Strona 14 z 20 PierwszyPierwszy ... 41213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 194

Wątek: Swap hamulców

  1. #131
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    Z tego co mi wiadomo to swap 240 4x100 nie poszerza ale juz 260 tez 4x100 poszerza bo dzis Kolega zalozyl 260 4x100na tyl i jest szerzej bo trze jak diabli
    Mowa o swapie z angielki

  2. #132
    Użytkownik Awatar Kriss91
    Dołączył
    Apr 2010
    Imię
    Krystian
    Auto
    EJ6 B18C4
    Skąd
    WWA/WWY
    Posty
    2,214

    Domyślnie

    A jest szansa sprawdzić u kolegi co może powodować poszerzenie?

    I czy 240mm 4x100 z angielki tez powoduje poszerzenie? (na logikę powinno)

  3. #133
    Użytkownik Awatar kazik2_h9w3
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Karol
    Auto
    Acco K24
    Skąd
    Łódź
    Posty
    5,291

    Domyślnie

    W wolnej chwili moze co nieco pomierzymy
    Reszte napisalem wyzej

  4. #134
    Użytkownik Awatar Gregooory
    Dołączył
    Dec 2013
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    EJK20
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    679

    Domyślnie

    Witam jaką siłę hamowania powinny mieć na rolkach hamulce tarczowe przednie i tylne w EK4?
    Ostatnio edytowane przez Gregooory ; 24-06-17 o 19:27

  5. #135
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Auto
    eg hatch
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Jak miałaby się sprawa z wymianą hamulców w eg4 na 282/260? Z jakich modeli mogę zabrać te hamulce i jakich części będę potrzebował do zrobienia swapa?

  6. #136
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Honda Civic EJ2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Verinte Zobacz posta
    Witam. Jak miałaby się sprawa z wymianą hamulców w eg4 na 282/260? Z jakich modeli mogę zabrać te hamulce i jakich części będę potrzebował do zrobienia swapa?
    Był tu gdzieś na forum duży wątek o przekładce hamulców, ale nie mogę go znaleźć, wszystkie linki do niego w dziale "układ jezdny" nie działają.
    Może ktoś wie gdzie ten wątek się podział?

    Tak czy inaczej, poniżej streszczenie tego, co mi się udało zebrać do tej pory:
    Pierwsza kwestia: zależy czy chcesz zostać przy rozstawie śrub 4x100 czy rozważasz zmianę na inny - czyli np. 4x114,3?
    Jeżeli chcesz przejść na inny rozstaw śrub, to wtedy chyba najlepsza jest kompletna przekładka z Aerodecka VTi albo ITR - zwrotnice, jarzma, zaciski z przodu oraz wahacze wzdłużne z tyłu z jarzmami, piastą i zaciskami z tyłu. Potrzebna będzie też pompa hamulcowa i linki.

    Jeżeli chcesz pozostać przy rozstawie 4x100, to będzie składanie klocków z różnych Hond. Ja mam taką przekładkę w planach ze względu na felgi i najpierw przesiadłem się z tarcz 242 mm z przodu i bębnów z tyłu na tarcze 262 mm z przodu i 239 z tyłu. To była kompletna przekładka z Del Sola VTi, czyli zwrotnice, jarzma i zaciski z przodu oraz wahacze wzdłużne, piasty, jarzma i zaciski z tyłu. Do tego doszła pompa 15/16 cala, chyba z EK4 o ile dobrze pamiętam. Mając taki zestaw w aucie, mogę przejść na tarcze 282/260 mm bez konieczności zmiany rozstawu śrub.
    Drugi etap to będzie zamiana na tarcze 282 mm z przodu/ 260 mm z tyłu. Na przód potrzebujesz tarcze z MG ZR 160 KM (roczniki 2001-2005) - np. ATE 24.0125-0161.1. - one mają rozstaw 4x100 mm. Do tego jarzma i zaciski z Hondy CR-V I generacji (roczniki 1995-2002). Taki sam zacisk z tego co wiem był też w Accordach, Integrach, FR-V. Przykładowe numery OEM zacisków: 45018S9AA00, 45018S9AA01, 45018S9AA02. Te zaciski i jarzma są na tarcze o maksymalnej grubości 23 mm, więc żeby założyć do nich tarczę grubości 25 mm z MG, trzeba podobno zeszlifować nieco jarzmo w okolicach tarczy albo użyć podkładek między jarzmo a uszy zwrotnicy - jeszcze tego nie zakładałem, więc nie wiem która wersja się sprawdzi.
    Na tył potrzebne będą kompletne zaciski z jarzmami z Hondy Civic VII generacji (roczniki 1999-2006), np. EP 2 (przykładowy nr OEM 43018-S5A-J02). Do tego tarcze, np. Blueprint ADH24381 albo jakiekolwiek inne hondowskie o średnicy 260 mm i rozstawie 4x100 mm. Podobno te zaciski montuje się odwrotnie, czyli lewy na prawą stronę a prawy na lewą, co oznacza odpowietrzanie na zdjętym zacisku - tylko tak odpowietrznik będzie można ustawić najwyżej (po zamontowaniu zacisków na samochodzie odwrotnie niż w aucie - dawcy odpowietrznik jest skierowany do dołu). To znowu tylko informacja teoretyczna, bo tak jak pisałem, dopiero będę to montował u siebie. Oczywiście do tego niezbędne są pasujące linki hamulca ręcznego.
    Jeśli chodzi o pompę hamulcową, to mam zamiar wrzucić 1 cal z Prelude 2,2.
    A tu jako ciekawostka jest blog z artykułem o przekładce samych piast z tyłu na pasujące do tarcz, bez wymiany całego wahacza:
    http://pawel000.blogspot.co.uk/2012/...-hard-way.html

  7. #137
    Użytkownik Awatar DawidJDM
    Dołączył
    May 2013
    Auto
    Civic EG3 '94
    Skąd
    Trzebnica
    Posty
    128

    Domyślnie

    JulianT bardzo spoko podsumowanie, ale jeszcze dręczy mnie jedno pytanie. Czy każda zwrotnica na której siedzi 262mm z rozstawem 4x100 będzie kompatybilna z zaciskiem pod 282 mm ??

  8. #138
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Honda Civic EJ2
    Skąd
    Kraków
    Posty
    36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DawidJDM Zobacz posta
    JulianT bardzo spoko podsumowanie, ale jeszcze dręczy mnie jedno pytanie. Czy każda zwrotnica na której siedzi 262mm z rozstawem 4x100 będzie kompatybilna z zaciskiem pod 282 mm ??
    Wydaje mi się, że tak. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi, ale z tego co wiem każda zwrotnica z Civica z lat 1992-2001 (czyli V albo VI gen) z tarczami 262mm ma rozstaw otworów na śruby mocujące jarzmo do zwrotnicy wynoszący 140mm. A to oznacza, że można do nich też przykręcić jarzma z zaciskami od tarcz 282mm, które również mają rozstaw śrub mocujących 140mm.

  9. #139
    Użytkownik Awatar airman
    Dołączył
    Jan 2007
    Imię
    Kamil
    Auto
    EG4D15VTEC+CU2-S
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,294

    Domyślnie

    Potwierdzam, tylko czasem trzeba centrować jarzmo w stosunku do tarczy poprzez podkładki lub szlifowanie jarzma.

  10. #140
    Użytkownik Awatar DawidJDM
    Dołączył
    May 2013
    Auto
    Civic EG3 '94
    Skąd
    Trzebnica
    Posty
    128

    Domyślnie

    Wszystko jasne, wielkie dzięki Panowie. Czyli stage I na 262mm i możliwość przejscia na stage II 282mm w każdej chwili

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •