Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 194

Wątek: Swap hamulców

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Imię
    Krzysztof
    Auto
    Civic EJ9 B16A2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    37

    Domyślnie

    Staba nie ma niestety w przelifotwym ej9. Będę się rozglądał w takim razie żeby wyrwać na giełdzie coś dobrego.

  2. #22
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    szczecin
    Posty
    153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spychu Zobacz posta
    Zamieszczone przez Duniek
    Do kjs i innych pojeżdzawek w zupełności wystarczy zestaw 262/duży bęben. Zainwestuj w dobre tarcze i bardzo dobre klocki a zestaw będzie wydajny. bęben dużo lepiej współpracuje z hamulcem ręcznym. Jeżeli masz zamiar jeździć po torach albo asfaltowych szybkich odcinkach na profi slickach to i 282 nie będzie wystarczające.
    Zamieszczone przez kamilen
    Popieram w 100%. Sam jeżdżę na konfiguracji 262 przód i bęben 200 mm tył. Jak zacznie mi brakować hamulców to się za lepszymi tarczami rozejrzę, ale na pewno nie będę zwiększał średnicy.
    Dodam jeszcze że na Hamulce 260 mm założysz felgi 13", na 262 minimum 14" (z małymi kombinowanymi wyjątkami wejda też niektóre 13"). Przy Przedniej tarczy 282 już tylko felga 15". Weź to pod uwagę bo baaaardzo to może zwiększyć koszt zakupu opon, które w kjs będą Ci potrzebne przynajmniej w ilości 10 sztuk na sezon.
    Pamiętaj też że hamulce 262 na przód były w ej9 i będziesz miał dużo taniej znaleźć taki zestaw niż zestaw z mb6 czy inne kombinacje z Acury czy Legenda.
    Co to za belkot i bzdury.

    Akurat Duniek dobrze ogarnia i często wygrywa imprezy objeżdżając dużo mocniejsze fury , więc myślę ze wie co gada.


    Ja sam startowałem w wielu zawodach eg5 z seryjnymi heblami 242 i dawały rade, pedał zrobił się miękki dopiero na rallysprincie na lotnisku gdzie były prędkości +120-140 i hamowanie do szykany. Także mit dużych hebli do eg to jakaś fanaberia ( a zwłaszcza do daily car) nie zapominajmy też ze 282 więcej ważą.

    p.s. wielkość hebla to nie wszystko ważny jest też stalowy oplot
    Ostatnio edytowane przez Sozan_ ; 30-10-16 o 02:14

  3. #23
    Użytkownik Awatar spychu
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    by CompSport
    Skąd
    Łódź
    Posty
    12,345

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Duniek Zobacz posta
    Spychu to nie jest moje czcze gadanie tylko poparte doświadczeniem. Cały zeszły sezon przelałem wszystko co było w okolicy szczecina na zestawie 262 z zaciska mi z itr'a i duży bęben z tyłu.
    Fajnie co nie zmienia faktu, ze ja przez 9 lat posiadania Hondy zjezdzilem kilkanascie kompletow tarcz przeroznych producentow i jeszcze wiecej kompletow klockow z bardzo roznych swiatow ATE, Bosch, Ferodo Premier, DS Performance, DS2500 na obu osiach w konfiguracjach
    240/beben
    262/240
    282/240
    282 (2 tloczki)/260
    282/260

    Na kazdej mozliwej wielkosci pompy, ze stalowym oplotem i bez zrobilem ponad 150 tys km na tych wszystkich zestawach, zarowno jezdzac jako daily i upalajac.
    Nie wypowiadam sie na podstawie wlasnych doswiadczen a widzimisi

    Cytat Zamieszczone przez Duniek Zobacz posta
    Nie twierdzę że 282 jest gorszy ale 262 jest w zupełności wystarczający i ma zaletę w dostępności i różnorodności części wymiennych.
    A ja twierdze, ze 262 nie jest w zupelnosci wystarczajace, na mocnym klocku typu DS2500 jest ok do krecenia sie na torze w Radomiu czy na Kielcach ale do szybszych i dluzszych prob, 282 z takim samym klockiem DS2500 bije go pod kazdym wzgledem
    Dostepnosc i roznorodnosc czesci to tez mit.

    Cytat Zamieszczone przez kamilen Zobacz posta
    Przytoczony rozmiar klocka nie ma znaczenia przy hamowaniu.
    Cytat Zamieszczone przez kamilen Zobacz posta
    Na skuteczność hamowania ma wpływ jakość materiałów (tarczy i klocków) oraz siła z jaką dociśniemy
    Yyyyy, ze co ? jak rozmiar klocka nie ma znaczenia skoro laczysz tarcze o wiekszej srednicy z klockiem o wiekszych rozmiarach a co za tym idzie powierzchnia styku jednego z drugim przy 262 a 282 to kolosalna roznica. Doliczajac do tego jeszcze tloczki o wiekszej srednicy mamy full komplet.
    Chyba wyraznie napisalem, ze w obu przypadkach rozpatruje te same klocki przykladowe DS2500

    Cytat Zamieszczone przez kamilen Zobacz posta
    No pojemność cieplna też test ważna ale to tylko przy dłuższych próbach i hamowaniach z bardzo dużych prędkości do zera.
    Nie zgodze sie, ze przy bardzo dlugich probach i hamowaniu do zera, wystarczy taka 2-3 minutowa proba z czestymi dohamowaniami aby zrozumiec czym jest pojemnosc cieplna tarczy.

    Cytat Zamieszczone przez kamilen Zobacz posta
    Ja to tak widzę i nie unoś się spychu bo Ci żyłka pierdząca pęknie
    Nie spinam i nie unosze, mowie tylko jak ja to widze

    Cytat Zamieszczone przez Sozan_ Zobacz posta
    Także mit dużych hebli do eg to jakaś fanaberia ( a zwłaszcza do daily car) nie zapominajmy też ze 282 więcej ważą.
    A jezdziles na takich duzych heblach przez dluzszy czas jako kierowca i czules pod swoja noga jak dzialaja w Twoim aucie w porownaniu do 240 nawet w jezdzie daily, ze piszesz, ze to mit ?

    Cytat Zamieszczone przez Sozan_ Zobacz posta
    Ja sam startowałem w wielu zawodach eg5 z seryjnymi heblami 242 i dawały rade
    Zalezy co dla kogo oznacza dawaly rade, dla mnie nie dawaly bo przy oponie zapewniajacej trakcje a nie na smieciu, ktory bedzie w moment blokowal kola na 282 mozesz opozniac hamowania w porownaniu do 242, hamulec jest ogolnie mocniejszy i z kazdym kolejnym heblem dziala tak samo i nikt mi nie wmowi, ze jest inaczej, ze 242 daje rade
    Ostatnio edytowane przez spychu ; 16-02-16 o 23:17
    Części zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWDŻ TUTAJ

  4. #24
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic EG4+
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    85

    Domyślnie

    Spychu jeżeli ty w 150 k km zjeżdżasz kilkanaście kompletów tarcz to nie dziwie się ze tak walczysz o pojemność cieplną tarczy. Chyba masz bardzo szerokie buty i naciskasz dwa pedały razem

  5. #25
    Użytkownik Awatar spychu
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    by CompSport
    Skąd
    Łódź
    Posty
    12,345

    Domyślnie

    Pod pojeciem zjezdzilem kilkanascie kompletow tarcz wliczam wszystkie, te ktore zmienialem bo sie zuzyly, dostawaly bic czy wymienialem z powodu przejscia na wieksza srednice
    Nie mam bardzo szerokich butow, potrafie hamowac lewa noga, klocki przy moim stylu jazdy starczaja mi srednio na 10 tys km a ostatnio pobilem rekord i dwa komplety ATE Ceramic w Ibizie skonczylem po 6 tys km

    Po czesci sie z Toba zgadzam, ze 262 bedzie ok w pewnych warunkach ale nigdy nie powiem, ze jest "w zupelnosci wystarczajace" bo takie dla mnie nie jest, tyle
    Ostatnio edytowane przez spychu ; 16-02-16 o 23:27
    Części zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWDŻ TUTAJ

  6. #26
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic EG4+
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    85

    Domyślnie

    A tak całkiem poważnie jeżeli taka osoba jak SCKAPE który ma w auto zainwestowane więcej niż ja w mieszkanie, albo mistrzowie ppaik Grodzki Rally Team, albo inne załogi w civicach którzy latają po naprawdę poważnych imprezach jeżdżą na doinwestowanym 262 i im to wystarcza to mi taka rekomendacja jako dla laika by wystarczyła.

    Kubicy w WRC-u tez zdarzało się przegrzać heble wiec nie ma czegoś takiego jak zupełnie wystarczające, ale jest dla mnie, mojego auta i mojej jazdy.
    Ostatnio edytowane przez Duniek ; 16-02-16 o 23:38

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Kamil
    Auto
    EJ9 D14a3+ racing
    Skąd
    Pruszków
    Posty
    315

    Domyślnie

    No i wyszło że wszyscy próbujemy spychowi wmówić, ze 240mm hamuje tak samo jak 282
    Zgodzę się że zależy co dla kogo znaczy "dawać radę". Jeśli chodzi o wspomniane Kielce to prawie wszystkie jajka jeżdżą tam na felgach 13 i pełnych slickach więc na 100% nie mają hebla 282 i jakoś czasami potrafią w generalce namieszać.
    Jeśli chodzi o tą powierzchnię klocka to na prawdę nie chce mi się przeprowadzać wykładu z fizyki. Proponuję poszukać w internecie, ale nie na stronach motoryzacyjnych bo tam od kilkudziesięciu lat powtarza się tą samą bzdurę.
    Skuteczność hamowania na większej tarczy bierze się z:
    1. Większego tłoczka co przekłada się na większą siłę z jaką jest dociskany klocek do tarczy
    2. Średnicy tarczy, bo łatwiej zatrzymać masę wirującą (czyli koło) przykładając siłę hamującą bliżej obwodu tej masy wirującej. To wynika z momentu obrotowego - znów fizyka się kłania.
    3. Materiałów, z których jest wykonana tarcza i klocek. To powoduje większe lub mniejsze tarcie między sobą tych podzespołów.
    Wielkość klocka ma znaczenie w odprowadzaniu ciepła i szybkości zużycia klocka. Rozmiar klocka to i tak jest pewnego rodzaju kompromis bo ekstremalnie mały klocek spaliłby się zanim samochód by wyhamował a ekstremalnie duży (np. na cały obwód tarczy) wymagałby bardzo dużej siły żeby go docisnąć i skutecznie hamować.

    Tak podsumowując:
    1. Większa tarcza hamuje lepiej i to dużo lepiej, niezależnie od tego co jest powodem zwiększenia tej skuteczności
    2. Większa tarcza ma większą pojemność cieplną czyli wolniej się przegrzewa
    3. Tarcza z tyłu ma mniejszą pojemność cieplną niż bębny ale dużo szybciej się schładza więc w rezultacie też jest mniej podatna na przegrzanie
    4. Na bębnach z tyłu jest lepszy hamulec ręczny niż na tarczach Chociaż miałem kiedyś w Concerto z tyłu tarcze i nigdzie od tamtego czasu nie spotkałem się z tak skutecznym hamulcem ręcznym więc w to sam nie wierzę, ale tak twierdzą zapaleni hondziarze ;p

  8. #28
    Użytkownik Awatar spychu
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    by CompSport
    Skąd
    Łódź
    Posty
    12,345

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Duniek Zobacz posta
    A tak całkiem poważnie jeżeli taka osoba jak SCKAPE który ma w auto zainwestowane więcej niż ja w mieszkanie, albo mistrzowie ppaik Grodzki Rally Team, albo inne załogi w civicach którzy latają po naprawdę poważnych imprezach jeżdżą na doinwestowanym 262 i im to wystarcza to mi taka rekomendacja jako dla laika by wystarczyła.
    Niczego nikomu nie ujmuje, bo chyba do tego dazysz

    Cytat Zamieszczone przez kamilen Zobacz posta
    No i wyszło że wszyscy próbujemy spychowi wmówić, ze 240mm hamuje tak samo jak 282
    Nie, ani ja tego nie napisalem ani Wy Twierdzicie, ze 240 czy 262 jest wystarczajace a ja zwyczajnie uwazam inaczej.
    Ostatnio edytowane przez spychu ; 16-02-16 o 23:45
    Części zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWDŻ TUTAJ

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic EG4+
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    85

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spychu Zobacz posta
    Niczego nikomu nie ujmuje, bo chyba do tego dazysz
    Ale za to dodajesz zbytniej powagi swapowi na 282.
    Nie mowie ze to jest zła opcja bo jak robiłem auto to się poważnie zastanawiałem ale posłuchałem się rekomendacji osób z dużym doświadczeniem i naprawdę nie zawiodły mnie te hamulce ani razu. Nawet na takie wymagające imprezy jak Power Stage Bednary też bym się nie bał pojechać na semi slickach, na profi nie wiem jak by było bo nie jeździłem.

    A powiedz mi jeszcze jak w twoim seacie sprawdza się zestaw o tej samej wielkości?
    Ostatnio edytowane przez Duniek ; 16-02-16 o 23:52

  10. #30
    Użytkownik Awatar spychu
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    by CompSport
    Skąd
    Łódź
    Posty
    12,345

    Domyślnie

    W moim seacie, ktory wazy niewiele ponad 1100kg zestaw o tej samej srednicy z DS Performance sprawdzal sie bardzo dobrze, z ATE Ceramic jest rownie skutecznie co na DS Performance. Innych klockow nie mialem.
    Nie mialem nigdy problemu ani nie zaobserwowalem nigdy puchniecia hebla czy to podczas upalania w miescie, na miejscowce gdzie po cwiartce hebel ze 180 i za chwile na powrocie z rolki przykladowo 60-200 tez hebel i znowu na kreske, hamowaniach 200-100 na autostradzie i ogien dalej, czy na awaryjnym heblu z 250km/h bo tez taki na autostradzie mialem.

    Niemniej jednak nie wyobrazam sobie tego auta przy obecnych osiagach na zwyklym klocku pokroju Ferodo Premier itp o innych "smieciach" nie wspominajac.
    Nie wyobrazam sobie na dluzsza mete przy moim stylu jazdy tego auta na tym hamulcu gdy zacznie robic 100-200 w 10s a nie 15s tak jak to robi teraz, mimo, ze pewnie nadal by "dawal rade" i byl "wystarczajacy" bo jezdzilem przez chwile gdzie 100-200 bylo piczy klak ponizej 12s i tez "dawalo rade" ale juz sie zastanawialem czy jednak ten hamulec mnie zatrzyma, nie chce sie zwyczajnie zastanawiac na jak dlugo "da rade i wystarczy", wole wciskac i hamowac.
    Ostatnio edytowane przez spychu ; 17-02-16 o 00:14
    Części zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWDŻ TUTAJ

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •