Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Jaki gaz do Civic VI 1,5 114 KM 5D HB 98r

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Imię
    Grzegorz
    Skąd
    Kielce
    Posty
    70

    Domyślnie Jaki gaz do Civic VI 1,5 114 KM 5D HB 98r

    Witam wszystkich
    pytanie jak w temacie.
    Zastanawiam się na instalacją gazową do mojej Hondy, ktoś z was ma już w identycznym modelu zamontowany gaz?
    Jak to się sprawdza, czy nie wpływa to niekorzystnie na silnik?
    Dodam tylko, że przy autku mam już trochę nakombinowane ;-) i po kurtce dodam tylko, że mam głowice od D16z6, czy to będzie miało wpływ na instalacje LPG?
    Z góry wielkie dzięki za wszystkie odpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Podstawa to odpowiednie wystrojenie instalacji. Niestety większość monterów robi tylko autoadaptację i mapy paliwa są zupełnie z kosmosu.
    Większość tych speców nie ma zielonego pojęcia o czymś takim jak zmienne fazy rozrządu i jak to poprawnie ogarnąć.

    Ja też się zastanawiam nad instalacją do swojego Y8 i już nawet 3 pobliskie warsztaty objechałem, ale wystarczyło zadać monterowi kilka prostych pytań by nawet średnio ogarnięty klient stamtąd uciekł. 2 majstrów proponowało mi zasilanie gazem tylko do 4000rpm, bo jak to powiedzieli: "panie, to bardzo skomplikowany silnik i inaczej się nie da"

    Co do komponentów, to z tego co wyczytałem na necie i znajomi mi polecali warto wziąć pod uwagę:
    - sterownik LPGTech 224
    - reduktor AC R01 do 250KM
    - wtryskiwacze Barracuda

    Reszta podzespołów raczej większego wpływu na pracę instalacji mieć nie będzie.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Imię
    Grzegorz
    Skąd
    Kielce
    Posty
    70

    Domyślnie

    czyli jak zwykle pod górę ;-)

  4. #4
    Użytkownik Awatar Muzyk-Grzes
    Dołączył
    Feb 2009
    Auto
    Accord Coupe CG4
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    2,824

    Domyślnie

    A tam pod górkę, jak dobry gazownik to i na parowniku do 150 KM dobrze wystroi. Ja mam w D16Z6 instalacje Stag 4 ,wtryski OMVL - Reg Fast (ale akurat tych nie polecam) i reduktor AT09 - Alaska i wszystko śmiga w całym zakresie obrotów.

  5. #5
    Użytkownik Awatar MarcinWL
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Marcin
    Auto
    EK3
    Skąd
    wwa - Sadyba
    Posty
    735

    Domyślnie

    Z D15Z6 jest trochę trudniej niż z D16Z6 czy D15Z6 minime, w eco vtec trzeba nawiercić kolektor od strony zaworu który się otwiera w pełni w trybie econo, trzeba dość szybkie wtryskiwacze i stabilny ciśnieniowo reduktor. Ten silnik ma dość krótkie czasy na wolnych obrotach, i kręci się wysoko - na słabym reduktorze i wtryskiwaczach nie ogarniesz dobrze niskich i wysokich obciążeń silnika, jak ustawisz żeby jechał do końca na lpg to prawdopodbnie szarpał przy niskich obrotach/obciążeniach, przegazówkach, po odpuszczeniu gazu, jeśli ustawisz dobrze niskie obciążenia to przed odcinką będzie konieczne przejście na pb.

    D16Z6 będzie łatwiej ogarnąć bo nie ma trybu econo który komplikuje sprawę i raczej nie powinno być problemów.
    Dodam jeszcze że u mnie samochód zaczął jechać dynamicznie dopiero kiedy wyprzedziłem zapłon aparatem, przesuwając go w stronę grodzi - bez tego do 4tys obr. jechał jak z przyczepą.

  6. #6
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Dajcie jakieś foto w których miejscach macie nawierty w kolektorze.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Imię
    Grzegorz
    Skąd
    Kielce
    Posty
    70

    Domyślnie

    tak, że widzę, że jest przy tym sporo zabawy :-(
    chyba pogodzę się z faktem, że podróż nad nasze zimne polskie może będzie mnie kosztowała w dwie strony 7 stówek ;-)

  8. #8
    Użytkownik Awatar Michał102
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    EJ9 na gaz
    Skąd
    Będzin
    Posty
    11,422

    Domyślnie

    Nie wymiękaj
    Poszukaj na forach jakichś polecanych warsztatów w Twoich okolicach i nie powinno być tak źle

    Ja się dziś lub jutro jeszcze przejadę do Davanti w Bytomiu. Ponoć dobry warsztat, na forach go polecają. Zobaczymy co oni mi zaproponują

  9. #9
    Użytkownik Awatar MarcinWL
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Marcin
    Auto
    EK3
    Skąd
    wwa - Sadyba
    Posty
    735

    Domyślnie

    Wrzucam foty jak jest nawiercone u mnie, trzeba wiercić w kanałach kolektora od strony kierowcy.



  10. #10
    Użytkownik Awatar Muzyk-Grzes
    Dołączył
    Feb 2009
    Auto
    Accord Coupe CG4
    Skąd
    Wałbrzych
    Posty
    2,824

    Domyślnie

    MarcinWL silnik econo to nic innego niż F20B5/6/7 z Accorda czyli 12 zaworów i przejście na VTEC nie ma fazy pośredniej jak 3 stage D15B A więc jaki sens wiercić wtryski gazowe od strony kierowcy skoro fabrycznie wtryskiwacze benzynowe są na środku??? Co ładnie widać na zdjęciach .Jeśli fabrycznie w kolektorze wtryskiwacz benzynowy jest pośrodku to naprawdę nie widzę sensu żeby gazowy był z boku. Jeśli iść takim trybem myślenia jak opisałeś to musiały by być po dwa wtryskiwacze z dwóch stron żeby dodatkowo nie zakłócić pracy silnika w trybie VTEC bo pewnie wtedy kiedy potrzeba więcej LPG to nie dostaje sie do drugiego zaworu.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •