Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 91

Wątek: Czy można jakoś wydłużyć biegi w Civic VII?

  1. #51
    Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Auto
    Honda Civic EP1
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    806

    Domyślnie

    Układ w D14 ma mniejszą pojemność ale nie wiem czy to nie przez niższy blok.

  2. #52
    Użytkownik Awatar Grzybohun94
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Miata NA
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    870

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marrccin Zobacz posta
    Ja mam bieg z usa, o ktorym bylo pisane w temacie, skrzynia juz (raczej dopiero... ) jest zlozona, mechanicznie pasuje. Ale kolejna przekladka silnika bedzie miala miejsce (dol d16v1) i do kwietnia nie jestem w stanie powiedziec jak to w praktyce sie sprawuje...

    Ps. Tak przy okazji, moze czy ktos wie, czy miski olejowe vii gen d17a9 oraz d16v1 sa identyczne? (oraz moze dodatkowo, czy d14 podpasuje.??)
    to wrzuć w temat jakie są wrażenia z jazdy i może jakiś spis obrotów przy prędkościach

  3. #53
    Użytkownik Awatar marrccin
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic VII EM2 (Cou
    Skąd
    Bristol/Gdańsk
    Posty
    139

    Domyślnie

    łup: wszystko działa, parametry j.w. składane w FFG, Vmax nie sprawdzony. pozdro

    ps.
    Cytat Zamieszczone przez i goon Zobacz posta
    Jak znajdziesz w bdb. stanie słupek to wkładaj cały. Z tego co mi świta to D16V1 i D17 różni skok tłoka, a więc wał. Stąd różnica w pojemności skokowej.
    być może, akurat miałem zakupionego już składaka z dolem d16... ale coś jeszcze musi być, panewki o ile pamiętam korbowodowe w katalogach są inne.

    Miska z D14 jeżeli podejdzie, to też bym montował, jeżeli jest stalowa. Nawet jeżeli ma mniejszą pojemność, to masz pewność, że w bloku coś oleju zostaje, a nie spływa cały do miski, więc dla mnie na plus.
    to tak raczej nie działa, bo sprawdzasz poziom na bagnecie, no chyba, że na siłę chciałbyś wlewać ustaloną w instrukcji niezależnie od pojemności układu... poza tym to zdanie o spływaniu oleju dla mnie nie ma sensu, no chyba, że faktycznie wlejesz 8l to będzie stało w bloku...

    Civic 7gen 1.7 CDTi 5th 0.744
    dieslowskie skrzynie z moich informacji są zupelnie inne. produkowane zdaje się przez opla/isuzu
    Ostatnio edytowane przez marrccin ; 15-04-17 o 19:09

  4. #54
    Użytkownik Awatar Grzybohun94
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Miata NA
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    870

    Domyślnie

    sprawdź vmax i podaj info w temacie na autobahnie rzecz jasna...

  5. #55
    Użytkownik Awatar marrccin
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic VII EM2 (Cou
    Skąd
    Bristol/Gdańsk
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzybohun94 Zobacz posta
    sprawdź vmax i podaj info w temacie na autobahnie rzecz jasna...
    to chyba nie jest najwazniejsze mi wystarczy, ze mam np 2500 rpm przy 100kph, 3500 przy 130kph
    Ale moim zdaniem vmax to przynajmniej 240kph, nie wiem czy bede sprawdzal bo mi moze wysrac upg, pasek strzeli, albo opona - chyba takie do 190 aktualnie mam zalozone.

    ps.
    Cytat Zamieszczone przez Grzybohun94 Zobacz posta
    to wrzuć w temat jakie są wrażenia z jazdy i może jakiś spis obrotów przy prędkościach
    wrazenia: mam to, o co mi chodzilo - ~500rpm mniej w srodkowym zakresie piatki, ponizej 80kmh nie wrzucam, ponizej 100 ja nie chce nabierac predkosci (niska predkosc obrotowa, nie bede go meczyl, ale jak juz pisalem - oczekiwalem tego, wiec to nic niezwyklego)

    http://civicklub.pl/forum/showthread...=1#post2676949
    .805 .710
    1000rpm 35.5 kph 36.97 kph
    3500rpm 114.12 kph 129.38 kph
    4000rpm 130.42 kph 147.87 kph
    6500rpm 211.93 kph 240.29 kph
    7000rpm 228.23 kph 258.77 kph
    jeszcze porównanie prędkości, które mnie interesują (FD4.412 - standardowe):
    prędkość .805 | .710
    115kph ~3520 | ~3110
    150kph ~4600 | ~4060
    215kph ~6600 | ~5810 (a przy 6600 244kph)
    Ostatnio edytowane przez marrccin ; 16-04-17 o 12:20

  6. #56
    Użytkownik Awatar Grzybohun94
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Miata NA
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    870

    Domyślnie

    To jeszcze napisz ile Cię to kosztowało, bo zabieg wydaje się naprawdę spoko i sam się nad nim naprawdę poważnie zastanawiam...


    Autko jest o wiele bardziej zamulone na 5. biegu ?

    No i jeszcze, czy masz w miarę seryjny silnik, czy może jakieś turbo super hiper tuningowane D17? Pytam o Vmax ze względu na ograniczenia mocowe w D16v1 i D17, czy przypadkiem silnik nie stanie na 180 bo wyżej nie ma siły, czy może dociągnie nawet do 230 bo ma takiego kopa...

  7. #57
    Użytkownik Awatar marrccin
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic VII EM2 (Cou
    Skąd
    Bristol/Gdańsk
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grzybohun94 Zobacz posta
    To jeszcze napisz ile Cię to kosztowało, bo zabieg wydaje się naprawdę spoko i sam się nad nim naprawdę poważnie zastanawiam...
    przelozenia z us 140$ + robocizna, ceny moga byc rozne (300-500zł?)

    Autko jest o wiele bardziej zamulone na 5. biegu ?
    Na piątym zawsze jest zamulone :P

    No i jeszcze, czy masz w miarę seryjny silnik, czy może jakieś turbo super hiper tuningowane D17? Pytam o Vmax ze względu na ograniczenia mocowe w D16v1 i D17, czy przypadkiem silnik nie stanie na 180 bo wyżej nie ma siły, czy może dociągnie nawet do 230 bo ma takiego kopa...
    W pierwszym poscie napisalem jakie auto, jaka moc...
    Seria D17A9 zamyka licznik. Do 200 idzie spoko, pozniej zwalnia, 215-220-225 to jest juz bardzo powoli i masz ostatni bieg przy ~7000 obrotach... nic wiecej nie zrobisz
    W zasadzie nie mialem zadnych super modow, lekki zamach i... to chyba tyle na dodatek nie wiadomo, czy on pomaga, czy przeszkadza :P z dupereli to jakies swiece irydowe, wkladka k&n, oraz minimalnie wieksze kola (o ile pamietam 1.8%), one akurat przeszkadzaja jezeli chodzi o uzyskiwanie lepszego wyniku na tarczy, ale tak naprawde jedziesz minimalnie szybciej niz zegar pokazuje

    ps. wykres mojej poprzedniej jednostki, dlatego wierze ze daloby rade ujechac 240km/h teraz do tego potrzebowalbym 6600rpm, czyli moment gdzie jeszcze jest troche mocy
    Ostatnio edytowane przez marrccin ; 17-04-17 o 01:05

  8. #58
    Użytkownik Awatar Grzybohun94
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Miata NA
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    870

    Domyślnie

    dzięki za info

  9. #59
    Użytkownik Awatar Grzybohun94
    Dołączył
    Jul 2013
    Imię
    Tomasz
    Auto
    Miata NA
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    870

    Domyślnie

    hej, tak mnie naszło jeszcze coś - zmieniałeś Tylko zębatki czy jeszcze synchra i przesuwki musiałeś dokupić? jak to wyglądało?

  10. #60
    Użytkownik Awatar Mierzej
    Dołączył
    Sep 2008
    Imię
    Damian
    Auto
    EP2 / CW1
    Skąd
    CIN
    Posty
    2,638

    Domyślnie

    To ja jeszcze zapytam się o spalanie? dużo spadło? czy przez to, że samochód ma ciężej to wzrosło wręcz?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •