Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 194

Wątek: Swap hamulców

  1. #11
    Użytkownik Awatar pawlak91
    Dołączył
    Jan 2010
    Imię
    Paweł
    Auto
    EG3 D16Z6+
    Skąd
    Jarosław
    Posty
    771

    Domyślnie

    Ok, z tarczami to szkoda..A co do osłon to nie bedzie problemu gdy założę taką z 242 do tarcz 262?

    Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

  2. #12
    Użytkownik Awatar SSN774
    Dołączył
    Aug 2011
    Imię
    Wojtek
    Auto
    S60
    Skąd
    Łódź/Wrocław
    Posty
    5,700

    Domyślnie

    Lekko.mniejsza bedzie ale.zle.nie bedzie

    Wyslane z Huyawez P8

  3. #13
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic EG4+
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    85

    Domyślnie

    Do kjs i innych pojeżdzawek w zupełności wystarczy zestaw 262/duży bęben. Zainwestuj w dobre tarcze i bardzo dobre klocki a zestaw będzie wydajny. bęben dużo lepiej współpracuje z hamulcem ręcznym. Jeżeli masz zamiar jeździć po torach albo asfaltowych szybkich odcinkach na profi slickach to i 282 nie będzie wystarczające.

  4. #14
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Kamil
    Auto
    EJ9 D14a3+ racing
    Skąd
    Pruszków
    Posty
    315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Duniek Zobacz posta
    Do kjs i innych pojeżdzawek w zupełności wystarczy zestaw 262/duży bęben. Zainwestuj w dobre tarcze i bardzo dobre klocki a zestaw będzie wydajny. bęben dużo lepiej współpracuje z hamulcem ręcznym. Jeżeli masz zamiar jeździć po torach albo asfaltowych szybkich odcinkach na profi slickach to i 282 nie będzie wystarczające.
    Popieram w 100%. Sam jeżdżę na konfiguracji 262 przód i bęben 200 mm tył. Jak zacznie mi brakować hamulców to się za lepszymi tarczami rozejrzę, ale na pewno nie będę zwiększał średnicy.
    Dodam jeszcze że na Hamulce 260 mm założysz felgi 13", na 262 minimum 14" (z małymi kombinowanymi wyjątkami wejda też niektóre 13"). Przy Przedniej tarczy 282 już tylko felga 15". Weź to pod uwagę bo baaaardzo to może zwiększyć koszt zakupu opon, które w kjs będą Ci potrzebne przynajmniej w ilości 10 sztuk na sezon.
    Pamiętaj też że hamulce 262 na przód były w ej9 i będziesz miał dużo taniej znaleźć taki zestaw niż zestaw z mb6 czy inne kombinacje z Acury czy Legenda.

  5. #15
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Imię
    Krzysztof
    Auto
    Civic EJ9 B16A2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    37

    Domyślnie

    Problem w tym że ja mam ej9 przed faceliftem i u mnie 262 nie ma niestety

  6. #16
    Użytkownik Awatar spychu
    Dołączył
    Nov 2006
    Imię
    Paweł
    Auto
    by CompSport
    Skąd
    Łódź
    Posty
    12,345

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Duniek Zobacz posta
    Do kjs i innych pojeżdzawek w zupełności wystarczy zestaw 262/duży bęben. Zainwestuj w dobre tarcze i bardzo dobre klocki a zestaw będzie wydajny. bęben dużo lepiej współpracuje z hamulcem ręcznym. Jeżeli masz zamiar jeździć po torach albo asfaltowych szybkich odcinkach na profi slickach to i 282 nie będzie wystarczające.
    Cytat Zamieszczone przez kamilen Zobacz posta
    Popieram w 100%. Sam jeżdżę na konfiguracji 262 przód i bęben 200 mm tył. Jak zacznie mi brakować hamulców to się za lepszymi tarczami rozejrzę, ale na pewno nie będę zwiększał średnicy.
    Dodam jeszcze że na Hamulce 260 mm założysz felgi 13", na 262 minimum 14" (z małymi kombinowanymi wyjątkami wejda też niektóre 13"). Przy Przedniej tarczy 282 już tylko felga 15". Weź to pod uwagę bo baaaardzo to może zwiększyć koszt zakupu opon, które w kjs będą Ci potrzebne przynajmniej w ilości 10 sztuk na sezon.
    Pamiętaj też że hamulce 262 na przód były w ej9 i będziesz miał dużo taniej znaleźć taki zestaw niż zestaw z mb6 czy inne kombinacje z Acury czy Legenda.
    Co to za belkot i bzdury.

    Duniek 262 z bardzo dobrym klockiem typu DS2500/3000 bedzie dobre tylko na latanie "wokol trzepaka" po kartingach. Pojemnosc cieplna tarczy 262 to jakis dramat "do kjs i innych pojeżdzawek w zupełności wystarczy", smiem twierdzic, ze to zalezy od typu pojezdzawki i zdecydowanie w zupelnosci nie wystarczy.

    282 na takim samym klocku bedzie milion razy lepsze bo masz duzo wieksza srednice i grubsza tarcze to raz, jak i rozmiar samego klocka to kolosalna roznica wzgledem 262.

    Kamilen jak Ci zacznie brakowac to lepsze tarcze niczego tutaj nie zmienia, niestety
    Najpopularniejszy rozmiar 195/50/15 przykladowo semislickow wszystkich producentow jest tanszy od wydumek i dziwnych rozmiarow tej samej opony w 14". Dla mnie to totalna bzdura z tym zwiekszonym kosztem opon majac 282 i muszac wkladac 15"

    Zestaw pod 262 jesli ma chociaz odrobine dawac rade jest tak samo drogi jak 282, mowie o klockach pokroju DS Performance, 2500, 3000 tarcze kosztuja tyle samo czy to 262 czy 282 4x100

    Dawno takich bzdur jak te ktore napisaliscie w temacie hebli nie czytalem.
    Kur... a mialem juz sie wcale w temacie nie wypowiadac po latach udzielania sie w skasowanym watku.
    Części zamienne do samochodów wszystkich marek - PW
    Tarcze 282mm 4x100 pod hebel na zacisku Prelude/Legend
    Feedback --> SPRAWDŻ TUTAJ

  7. #17
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Imię
    Paweł
    Auto
    Civic EG4+
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    85

    Domyślnie

    Spychu to nie jest moje czcze gadanie tylko poparte doświadczeniem. Cały zeszły sezon przelałem wszystko co było w okolicy szczecina na zestawie 262 z zaciska mi z itr'a i duży bęben z tyłu. Tarcze klocki Mintex. Auto waży 860 bez kierowcy przyspieszenie 5.9 do 100 wiec calkiem szybkie. Przez cały sezon udało mi się zgrzac tyło raz hamulce na rajdzie magnolii po 8 hamowaniu z 140 do szykany. Opony R1R. A tak oprócz tego nie odczułem ani razu dyskomfortu "malych" Hebli. Są w stanie zablokować koła przy każdej prędkości i wyhamować z każdej prędkości.
    Jeżeli ktoś jeździ oklatkowana b seria w 6 generacji i auto waży na sucho ponad tonę do tego zakłada profi slicki i jedzie np na Bednary to wtedy potrzeba mu mocnego zestawu.
    Nie twierdzę że 282 jest gorszy ale 262 jest w zupełności wystarczający i ma zaletę w dostępności i różnorodności części wymiennych.

    Dodatkowo wiedzę o wystarczalnosci Hebli warto zaczerpnąć u osób upalajacych i mających naprawdę grube auta. SCKAPE, fulek, quranto.
    Ostatnio edytowane przez Duniek ; 16-02-16 o 15:09

  8. #18
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Kamil
    Auto
    EJ9 D14a3+ racing
    Skąd
    Pruszków
    Posty
    315

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spychu Zobacz posta
    Co to za belkot i bzdury.

    Duniek 262 z bardzo dobrym klockiem typu DS2500/3000 bedzie dobre tylko na latanie "wokol trzepaka" po kartingach. Pojemnosc cieplna tarczy 262 to jakis dramat "do kjs i innych pojeżdzawek w zupełności wystarczy", smiem twierdzic, ze to zalezy od typu pojezdzawki i zdecydowanie w zupelnosci nie wystarczy.

    282 na takim samym klocku bedzie milion razy lepsze bo masz duzo wieksza srednice i grubsza tarcze to raz, jak i rozmiar samego klocka to kolosalna roznica wzgledem 262.

    Kamilen jak Ci zacznie brakowac to lepsze tarcze niczego tutaj nie zmienia, niestety
    Najpopularniejszy rozmiar 195/50/15 przykladowo semislickow wszystkich producentow jest tanszy od wydumek i dziwnych rozmiarow tej samej opony w 14". Dla mnie to totalna bzdura z tym zwiekszonym kosztem opon majac 282 i muszac wkladac 15"

    Zestaw pod 262 jesli ma chociaz odrobine dawac rade jest tak samo drogi jak 282, mowie o klockach pokroju DS Performance, 2500, 3000 tarcze kosztuja tyle samo czy to 262 czy 282 4x100

    Dawno takich bzdur jak te ktore napisaliscie w temacie hebli nie czytalem.
    Kur... a mialem juz sie wcale w temacie nie wypowiadac po latach udzielania sie w skasowanym watku.
    To odpowiem inaczej:
    Jak kolega ma 1.4 i nie ma zamiaru zmieniać silnika to większe hamulce są mu zbędne. Sądzę że b16 z podpisu to jakiś zonk bo w oryginale miałby już duży hamulec. Jak jest po jakimś swapie to już wiadomo jak był bez głowy ten swap robiony no i jednak niech zmieni czym prędzej bo się na dojeździe na zawody kiedyś nie wyrobi.
    Jak ma zamiar jeździć jak to Spychu napisał "wokół trzepaka" to też większe hamulce są mu zbędne a bębny podobno mają lepszy ręczny.
    Jak ma zamiar jeździć na torze to też niech nie zmienia hamulców (albo co najwyżej na 262) tylko niech kupi felgi 13" intra i założy na nie używane pełne slicki (tak slicki bez homologacji drogowej, a nie semi) po 200zł za sztukę, które będą 5 razy lepiej trzymały niż jakiekolwiek nowe semislicki i całe koło będzie o około 3-4kg lżejsze od 15" z oponą 195/50.

    Jedyną sytuacją, która zmuszałaby do zmiany hamulców na większe jest moim zdaniem to kiedy kolega ma zamiar jeździć na zawodach z wizą PZM na drogach publicznych, gdzie wymagane są wszelkie homologacje i gdzie będzie rozwijał prędkości gruuubo ponad 130 km/h a próby będą trwały ponad 5 minut każda. Tylko wtedy kłania się homologacja rajdowa pojazdu a hamulce mogą być nawet jeszcze większe (z tego co pamiętam to do 295mm z przodu)

    Przytoczony rozmiar klocka nie ma znaczenia przy hamowaniu. Taka sama fizyka jak przy szerokości opon. Na skuteczność hamowania ma wpływ jakość materiałów (tarczy i klocków) oraz siła z jaką dociśniemy. No pojemność cieplna też test ważna ale to tylko przy dłuższych próbach i hamowaniach z bardzo dużych prędkości do zera. Średnica jest ważna o tyle że łatwiej jest zatrzymać koło bliżej obwodu niż bliżej środka. Też fizyka - dźwignia.

    Ja to tak widzę i nie unoś się spychu bo Ci żyłka pierdząca pęknie
    Ostatnio edytowane przez kamilen ; 16-02-16 o 10:21

  9. #19
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2015
    Imię
    Krzysztof
    Auto
    Civic EJ9 B16A2
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    37

    Domyślnie

    Mam EJ9 przed faceliftem ze swapem B16A2. Masz rację bez głowy zrobiony. Dla ciekawostki powiem ze ktoś na nim jeździł z kompem od d16z. Ale wracając do tematu ja mam heble w bardzo słabym stanie z przodu (tarcza 240). Swap jest więc konieczny. A zmieniać na trochę lepsze 262 to według mnie średni ma sens. Jak już coś robić to na maxa

  10. #20
    Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Imię
    Kamil
    Auto
    EJ9 D14a3+ racing
    Skąd
    Pruszków
    Posty
    315

    Domyślnie

    No to inna bajka zupełnie, ale na początek to musisz zmienić przód a nad tyłem się zastanowisz. Być może wystarczy.
    To szykuj się na wymianę zwrotnic, zacisków i oczywiście tarcz i klocków. Najlepiej by było jak byś znalazł cały komplet. Czasami widzę, że ktoś sprzedaje. Teraz gdzieś w ogłoszeniach jest jakiś Civic ek4 na części to możesz znaleźć.
    Przy okazji obejrzyj czy masz z przodu stabilizator, bo jak nie to prawdopodobnie będziesz musiał też wymienić przednie wahacze.
    Nie jeździłem na 240 ale sądzę że 262 to spora różnica.
    Na początek to może wymień pompę hamulcową na 1 cal. Na giełdzie właśnie widziałem dwie sztuki po regeneracji. To jest konieczne przy większych heblach.

    ps
    Jak chcesz na maxa to wrzuć sobie coś takiego https://www.tegiwaimports.com/stopte...8mm-front.html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •