Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 91

Wątek: Czy można jakoś wydłużyć biegi w Civic VII?

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    522

    Domyślnie

    Jeżeli okaże się, że z wcześniejszych generacji Civica podejdzie skrzynia biegów
    i na wybierakach jest ten sam sposób wbijania biegów (chodzi mi o mechanizm
    w skrzyni) co na linkach to będzie "bajka". Przypuszczam, że wtedy linki ew.
    będzie trzeba wydłużyć a Drevan ma najlepszy patent na to.

    I rzeczywiście zabawa wtedy nie opłacalna, chyba, że ktoś chce mieć na siłę
    tylko i wyłącznie skrzynie montowaną seryjnie w VII genie i dla siebie zmieni
    przełożenia. Z zewnątrz dalej będzie seria.

  2. #22
    Użytkownik Awatar drevan
    Dołączył
    Oct 2007
    Imię
    Andrzej
    Auto
    Honda
    Skąd
    Zagłębie
    Posty
    617

    Domyślnie

    w poprzednich generacjach mechanizm skrzyni biegów nie opiera się na linkach - jest sztywny
    można tym samym odpuścić sobie próby montażu całej skrzyni

  3. #23
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    522

    Domyślnie

    W tym temacie jestem "ciemny".
    Wszyscy wiemy, że w VII genie są linki a w wcześniejszych generacjach jest sztywny
    mechanizm. Ja to nazwałem wybierakami.
    Przypuszczam, że sztywny mechanizm nie dlatego zastosowano, bo
    ciężko wbić biegi w takiej S40. Tylko chodziło o prostotę i koszty były śmieszne
    takiego rozwiązania porównując do rozwiązania na linkach.
    Dlaczego więc nie zostali przy starym rozwiązaniu? Być może technicznie
    było to nie możliwe i wymusiło użycie linek lub też chodziło o to
    by wszystkie wersje nadwozia civica VIIgen miły to samo
    rozwiązanie bo przy TypeR z K serią byłby problem przez kolektor.
    Dlatego pytam, czy mechanizm w skrzyni tak samo wybiera biegi
    czy to na linkach czy nie?

    Edit

    Coś mi zaświtało w głowie. A jakby zastosować sztywny mechanizm i mechanizm lewarka
    z VI gen. Tylko otwór potrzebny taki jak jest w VI genie?
    Ostatnio edytowane przez i goon ; 27-12-15 o 12:23

  4. #24
    Użytkownik Awatar marrccin
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic VII EM2 (Cou
    Skąd
    Bristol/Gdańsk
    Posty
    139

    Domyślnie

    akurat ja mam wplanie zwalenie skrzyni (sprzeglo, zamach) wiec i przy tej okazji polakomil bym sie na mala kombinacje

  5. #25
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    522

    Domyślnie

    Dosyć późno, ale miałem dać znać na temat skrzyni. A więc

    FR-V = Stream co oznacza że przełożenia, ratio są takie same dla D serii.

  6. #26
    Użytkownik Awatar marrccin
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic VII EM2 (Cou
    Skąd
    Bristol/Gdańsk
    Posty
    139

    Domyślnie

    Kolejne pytanie, do kogos kto juz pobowal, albo zna sie na budowie skrzyn biegow...
    Poniewaz generalnie nie planuje zmieniac calej skrzyni, tylko pojedyncze przelozenie, moze ktos jest w stanie mi odpowiedziec, czy z silnika innego niz D-seria przekladka samych przelozen jest mozliwa?
    Np. z Honda Civic VII 2.0 i-VTEC Type S 2003r. (silniki chyba K20A byly montowane), albo Hond Civic VII 1.7 CDTi (silniki ISUZU/GM diesel). Skrzynie z tych modeli sa rowniez pieciobiegowe. przelozenia glowne, jak i ostatniego biegu dadza efekt jaki mnie zadowoli. Tylko niestety nie wiem jak techniczne wyglada sprawa. czy same przelozenia biegow moznaby zmienic i nie bedzie problemu? Czy zmiana przelozenia glownego jest bardziej skomplikowana/rygorystyczna od pojedynczych przelozen biegow? Jak wspomnialem cala obudowa skrzyni nie musi pasowac.
    Dla przypomnienia "pacjent" to Civic VII EM2 (Coupe) 2002r D17A9 1.7l vtec 125@130HP

  7. #27
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Auto
    Honda Civic EP1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    806

    Domyślnie

    Ale to są całkiem inne skrzynie, więc nie przełożysz tego...

  8. #28
    Użytkownik Awatar marrccin
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic VII EM2 (Cou
    Skąd
    Bristol/Gdańsk
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez analyzer64 Zobacz posta
    Ale to są całkiem inne skrzynie, więc nie przełożysz tego...
    Na pewno inne silniki, co do bebechow niestety nie znam sie... czyli powinienem szukac tylko skrzyn z silnkikow Dserii?

  9. #29
    Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    522

    Domyślnie

    Najbezpieczniej jest szukać skrzyń z D serii.
    Jednak nikt nie jest w stanie teoretycznie zaprzeczyć w 100% temu, że przełożenia biegów,
    czy "Fd" z K serii nie będzie pasowało do skrzyni z D serii. Tak samo z dieslem.
    Sam się kiedyś zastanawiałem nad taką kombinacją. Jednak pierw by trzeba było
    zajrzeć do najlepszego źródła informacji tj. serwisów-ki, a potem podjąć ryzyko.
    W innych markach takie czary usprawniali. Honda, na razie nie wiem czy to możliwe/nie możliwe?

  10. #30
    Użytkownik Awatar marrccin
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic VII EM2 (Cou
    Skąd
    Bristol/Gdańsk
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez i goon Zobacz posta
    Najbezpieczniej jest szukać skrzyń z D serii.
    Jednak nikt nie jest w stanie teoretycznie zaprzeczyć w 100% temu, że przełożenia biegów,
    czy "Fd" z K serii nie będzie pasowało do skrzyni z D serii. Tak samo z dieslem.
    Sam się kiedyś zastanawiałem nad taką kombinacją. Jednak pierw by trzeba było
    zajrzeć do najlepszego źródła informacji tj. serwisów-ki, a potem podjąć ryzyko.
    W innych markach takie czary usprawniali. Honda, na razie nie wiem czy to możliwe/nie możliwe?
    hmm, a gdzie mozna dorwac owe serwisowki? Sa tam podane wymiary kol zebatych? Bo ratia przelozen to juz sobie znajde, ale chodzi o fizyczne spasowanie. Druga sprawa, moze orientujesz sie, czy ze starszych generacji d serii przelozenia podejda? ich ratia rowniez czesto mi odpowiadaja ciezko mi czasem dopasowac oznaczenie silnika do danego modelu i rynku na ktory byl wypuszczony. np D17A6 VTEC-E z civica VII 01-05 ma bardzo fajne ratia 1 3.461 2 1.750 3 1.166 4 0.857 5 0.710 final3.842, ale nie wiem za jaka skrzynia, czy konkretnym modelem auta sie rozgladac... (http://ecomodder.com/forum/showthrea...ios-26279.html)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •