Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: D15Z6 szarpie podczas jazdy na 1 biegu i podczas ruszania

  1. #1
    Użytkownik Awatar MarcinWL
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Marcin
    Auto
    EK3
    Skąd
    wwa - Sadyba
    Posty
    735

    Domyślnie D15Z6 szarpie podczas jazdy na 1 biegu i podczas ruszania

    EK3 D15Z6 szarpie podczas jazdy na 1 biegu i podczas ruszania. Gdy ruszam ze zbyt niskich obrotów tzn poniżej 2tys to czuć wibracje jakby sprzęgło kilka razy złapało i puściło zamiast płynnego uślizgu, jeśli ruszam z większych obrotów to sprzęgło załącza napęd płynnie.
    Druga sprawa że podczas jazdy na 1 biegu w korku samochód skacze jak kangur, czuć szarpnięcie po dodaniu i po odpuszczeniu gazu, po odpuszczeniu szarpnie 2-3 razy, za każdym razem słabiej. Wszystkie poduszki silnika są całe i nie popękane oprócz tej która jest przy kompresorze klimatyzacji - ma oberwany jeden z dwóch wąsów, wszystko wygląda tak jakby silnik nie był spięty sztywno z budą albo gdzieś po drodze był luz.
    Zastanawiam się gdzie szukać przyczyny problemu... jeździłem kilkoma ek3 i w żadnym nie było takiego czegoś, napęd był sztywny.

    (filtry, płyny, olej zmieniane na bieżąco, luz zaworowy ustawiony 2tys km temu)

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic VI 1.4iS
    Skąd
    Kraków
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam, właściwie w swojej Hani mam podobnie. Natomiast u mnie na pewno jest poduszka od skrzyni do wymiany (właśnie jest u mechanika). Tylko się zastaniawiam czy to jest przyczyną. Wiem, że jeszcze w skrzyni mam do wymiany łożyska (narazie nie zamierzam ich wymieniać, nie jest tragicznie). Być może to właśnie bardziej wina samej skrzyni? Coś poradzicie?

  3. #3
    Użytkownik Awatar delek
    Dołączył
    Mar 2009
    Auto
    HHH
    Skąd
    Wlkp
    Posty
    691

    Domyślnie

    Szarpie od zawsze, czy coś było robione?
    Gdzieś się spotkałem z przypadkiem, że drgania ustąpiły po poluzowaniu i ponownym dokręceniu we właściwej kolejności wszystkich poduszek. To może mieć sens, bo np.do wymiany rozrządu odkręcasz jedną/dwie poduszki, a reszty nie ruszasz. Sekwencja dokręcania jest w manualu. Może też coś być nie tak z zapłonem.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic VI 1.4iS
    Skąd
    Kraków
    Posty
    8

    Domyślnie

    Kupiłem około rok temu i od momentu kiedy pierwszy raz siadłem za kierownicą tak się dzieje. Przyzwyczaiłem się, ale czekam na wymianę poduszki i dam znać.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Imię
    Michał
    Auto
    Civic VI 1.4iS
    Skąd
    Kraków
    Posty
    8

    Domyślnie

    U mnie po wymianie poduszki trochę pomogło, pozdrawiam.

  6. #6
    Użytkownik Awatar Jedras
    Dołączył
    Jan 2012
    Imię
    Andrzej
    Auto
    VTI B20Vtec
    Skąd
    Sokołów Młp
    Posty
    3,280

    Domyślnie

    Przegub wew też może dawać takie objawy

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •