Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Jaki gaz do Civic VI 1,5 114 KM 5D HB 98r

  1. #11
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Tak czy owak dysza musi być gdzieś z boku, bo centralnie chyba sie nigdzie nie zmieści.

  2. #12
    Użytkownik Awatar Muzyk-Grzes
    Dołączył
    Feb 2009
    Auto
    Accord Coupe CG4
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    2,824

    Domyślnie

    Zmieści się pod kolektorem centralnie pod wtryskiem benzyny. Zazwyczaj tak dobre zakłady montują ukrywając instalację LPG ,druciarze zazwyczaj zakładają bez ściągania kolektora dolotowego i wiercą gdzie bądź.

  3. #13
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    A jak wtedy ulokować wtryskiwacze?
    One powinny być w pionie z tego co się orientuję.

  4. #14
    Użytkownik Awatar MarcinWL
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Marcin
    Auto
    EK3
    Skąd
    wwa - Sadyba
    Posty
    735

    Domyślnie

    Dlatego nawiercilem w taki sposób jak na zdjęciu, wężyki są możliwie najkrótsze i równej długości, a wtryskiwacze w pionie.
    Gazownicy robili jak wiertara podeszła w różnych miejscach i pod różnym kątem.

  5. #15
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Dobra, moje Y8 już zagazowane i trochę pojeżdżone.
    Klamoty jakie zostały założone:

    redukror AC do 150KM
    wtryski barracuda 115
    komp stag 4 qbox basic

    estetyka i ogólna schludność montażu aż mnie zaszokowała... wszystko wygląda niemal jak oem i jestem bardzo zadowolony



    co do samej jazdy, to tu niestety aż tak różowo nie jest. auto na gazie jest minimalnie słabsze oraz nie ma tak gwałtownej reakcji na molestowanie pedału przyspieszenia jak na benzynie.
    Można to porównać do różnicy jaka jest np. z lekkim kołem zamachowym i bez niego. Do tego przy 6k rpm zawsze przełącza się na benzynę, więc albo wierzyć w to co mówili mi gaziarze, że zrobili to dla bezpieczeństwa, albo po prostu instalacja nie ogarnia przerażającej mocy mego silnika

    Mam nadzieję, że dostrojenie u Jogala zatrze różnice między benzyną, a gazem.

    Kolejna rzecz, to masakrycznie długie tankowanie. Nigdy nie miałem auta na gaz i troszkę inaczej to sobie wyobrażałem. Auto odebrałem z ok. połową zbiornika (fizyczne 42l).
    Podjechałem na stację i postanowiłem dotankować do fulla. Z trudem wlazło 10l i myślałem, że mnie szlag trafi... chyba z 8 minut trzymałem ten przycisk, a gaz ledwo co szedł. Nie miałem już siły trzymać tego *******nika i w końcu odpuściłem nie czekając do odbicia zaworu.
    Wskaźnik poziomu gazu w kabinie też żyje swoim życiem, bo na prawie pełnym pokazuje rezerwę, a czym więcej przejechanych kilometrów, to poziom rośnie


    Edit: gaz został wystrojony u Jogala i teraz jest rewelacja. Nie ma żadnych różnic w stosunku do benzyny
    Wcześniej było słabo, bo mapa gazowa nie pokrywała się z benzynową, oraz AFR był w lesie (mocno przelany i dlatego nie wkręcał się tak żwawo jak na benzynie).
    Ostatnio edytowane przez Michał102 ; 18-06-16 o 09:07

  6. #16
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał102 Zobacz posta
    Można to porównać do różnicy jaka jest np. z lekkim kołem zamachowym i bez niego. Do tego przy 6k rpm zawsze przełącza się na benzynę, więc albo wierzyć w to co mówili mi gaziarze, że zrobili to dla bezpieczeństwa
    zapomniał zmienic bo takie jest seryjne ustawienie Q-boxa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •