
    Posty
    1,132

    Domyślnie

    jak za mocno wykręcisz śrubkę wolnych obrotów ,na przepustnicy , to będą one niestety falować

  7. #7
    Użytkownik Awatar miazgus46
    Dołączył
    May 2014
    Auto
    Honda Civic 1.4 iS
    Skąd
    Brodnica
    Posty
    71

    Domyślnie

    Podniosłem przepustnice ta śruba pod "motylkiem" tak że raczej jest lekko otwarta obroty nadaj wariują to może być przyczyną ze po odpieciu krokowca obrotu falują... Śruba od "luzu" nie kręciłem. Zaraz pójdę wykrece srube tak jak była (od przepustnicy) wtedy odepne krokowca. Jeśli odepne krokowca auto powinno zgasnąć? Wkurzam się bo wyremontowane silnik, 27 auto idzie na lakier jest Lalka tylko te obroty... Pewnie jakąś głupota jak zwykle dokucza filmik pomógłby wam z ewentualnym opisem? Tyle osób ma problem z obrotami w hondach że czasami przychodzi mi myśl "może one tak mają?" Ale nie chcę mi się w to wierzyć. Dodam że krokowy czyscilem ale nie restowałem ECU. Qrcze ... W weekend zrobię tak jak w tej poradzie z Youtube wyżej. Chociaż objawy wskazują bardziej na cewkę bo szarpie przy dodawaniu i puszczaniu gazu delikatnie. I obroty opadają głównie na gorącym silniku i im dłużej jadę tym częściej i mocniej.

    UWAGA!!!! ROZWIAZANIE BLISKIE!!!! Zgubiłem śrubkę przepustnicy ta od motylka ok czyli przepustnica trzyma jak fabryka.... Odpielem kostkę od krokowca cała pyda 6 km przyjechałem auto zachowuje się jak należy!!!!! xD Pali się check engine czyli co to oznacza? Krokowiec dobry tylko kosta pierdzieli? Auto z odpieta kostka krokowca zachowuje się idealnie!
    Ostatnio edytowane przez miazgus46 ; 23-05-16 o 18:50

  8. #8
    Użytkownik Awatar firstborne
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Dawid
    Auto
    Volvo C70
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,187

    Domyślnie

    Odpiąłeś krokowca, dlatego zapalił się check. DddVTEC radził by go podmienić, zrób to skoro auto się tak zachowuje.

  9. #9
    Użytkownik Awatar miazgus46
    Dołączył
    May 2014
    Auto
    Honda Civic 1.4 iS
    Skąd
    Brodnica
    Posty
    71

    Domyślnie

    Thx wszystkim Zwłaszcza tobie tłumaczu Firstborne naprawdę na forum jestem od 7 lat tylko oglądałem je z konta brata Thx wam wszystkim! Myślę że to są moje przyczyny... krokowy... W weekend postaram się zrobić tak jak gość który pisał na yt a później podmiana... Jazda bez niego uszkadza jakoś silnik?

    Czytam i niektórzy pojecaja czyszczenie FITV nwm co to jest za bardzo ale mam obrazki ponoć też pomaga tak na przyszłość xd może kto to przetłumaczyć?
    High idle before your car warms up, above 1500-1800rpm
    -Lumpy idle
    -Roaming idle
    -Hunting idle
    -Fluctuating idle
    Z tej strony większość rozumiem jest film na yt tylko nwm czy w d14a3 coś takiego jest:
    http://honda-tech.com/acura-integra-...valve-1564019/
    https://m.youtube.com/watch?v=Me99GpGF_1I
    Ostatnio edytowane przez miazgus46 ; 23-05-16 o 22:03

  10. #10
    Użytkownik Awatar firstborne
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Dawid
    Auto
    Volvo C70
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,187

    Domyślnie

    D14A3 nie ma FITV, także to zostaw. Zajmij się tym krokowym, jazda z odpiętym nie jest zalecana o ile auto nie będzie gasnąć bo to tylko reguluje jałowe obroty.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •