Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Korozja - czy to jest do uratowania?

Użytkownik Awatar !markos
    Imię
    mihau
    Auto
    Suzuki Wagon R+

Domyślnie Korozja - czy to jest do uratowania?

Obejrzałem sobie ostatnio całkiem fajne EG3, stan jak na taki wiek moim zdaniem bardzo zacny, ogólny brak korozji, mechanicznie całkiem spoko. Auto poza paroma drobnostkami ma pewien feler, mianowicie ktoś chyba kiedyś ładował akumulator w samochodzie, lub w jakiś inny sposób rozlał jego zawartość na podstawę i podłużnicę, lub też jest coś innego, co dziwnie zjadło blachę, bo wiązki są w tej okolicy nieruszone, a po tym co jest w akumulatorze spodziewałbym się, że raczej zostaną zjedzone, lub przynajmniej w jakiś sposób uszkodzone.

Wygląda to tak: https://goo.gl/photos/mhdWcftNsi9AnqLi6

Pytanie brzmi: czy da się to w jakiś sensowny sposób uratować, czy raczej sobie odpuścić, bo za jakiś czas i tak wszystko samo się przeżre i podłużnica złoży się i wjedzie do kabiny?

Użytkownik Awatar PlushaQ
    Imię
    Adam
    Auto
    EG3 & EK4

Domyślnie

Zależy czy pod nalotem jest blacha. Jeżeli jest, to spokojnie możesz to czyścić i zabezpieczać. Myślę, że w tym przypadku wypiaskowanie wiele by wyjaśniło (i w sumie wydaje mi się, że byłoby najlepszym rozwiązaniem). Najlepiej byłoby cały ten element opukać, sprobować przebić wkrętakiem. Jak wejdzie, masz odpowiedź, jak jest sztywno, ratować

Użytkownik Awatar kamil39
    Imię
    kamil
    Auto
    EG5

Domyślnie

Wygląda na powierzchowna rdze- wyczyszczenie, dobry podklad i powinno dac rade, ale czesto jest tak ze wyglada powierzchownie, a beda dziury... Jak sprzedawca zgodzi sie na test srubokreta i nie przejdzie na wylot to warto kupic i to ratowac.

Użytkownik Awatar anticorr
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Toyota Celica VII

Domyślnie

I kolejnego strupa chcesz znów kupić ?

Uprawnienia umieszczania postów