Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Wyłączające się radio

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Imię
    Dominik
    Auto
    Civic EJ9 99' 1.4i
    Skąd
    Ustka/Słupsk
    Posty
    1

    Domyślnie Wyłączające się radio

    Na wstępie chciałbym się przywitać ze wszystkimi Hondziarzami, jestem świeży na tym forum

    Mam na posiadaniu Civica 3D hatchbacka z 99 roku 1.4iS i mam pewien problem. Gdy popada deszcz to radio w samochodzie zaczyna mi się wyłączać przy skręcaniu w lewo (nawet delikatnym - zależy jaka prędkość i jak bardzo przechyli się samochód), a jeśli jest to obfity deszcz, to objawia się to nawet na prostej drodze, na małych wybojach. Wyłącza się dosłownie na sekundę i potem znów mam ekran powitalny radia i muzyka zaczyna grać. Ten problem występuje nawet do 2 dni po opadach, a w następne dni - już całkowicie ustaje.

    Czy macie może pomysł od czego zacząć diagnozę? Początkowo myślałem, że winne jest temu radio, ale przełożyłem je do drugiego samochodu i grało bez zarzutu, a nawet na wszelki wypadek podesłałem radio na przegląd do autoryzowanego serwisu w ramach gwarancji - nie wykryto usterki. Mam pewną teorię, że gdzieś jest nieszczelność w korytku, w którym prowadzone są przewody (chciałem sprawdzić podszybie, ale nawet nie mam pojęcia gdzie są tam usytuowane odpływy) i gdy woda się dostaje - robi się kałuża. Na zakręcie woda się przelewa i trafia na jakieś nieosłonięte przewody, co prowadzi do chwilowego zwarcia, a po kilku dniach korytko wysycha i radio już się nie wyłącza. Niestety na tej teorii i gdybaniu moja wiedza się kończy

    Wiecie może co konkretnie dolega elektryce w mojej Hani? Macie na myśli jakieś newralgiczne miejsca, gdzie mogłaby się przedostawać woda i poprowadzona jest tamtędy wiązka?

    Z góry dzięki wielkie za podpowiedzi, pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Awatar kaszo
    Dołączył
    Feb 2013
    Imię
    Łukasz
    Auto
    EJ6 B16A
    Skąd
    WO
    Posty
    369

    Domyślnie

    Sprawdz podlaczenie glosnikow czy plus nie dotyka budy itp.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •