Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 184

Wątek: Wywala plyn z chlodnicy do zbiornika wyrownawczego

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    K20A2 Ep3
    Skąd
    Krakow
    Posty
    1,254

    Domyślnie Wywala plyn z chlodnicy do zbiornika wyrownawczego

    Więc tak jak w temacie.Uszczelka głowicy sprawdzona przez też szczelności.Auto się nie gotuje itp.Co może być przyczyną ?

  2. #2
    Użytkownik Awatar mlawa85
    Dołączył
    Feb 2012
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Lexus IS300 SC '02
    Skąd
    Warszawa/Słupsk
    Posty
    6,551

    Domyślnie

    a zalacza sie wentylator??w K20A2 tak?? spr czujnik w chłodnicy. Jest taki diwajs zamontowany od dolu. Moze sie skonczył. Do tego sprawdziałbym czy wina nie lezy w zacinajacym sie termostacie lub jakims syfie w układzie. Moze cos sie dostało.

    Test nie zawsze pokazuje prawidłowo. Mi na tescie uszczelki w D17 nie wykazało nieszczelnosci, a mimo to jednak uszczelka byla trzasnieta...

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    K20A2 Ep3
    Skąd
    Krakow
    Posty
    1,254

    Domyślnie

    Went się zalaczy.Będę musiał na dniach przepłukać układ i wymienie termostat

  4. #4
    Użytkownik Awatar mlawa85
    Dołączył
    Feb 2012
    Imię
    Łukasz
    Auto
    Lexus IS300 SC '02
    Skąd
    Warszawa/Słupsk
    Posty
    6,551

    Domyślnie

    jesli mnie pamiec nie myli to jest dupowaty dostep do termostatu, przynajmniej w K20A1 taki był.

  5. #5
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    K20A2 Ep3
    Skąd
    Krakow
    Posty
    1,254

    Domyślnie

    Dziwna sprawa.Dziś przelalem 0.5 litra płynu z zbiorniczka do chłodnicy.Zrobiłem trase około 600 km.Płynu nie wyrzucilo.Wiatrak na postoju zalaczal się 3 razy

  6. #6
    Użytkownik Awatar marrccin
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic VII EM2 (Cou
    Skąd
    Bristol/Gdańsk
    Posty
    139

    Domyślnie

    Może termostat się chwilowo "zawiesił". Albo w tym czasie płyn się nagrzał i wywaliło do wyrównawczego, po to on również służy Ciśnienie w układzie wzrasta, i wywala do wyrównawczego. Zaczniesz się martwić, kiedy z wyrównawczego zbędzie się wylewał

  7. #7
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Auto
    K20A2 Ep3
    Skąd
    Krakow
    Posty
    1,254

    Domyślnie

    Bylo pare kropel na zbiorniku.Musialo troszkę wywalić

  8. #8
    Użytkownik Awatar marrccin
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic VII EM2 (Cou
    Skąd
    Bristol/Gdańsk
    Posty
    139

    Domyślnie

    sprawdz, czy ogrzewanie w aucie ci dziala (najlepiej z pominieciem ustawienia max), ja pol roku temu tez tak mialem, przy postoju pozniej mi wywalilo przez wyrownawczy, dolalem pojechalem dalej, zaczal sie grzac... uszczelka sprawdzona barometrem (tak to sie nazywa?), sprezanie wszedzie ok, dolny waz byl raczej zimny. wyjalem termostat, w garnku mi dzialal :/ wiec bylem zalamany... ale skrecilem uklad bez termostatu pojezdzilem tak dwa tyg i bylo ok, kupilem nowy termostat wsadzilem i bylo ok, az do wczoraj, znow poczatkowo brak ogrzewania, pozniej temp lekko podrosla, zaraz opadla jak sie zatrzymalem to zaczela rosnac dalej, wiec zgasilem. wyrownawczy pelny, jak odkrecilem korek od chlodnicy wpierw wylecialo powietrze, dopiero pozniej plyn... uzupelnilem plyn, ogrzewanie na maksa i mialem tylko 15km do domu dojechalem, ale juz nic nie sprawdzalem. chcialbym aby to byl zablokowany termostat (nawet jesli byl felerny i przezyl tylko pol roku), bo jak nie to pomyslalalem, ze moze wydech idzie mi w wode? na razie czekam na speca, bo to jakas podejrzana dla mnie sprawa...

    edit. w chlodnicy z polowe plynu prakowalo. zostal zalany na maxa i w chlodnicy i w wyrownawczym, troche pil, troche plul piana... , nagrzal sie i niby wszystko ok... :/ dwa weze cieple, wentylator sie zalacza, nie dymi, silnik sie nie grzeje... masakra, bo juz sie boje ze wiem co bedzie... pojade w trase i znow po tysiacu km zacznie pluc... taka mala dygresja
    Ostatnio edytowane przez marrccin ; 25-12-15 o 23:46 Powód: edit

  9. #9
    Użytkownik Awatar genior
    Dołączył
    Mar 2008
    Imię
    Grzesiek
    Auto
    ES7 D16V1
    Skąd
    Krosno
    Posty
    1,210

    Domyślnie

    upg, wielu już sprawdzało, kombinowało i szukało, i zawsze było to samo

  10. #10
    Użytkownik Awatar marrccin
    Dołączył
    Mar 2015
    Imię
    Marcin
    Auto
    Civic VII EM2 (Cou
    Skąd
    Bristol/Gdańsk
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez genior Zobacz posta
    upg, wielu już sprawdzało, kombinowało i szukało, i zawsze było to samo
    tak to sie wydaje najbardziej rozsadne, "najlepsze" jest to, ze od czasu pierwszego objawu (pol roku temu) zrobilem jakies 5000km w roznych warunkach (trasa/miasto, krotkie/dlugie przejazdy, male/duze predkosci, postoje z wlaczonym silnikiem) i nic dwa dni temu zrobilem 1800km wszystko ok, rowniez z postojami dopiero na 20km przed domem (jakies 2-3 km z gorki na piatym biegu) i to wystapilo...
    nie przecze temu co mowisz bo faktycznie to jest prawdopodobne, ale w jakis dziwny sposob puszcza... nie mam plynu w oleju, ani na odwrot... spaliny wydaja sie ok, chyba ze mi wali je do ukladu chlodzenia...
    sa jakies sposoby by to sprawdzic, czy juz sie nie bawic i po prostu zrzucac glowice?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •