Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Poziom paliwa w baku d15b7

  1. #1
    Użytkownik Awatar nitro2112
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Mateusz
    Auto
    eg3 d13b7
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2,052

    Domyślnie Poziom paliwa w baku d15b7

    Witajcie!

    Mam taki problem po przejściu z gaźnika na mpfi w eg3. Bak pochodzi wiadomo z ej2 wraz z pompą i pierwsze co zauważyłem po przeróbce to to, że silnik zaczął mi strasznie przerywać przy wciśniętym na maksa gazie na drugim/trzecim biegu, gdzie wskaźnik paliwa pokazywał stan nieco ponad czerwoną kreskę. Dobra pomyślałem, może wina pływaka, pływak miałem ze starego baku, ale niestety bez zmian. Dzisiaj w momencie kiedy silnik znów zaczął przerywać (ewidentnie ma na to wpływ niskiego stanu paliwa w baku, bo przy większej ilości benzyny nie ma tego problemu) zajechałem na stację i wlałem pod korek. Okazuje się, że pompa ma problem z pompowaniem paliwa do silnika jak w baku jeszcze jest spokojnie 12L benzyny. Teraz pytanie: to jest normalne zjawisko w tym baku z el. pompą paliwa? Mam jeszcze dwie inne pompy paliwa na zapleczu i będę mógł coś pokombinować, ale wątpię czy to jest tego wina. Filtra paliwa nie wymieniałem, ale jego można sobie odpuścić, skoro problem pojawia się dopiero przy niskim stanie paliwa w baku (ok 12~13L). Na gaźniku mogłem sobie pozwolić na stan rzędu 1~2L paliwa w baku i dopiero zaczynał czkać, ale i wtedy paliwo było inaczej pobierane z baku więc to też wiele tłumaczy. Pozdro!

  2. #2
    Użytkownik Awatar siara87
    Dołączył
    Apr 2012
    Imię
    karol
    Auto
    EJ2, EJ6, EP4
    Skąd
    Miedzyrzec Podl
    Posty
    2,049

    Domyślnie

    powinien tak odcinac dopiero przy naprawde suchum baku, jakies 5-10 kiliometrow przed calkowitym zgasnieciem. Moze sitko na pompce jest zasyfiale i lapie paliwo tylko gorna czescia

  3. #3
    Użytkownik Awatar nitro2112
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Mateusz
    Auto
    eg3 d13b7
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2,052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siara87 Zobacz posta
    powinien tak odcinac dopiero przy naprawde suchum baku, jakies 5-10 kiliometrow przed calkowitym zgasnieciem. Moze sitko na pompce jest zasyfiale i lapie paliwo tylko gorna czescia
    Wezmę to pod uwagę! Choć przy składaniu wszystkiego do kupy tyle co tak z grubsza patrzyłem czy pompa jest czysta, aczkolwiek całkiem możliwe że to sitko jest po prostu pozapychane :/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •