Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: za szybko przełącza się na gaz

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    jey
    Auto
    VII EU7
    Skąd
    maz
    Posty
    184

    Domyślnie za szybko przełącza się na gaz

    Witam, auto z sekwencją LOVATO, auto ma ustawioną jakąś tam temperaturę przy której przełącza się na gaz.
    W tej chwili za szybko się przełącza i auto " nie jest gotowe na to" i kontrolka od gazy piszczy, nie chce chodzić na gazie . Jak silnik osiągnie swoją zwyczajową temperaturę ręcznie przełączam i jest ok, bez problemu, gdzie tkwi problem, pomóżcie,
    Dzięki.

  2. #2
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2013
    Auto
    EM2 K24
    Skąd
    Podkarpacie
    Posty
    678

    Domyślnie

    Problem z czujnikiem temperatury od lpg lub podjedz do gaziarza niech ci przestawi temp przełączania na lpg w komputerze

    Co do czujnika miałem kiedyś taki problem że lpg wyłączał się podczas jazdy , włączał się zaraz po odpaleniu

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Imię
    jey
    Auto
    VII EU7
    Skąd
    maz
    Posty
    184

    Domyślnie

    dzięki za informę.

  4. #4
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Imię
    Kaśka
    Auto
    ES7 D16V1 sedan
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    97

    Domyślnie

    Kontrolka od gazu piszczy, bo mówi, że gaz się skończył - wina zamarzniętego parownika.

    Ja tak miałam ostatnio, że piszczał sygnalizując koniec gazu chociaż gaz był (opisałam to w innym temacie). Dawno masz tą instalację? Wcześniej było wszystko w normie? Jeśli tak, a teraz nagle rozłącza gaz to masz przy parowniku coś pozamarzane i wina jest zapowietrzonego układu chłodzenia. Sama muszę dojść z tym u mnie.

    Długo masz tą instalację?

    Sytuację miałam 6 tygodni temu, gazownicy odpowietrzyli układ, ale dzisiaj się powtórzyła historia i muszę sprawdzić poziom płynu. Na desce cały czas mi pokazuje normalną temperaturę. Zwróć uwagę czy z nawiewu leci ciepłe czy zimne powietrze.

    Być może u Ciebie to faktycznie wina temp. np. 25 (chyba u mnie jest też taka niska), ale objawy masz podobne do moich.
    Ostatnio edytowane przez Drabi ; 14-04-16 o 17:55

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Auto
    civic VI 1.4
    Skąd
    ZK
    Posty
    12

    Domyślnie

    ważny jest poziom płynu, ale podjechał bym na regulację, miałem auto i przełączenie ustawione na 10st nei było żadnego problemu nawet w zimie, ważne aby auta nie pałowac od samego początku bo płyn jeszcze nie za ciepły i parownik nie da rady

  6. #6
    Użytkownik Awatar MarcinWL
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Marcin
    Auto
    EK3
    Skąd
    wwa - Sadyba
    Posty
    735

    Domyślnie

    Też uważam że w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić czy reduktor nie jest zapowietrzony, czy nie jest zamocowany wyżej niż poziom płynu w zbiorniczku i czy jest jego maksymalny stan.

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Imię
    Kaśka
    Auto
    ES7 D16V1 sedan
    Skąd
    Ruda Śląska
    Posty
    97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarcinWL Zobacz posta
    czy nie jest zamocowany wyżej niż poziom płynu w zbiorniczku
    Różne opinie słyszałam: kolega mechanik mi powiedział, że reduktor mam za wysoko względem chłodnicy, a znowu kolega Kobert pisał mi, że w poprzednim Civicu miał reduktor wyżej i niczemu to nie przeszkadzało.

  8. #8
    Użytkownik Awatar Mierzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Damian
    Auto
    EP2 / CW1
    Skąd
    CIN
    Posty
    2,638

    Domyślnie

    Jak masz płynu ok itd. To nic się dziać nie będzie... ale bezpieczniej jest mieć reduktor jak najniżej się da. Bo w przypadku zagotowania albo trochę mniejszej ilości płynu jest problem

  9. #9
    Użytkownik Awatar MarcinWL
    Dołączył
    Oct 2013
    Imię
    Marcin
    Auto
    EK3
    Skąd
    wwa - Sadyba
    Posty
    735

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Drabi Zobacz posta
    Różne opinie słyszałam: kolega mechanik mi powiedział, że reduktor mam za wysoko względem chłodnicy, a znowu kolega Kobert pisał mi, że w poprzednim Civicu miał reduktor wyżej i niczemu to nie przeszkadzało.
    Otóż przeszkadza ponieważ jeśli reduktor nie jest zalany w pełni płynem i zapowietrzony to potrzebuje bardzo dużo czasu na rozgrzanie się, stąd problemy po przełączaniu na lpg po uruchomieniu silnika, bo mrozi reduktor i spada ciśnienie gazu.
    Druga sprawa to jazda z ciągłym stałym obciążeniem np. jazda na autostradzie 140km/h przez dłuższy okres czasu może zamrozić Ci reduktor i samochód stanie.
    Trzecia że montaż reduktora powyżej chłodnicy to szkolny błąd i druciarstwo, mechanik ma rację.

    Samo podniesienie temperatury przełączania to jest tylko pudrowanie syfa, mi bez problemu przełącza się już przy 20'C i nic nie szarpie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •