Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Jaki wahacz : Orginał Hondy, YAMATO czy Oyodo

  1. #21
    Użytkownik Awatar CMC
    Dołączył
    Jul 2013
    Auto
    UFO 2.2 i-CTDi
    Skąd
    PL
    Posty
    399

    Domyślnie

    Pozostaje jeszcze kwestia montażu wahacza - kiedyś wymieniałem komplet w Mazdzie na jakieś chińskie z ciekawości - komplet kosztował ok. 700 zł a nie 2200 zł, więc zaryzykowałem. Mechanik mi tłumaczył, że wahacz podobno trzeba zamontować, jakoś częściowo opuścić auto, dopiero skręcić wszystko i wtedy chyba podnieść czy opuścić do końca - nie pamiętam dokładnie :P W każdym razie jego teoria się sprawdziła i wahacze śmigały ładnie 4 lata bez problemu, potem auto sprzedałem. W Civicu robiłem wahacze dwóch różnych, najtańszych firm i po 1,5 roku i ok 15 000 km już mi jeden sworzeń stuka :/ Brałem NTY i SH, tylko muszę sprawdzić, który mi stuka, wydaje mi się, że SH. Z NTY z kolei były problemy przy montażu, bo miał za krótko nagwintowany otwór i cała oryginalna śruba jak była dokręcona do końca to wystawała i tak nie mogło zostać - więc trzeba było albo nagwintować go dalej, naruszając jego aluminiową konstrukcję (mógł pęknąć!) albo dać po prostu dwie podkładki pod śrubę. Tak czy inaczej - rzeźba.
    Wahacze np. OYODO te za ok. 500 zł/szt. ale to raczej średnia-niższa półka, czyli lepszy chińczyk albo ew. Korea. Ew. DOKUJI moim zdaniem to coś jak OYODO w cenie ok. 440 zł, chińczyka poniżej 300 zł już bym chyba nie założył.

  2. #22
    Użytkownik Awatar Dzida
    Dołączył
    May 2005
    Imię
    Michał
    Auto
    ED2 D16Z6 LPG
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3,300

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CMC Zobacz posta
    Wahacze np. OYODO te za ok. 500 zł/szt. ale to raczej średnia-niższa półka, czyli lepszy chińczyk albo ew. Korea. Ew. DOKUJI moim zdaniem to coś jak OYODO w cenie ok. 440 zł, chińczyka poniżej 300 zł już bym chyba nie założył.
    To bardzo smutne, że jak kupie chińczyka za 30PLN to nie sprzedam go za 200PLN tylko muszę podnieść cenę. Szaleństwo Nic tylko handlować badziewiem. I to drogo.

  3. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Imię
    Kuba
    Auto
    Accord CM1
    Skąd
    Białystok
    Posty
    937

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dzida Zobacz posta
    Szaleństwo Nic tylko handlować badziewiem. I to drogo.
    Tak się teraz świat kręci przecież Chyba sam o tym doskonale wiesz. W sumie to tak od dawna się kręci

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja się się zastanawiałem chwilę nad wahaczami bo różnie mówią i piszą ale ostatecznie zdecydowałem sie na master- sporta

  5. #25
    Użytkownik Awatar january
    Dołączył
    May 2012
    Imię
    Rafał
    Auto
    FK1
    Skąd
    Nowy Sącz
    Posty
    96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gniadek Zobacz posta
    Ja się się zastanawiałem chwilę nad wahaczami bo różnie mówią i piszą ale ostatecznie zdecydowałem sie na master- sporta
    gdzie taki dostałeś, i w jakiej cenie?

  6. #26
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    a dlaczego nie chcecie wahaczy po regeneracji?
    jezdze na takich wahaczach od pazdziernika 2016, zrobilem na razie ponad 15kkm i waszystko dziala jak nalezy, a koszt zregenerowanego wahacza to 80 pln jak zostawiasz swoje na wymiane..

  7. #27
    Użytkownik Awatar marcin001984
    Dołączył
    Jul 2012
    Auto
    FN1-> EP3-> FN1
    Skąd
    Oborniki/Poznań
    Posty
    4,603

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez buri Zobacz posta
    a dlaczego nie chcecie wahaczy po regeneracji?
    jezdze na takich wahaczach od pazdziernika 2016, zrobilem na razie ponad 15kkm i waszystko dziala jak nalezy, a koszt zregenerowanego wahacza to 80 pln jak zostawiasz swoje na wymiane..
    A gdzie regenerowałeś?

  8. #28
    Użytkownik Awatar buri
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Maciek
    Auto
    Civic fk3
    Skąd
    wwa
    Posty
    1,314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin001984 Zobacz posta
    A gdzie regenerowałeś?
    tu: http://www.blonski.com.pl/

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    38

    Domyślnie

    Odkopię temat. Mam wywalone sworznie. Pojawiły się może na rynku jakieś "lepsze" zamienniki wahaczy?

  10. #30
    Użytkownik Awatar marcin001984
    Dołączył
    Jul 2012
    Auto
    FN1-> EP3-> FN1
    Skąd
    Oborniki/Poznań
    Posty
    4,603

    Domyślnie

    Daj do regeneracji.
    W Poznaniu też regenerują.

    http://www.regum.pl
    Ostatnio edytowane przez marcin001984 ; 10-09-18 o 19:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •