Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 34

Wątek: Civic 2017

  1. #21
    Użytkownik Awatar DawidJ
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Dawid
    Auto
    EG4, CU6
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    34

    Domyślnie

    Miałem okazję się ostatnio przejechać ok 4km. trochę mało żeby tak naprawdę ocenić to auto, ale pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Pozycja za kierownicą jak w Civicach przed 2000 rokiem. Siedzi się na podłodze jak w sportowym samochodzie, a nie jak na kibelku, co jest związanie z przeniesieniem baku paliwa pod tylną kanapę. Nie ma możliwości już podniesienia siedzisku z tyłu do góry. Jechałem wersją 1.5 turbo z przekładnią CVT. Auto nabiera prędkości dość sprawnie pomimo automatycznej skrzyni. Zawieszenie to znowu powrót do Civica przed 2000 rokiem. Niezależne zawieszenie kół z tyłu z wachaczami wleczonymi. Ogólnie jeszcze mi się podoba, jeszcze żaden się nie zepsuł

  2. #22
    Użytkownik Awatar Civmann
    Dołączył
    Sep 2015
    Auto
    Civic FK2 Exe...
    Posty
    317

    Domyślnie

    Mnie w salonie powiedzieli ze dopiero w marcu można się karnąć
    Pertyn twierdzi że ta CVT jest planetarna jak w hybrydach. W każdym razie w kilku testach same pozytywy wobec niej, więc coś jest na rzeczy. Martwi mnie troche przyspieszenie w danych tech.podają w 1,5 0-100 8,2 sek., konkurencja jest lepsza. Niby ponad 40PS więcej od VIII gena a czas lepszy tylko o 0,7 sek. O elastyczności n i e wspominam bo wiadomo turbina swoje robi. Może jak się dotrze to będzie szybsze...
    Szkoda unoszonej kanapy, ponoć wersje z wydechem po środku mają dużo mniejsze kufry.
    Nie wiem czy to prawda ale ponoć 1.0 ma zupełnie inny układ kier. : https://youtu.be/YDxeFqfxJs0
    Ostatnio edytowane przez Civmann ; 26-02-17 o 23:43

  3. #23
    Użytkownik Awatar DawidJ
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Dawid
    Auto
    EG4, CU6
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    34

    Domyślnie

    Patrząc z punkty serwisowania przekładni CVT to jest katatastrofa, przy uszkodzenia pasa ''napędowego'' w Hondzie Jazz nie można go kupić pojedynczo, lecz trzeba całą skrzynie kupić, koszt ok 5-6 tys euro w serwisie. Wersje z silnikiem 1.0 jeszcze nie widziałem. Wczoraj przyjechały dwie dziesiątki z silnikiem 1.5. Wersja Elegance ma rury wydechowe po bokach pod autem, a sport po środku. Sprawdzę czy rzutuje to na pojemność bagażnika.


    Były już u nas przypadki że przekładnia CVT po 40 tys. kilometrów była do wymiany.
    Ostatnio edytowane przez DawidJ ; 01-03-17 o 07:30

  4. #24
    Użytkownik Awatar Civmann
    Dołączył
    Sep 2015
    Auto
    Civic FK2 Exe...
    Posty
    317

    Domyślnie

    Przekładnia planetarna z założenia nie powinna mieć żadnych pasów. W takim hybrydowym Aurisie jest bardzo trwała i bezawaryjna.

  5. #25
    Użytkownik Awatar DawidJ
    Dołączył
    Nov 2011
    Imię
    Dawid
    Auto
    EG4, CU6
    Skąd
    Zawiercie
    Posty
    34

    Domyślnie

    To jest skrzynia CVT, cos jak w skuterach. https://www.youtube.com/watch?v=KR-q0OKe5II

  6. #26
    Użytkownik Awatar rem1k
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    remigiusz
    Auto
    cn2
    Skąd
    DE/PL
    Posty
    2,854

    Domyślnie

    Wydech pośrodku powoduje, ze pod podłogą nie ma schowka wiec i wolumen całego bagażnika się zmniejsza.
    Co do skrzyni, też czytałem, że to nie ma być klasyczny cvt z pasem tylko tak jak w hybrydach toyoty. Muszę to jeszcze raz sprawdzić

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  7. #27
    Użytkownik Awatar rem1k
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    remigiusz
    Auto
    cn2
    Skąd
    DE/PL
    Posty
    2,854

    Domyślnie

    Breaking news
    Niemcy juz kupują






    Na minus:
    Tylna wycieraczka, porażka
    Wzór felg, made in China

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  8. #28
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2017
    Posty
    2

    Domyślnie

    To jest jedyny temat o nowym civicu ? Ale tu biedaki siedzą

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam jestem nowy na forum. Rodzice chcą kupić sobie najnowszego civica, natomiast mam pytanie. Jak wygląda sprawa korozji w najnowszych Hondach? Czy ktoś spotkał się z takim problemem w samochodzie starszym jak kilka lat ? Sam mam nową Mazde i wiem, że Honda swego czasu rdzewiała podobnie jak mazda.

  10. #30
    Użytkownik Awatar rem1k
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    remigiusz
    Auto
    cn2
    Skąd
    DE/PL
    Posty
    2,854

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez themichals Zobacz posta
    To jest jedyny temat o nowym civicu ? Ale tu biedaki siedzą
    Tu się nikt w zwykłą wersją nie interesuje. Wątek o ctr 2017 jest za to ciągle aktualizowany.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •