Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Dokładki do zderzaków EK9

  1. #1
    Użytkownik Awatar Ledres
    Dołączył
    Jan 2015
    Imię
    Hubert
    Auto
    Honda Civic VI gen
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    162

    Domyślnie Dokładki do zderzaków EK9

    Mam do Was szybkie pytanie. Ile ludzi tyle opinii na ten temat... Chciałem zakupić dokładkę przednią do mojej Civic. Jak to w końcu jest z materiałem, z którego jest wykonana? ABS czy laminat? Bo jedni piszą, że ABS lepszy, inni że gorszy. I jeszcze chciałem zapytać czy jeśli dokładka będzie docelowo czarna to można ją zostawić tak jak jest czy należy po zakupie malować ją czarnym matem? Większość, które są do kupienia są właśnie w czarnym kolorze. Kolor tych dokładek to kolor materiału czy są one już jakoś lakierowane?

  2. #2
    Użytkownik Awatar firstborne
    Dołączył
    Mar 2014
    Imię
    Dawid
    Auto
    Volvo C70
    Skąd
    Poznań
    Posty
    1,187

    Domyślnie

    ABS jest mocniejszy od laminatu - bardziej elastyczny co za tym idzie trudno go złamać. Laminat? to kruche, sklejone włókno szklane które przeciwnie - jest bardzo podatne na uszkodzenia. Ale znam osoby, gdzie i laminat był nadzwyczajnie wytrzymały i oparł się niejednemu krawężnikowi ale to loteria i z góry uważa się, że laminat jest do duszy . Jeśli masz wybór laminat albo ABS, bierz to drugie. Co do malowania owszem są przygotowane (zazwyczaj) do malowania, ale ja tam bym ostatecznie tylko jakimś akrylem przeleciał, jeśli chcesz zostawić czarny mat

  3. #3
    Użytkownik Awatar Ledres
    Dołączył
    Jan 2015
    Imię
    Hubert
    Auto
    Honda Civic VI gen
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    162

    Domyślnie

    A chciałem jeszcze zapytać czemu jak szukam np. na allegro to na zdjęciach dokładka do EK9 ma takie dziwne "coś" (zaznaczyłem na zdjęciu). A jak oglądam tego typu dokładki już zamontowane to czegoś takiego nie ma...

    Ostatnio edytowane przez Ledres ; 26-12-15 o 23:37

  4. #4
    Użytkownik Awatar kurak91
    Dołączył
    Feb 2012
    Imię
    Rafał/kurzej :)
    Auto
    EM2 D17A9 black (;
    Skąd
    kosów lac/siedlc
    Posty
    2,091

    Domyślnie

    nie Wiem jak w starszych. Ale to nachodzi na zderzak żeby się trzymało Nie opadala

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Imię
    Marek
    Auto
    EM2 i EJ9
    Skąd
    Luboń/Poznań
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurak91 Zobacz posta
    nie Wiem jak w starszych. Ale to nachodzi na zderzak żeby się trzymało Nie opadala
    Dokładnie po to to służy niektórzy odcinają przed malowaniem właśnie ta część którą oznaczeń na fotkach i wklejka dokładkę na klej do szyb jeżeli jednak planujesz to ściągać na przykład na zimę to przykręć na wkręty i nie odcinają A co do malowania ja zawsze sika to farbą strukturalną, jest lepszy i trwalszy efekt niż zwykłym matowym akrylem

  6. #6
    Użytkownik Awatar michalkazanice
    Dołączył
    Sep 2011
    Imię
    Michał
    Auto
    Honda Civic EJ/K9
    Skąd
    Kazanice
    Posty
    740

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o dokładki zasada jest prosta. Poliuretanowe są najlepsze po OEM. Wszystko inne nawet ABS jest po prostu twardy. Spasowanie to też loteria mimo że oem jest drogi warto w to zainwestować. Poli kupisz nowe że ok 250 zł oem za 500. Ale różnica widoczna od razu. Nic nie odstaje nie potrzeba miliona wkrętów kleju do szyb bo ma seryjne mocowania. A co do lakierowania będziesz musiał inaczej wyblaknie. Przykra sprawa ale prawda ziomek założył po prostu do samochodu i po miesiącu wyglądała ochydnie.

  7. #7
    Użytkownik Awatar Dealer
    Dołączył
    Oct 2005
    Imię
    marcin
    Auto
    Dc5 & Is220
    Skąd
    okolice wawy
    Posty
    1,526

    Domyślnie

    dobrze zrobiona dokładka z laminatu ma takie same właściwości co ABS, oem jest najlepszy Co do dokładek które pokazałeś, to jest dokładka do przed lifta do polifta niema tego wystającego elementu

  8. #8
    Użytkownik Awatar Ledres
    Dołączył
    Jan 2015
    Imię
    Hubert
    Auto
    Honda Civic VI gen
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    162

    Domyślnie

    A no właśnie... Więc aukcja bez sensu bo myli potencjalnego kupującego. Niby dokładka do polifta, a zdjęcia dla przedlifta... Dzięki za pomoc Temat do zamknięcia.

  9. #9
    Użytkownik Awatar sparco
    Dołączył
    Mar 2006
    Imię
    Piotrek
    Auto
    FK2
    Skąd
    Kraśnik
    Posty
    2,081

    Domyślnie

    + kształtem to tym kitajcom daleko do oem

  10. #10
    Użytkownik Awatar mixturant
    Dołączył
    Feb 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Forester S-turbo;
    Skąd
    Leszno
    Posty
    1,567

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez johnwhick348 Zobacz posta
    Witam wszystkich po raz pierwszy kupuję nowy samochód Potrzebuję twojej porady, która marka samochodu jest dobra.
    __________________
    PennySaviour
    Biorąc pod uwagę Twoje kryteria i wyszukany gust proponuję Poloneza.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •