Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: d13b2 na d14a3 Prosze o pomoc

  1. #1
    Użytkownik Awatar dymek90
    Dołączył
    Apr 2016
    Imię
    CharlestitOB
    Auto
    Man
    Skąd
    Poznaс
    Posty
    726

    Domyślnie d13b2 na d14a3 Prosze o pomoc

    A wiec jak w temacie jestem nowym uzytkownikiem o hondzie mam znikome pojecie,wiec posiadam potocznie zwane jajko z 91r z silnikiem d13b2 na gazniku no i niestety silnik ma juz dosc ale w kanale lezy mi d14a3 w nie zlej kondycji, tylko jest z genereacji wyzej, co trzeba by zmienic prze ewentualnej zmianie silnika nie chodzi tu o moc itd prostu o zmiane silnika.Prosze o pomoc za wypowiedzi bardzo dziekuje.

  2. #2
    Użytkownik Awatar paweltdf
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    Celica 1zz-fe & EG3
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    422

    Domyślnie

    załóż po prostu sam silnik i zostaw cały osprzęt z d13b2 ale będziesz musiał dołożyć elektryczną zewnętrzną pompę paliwa, bo d14a3 nie ma w głowicy miejsca na pompę z d13b2.

  3. #3
    Użytkownik Awatar dymek90
    Dołączył
    Apr 2016
    Imię
    CharlestitOB
    Auto
    Man
    Skąd
    Poznaс
    Posty
    726

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paweltdf Zobacz posta
    załóż po prostu sam silnik i zostaw cały osprzęt z d13b2 ale będziesz musiał dołożyć elektryczną zewnętrzną pompę paliwa, bo d14a3 nie ma w głowicy miejsca na pompę z d13b2.
    no okej tylko wiazka kabinowa steruje gaznikiem a nie wtryskiem d14 mam z calym osprzetem wiazka sinikowa i pytanie od czego podejdzie ta kabinowa no i bak pewnie tez bd potrzebny z zewnetrzna pompa nwm czy od d15 by nie przypasil az tak bardzo wlasnie sie nie orientuje i potrzeba mi znawcy

  4. #4
    Użytkownik Awatar paweltdf
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    Celica 1zz-fe & EG3
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    422

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dymek90 Zobacz posta
    no okej tylko wiazka kabinowa steruje gaznikiem a nie wtryskiem d14 mam z calym osprzetem wiazka sinikowa i pytanie od czego podejdzie ta kabinowa no i bak pewnie tez bd potrzebny z zewnetrzna pompa nwm czy od d15 by nie przypasil az tak bardzo wlasnie sie nie orientuje i potrzeba mi znawcy
    musisz wywalić wtryski i załozyć gaźnik, inaczej trzeba zmieniać całą instalacje elektryczną w samochodzie, a wiązka kabinowa od niczego nie podejdzie, musisz sam je rzeźbić tak żeby pasowały do V gen, bo z VI gen nie pasują, są inaczej montowane i mają inne długości. Oraz oczywiście trzeba zmienić bardzo dużo innych części, łącznie z bakiem paliwa, skrzynkami bezpieczników, itp. według mnie jest to gra nie warta świeczki.

  5. #5
    Użytkownik Awatar dymek90
    Dołączył
    Apr 2016
    Imię
    CharlestitOB
    Auto
    Man
    Skąd
    Poznaс
    Posty
    726

    Domyślnie

    czyli zadna wiazka z Vgena nie obsluzy mi tego silnika?

  6. #6
    Użytkownik Awatar paweltdf
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Paweł
    Auto
    Celica 1zz-fe & EG3
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Posty
    422

    Domyślnie

    żadna

  7. #7
    Użytkownik Awatar dymek90
    Dołączył
    Apr 2016
    Imię
    CharlestitOB
    Auto
    Man
    Skąd
    Poznaс
    Posty
    726

    Domyślnie

    no nic dzieki wielkie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •