Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: wypadanie zapłonu honda civic R18A2

  1. #21
    Użytkownik Awatar mateusz199
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Civic 4d 1.8 2009r.
    Posty
    128

    Domyślnie

    krystian0011
    Wg. tego manuala należałoby, wziąć pod uwagę czujnik temp. cieczy, oraz czujnik ciśnienia w kolektorze tzw. MAP. Na tym czujniku znajduje się oring przez który może dostawać się lewe powietrze. Najlepiej było by sprawdzić jego działanie podczas jazdy lub za pomocą multimetru i pompki podciśnienia ( poszperaj w net jak to spr.). Trzeba sprawdzić kolektor dolotowy pod kątem nieszczelności.
    Zawóru V-tec bym nie ruszał i nie wymieniał, ponieważ w tym silniku załącza się w dolnej partii obrotów i w dodatku nie zawsze.

    Poszukiwania zacząłbym od tego MAP-sensora, kolektor dolotowy, czujnik temp.cieczy, czujnika spalania stukowego, czujnika MAF (przepływka). czujnik wałka rozrządu.
    Niestety, twój mechanik nie będzie miał lekko, bo jest trochę szukania i sprawdzania. Może się okazać, że naprawy będą kończyć się na wymianie w ciemno jak na rzetelnym sprawdzeniu każdego elementu.

  2. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    9

    Domyślnie

    wielkie dzięki !!
    dam znac jak coś sie u mnie zmieni


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Auto
    Honda Civic VIII
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6

    Domyślnie

    krystian0011 udało Ci się rozwiać problem? Niestety przydarzyło mi się to samo i szukam rozwiązania.

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2021
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cześć ja mam poniższy problem z wypadaniem zapłonu
    Honda Civic 1.8 210tys plus gaz
    Silnik na benzynie po włączeniu trzesie się a podczas jazdy nie ma mocy i zaczyna migać kontrolna check engine. Natomiast po przełączeniu na gaz wszystkie objawy znikają, silnik pracuje równo nie ma błędów.
    Po podłączeniu pod komputer na benzynie pojawia się błąd:
    P0304 Cylinder 4 - misfire detected

    Z czym może być problem ? sprawdzone świece i cewki zrobiona regulacja zaworów.
    dzięki

  5. #25
    Użytkownik Awatar pablo.see
    Dołączył
    Nov 2009
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic VIII FD7
    Skąd
    Augustów
    Posty
    75

    Domyślnie

    Zakręć gaz na butli, wypal gaz z układu (niech pracuje na lpg aż przełączy się na benzynę). Wtedy sprawdź czy jest wypadanie zapłonu. Jeżeli jest to zamień cewki między 3 a 4 cylindrem. Jak będzie wypadać na 3 cylindrze to wina cewki. Jeżeli po wypalenie lpg z układu i pracy silnika na benzynie nie ma problemu to wtryskiwacze LPG są do wymiany bo są nieszczelne/brudne. Ile kilometrów na LPG masz zrobione?
    Napinacz paska osprzętu wymieniany był? Jak nie napina dobrze, też może to powodować problemy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •