Strona 19 z 19 PierwszyPierwszy ... 9171819
Pokaż wyniki od 181 do 184 z 184

Wątek: Wywala plyn z chlodnicy do zbiornika wyrownawczego

  1. #181
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Civic 1.4 D14a8
    Skąd
    Zgierz
    Posty
    4

    Domyślnie

    Przez rok jeździłem z problemem wywalania plynu do zbiornika glownie po zakończeniu trasy co najmniej 300km. Na drugi dzien plyn wracal do chlodnicy. Ostatnio w trasie autostradzie 100km przy predkosciach do 120km/h robilem postoje co ok 20km i poziom wzrastal od max na zbiorniku co 2cm w gore na kazdym postoju, az wkoncu po skonczonej trasie plyn wywalilo. Problem byl tylko na trasie. Pomogla wymiana termostatu. Stary sprawdzalem w garku na kuchence otwieral sie dopiero przy 86st o ok. 3mm, a powinien wg instrukcji otwierac sie od 76-80, a pelne otwarcie 8mm przy 90st. Przy wymianie warto odkamienic i zalac nowym plynem.

  2. #182
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Civic 1.4 D14a8
    Skąd
    Zgierz
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam ponownie. Niestety wymiana termostatu nie rozwiazala problemu przybywania plynu chłodniczego w zbiorniku. Kupilem plyn reakcyjny na badanie spalin, ktory nic nie wykazał. Podlaczalem do chlodnicy, gazowalem, wentylator kilka razy sie zalaczyl. Powiecie ze plyn do d...ale przylozylem do rury wydechowej i zmienił kolor na żółty. Chłodnica, korek 1.1bar, termostat wymienione, pompa wody sprawna, wiec zdecydowalem sie na wymiane upg. Przy okazji wymienilem pierscienie bo bral ok.300ml oleju 5w50 mobil1 na 1000km. Jestem na etapie docierania. Przejechalem 500km z obrotami do 4tysi wszystko hula. Zauwazylem ze mialem niewielki wyciek oleju spod upg w okolicy 1 cyl., choc poczatkowo wskazywalo na uszczelniacz walu korbowego.

  3. #183
    Użytkownik Awatar mały_miszcz
    Dołączył
    Aug 2009
    Imię
    Maciej
    Auto
    EJ2 B16A1
    Skąd
    PZ
    Posty
    2,088

    Domyślnie

    Kolego, od razu mogles sprawdzic/wymienic panewki, wiele razy juz bylo tak ze po upg panewki mowia papa, ja tak mialem juz dwa razy w dwoch hondach.

  4. #184
    Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Imię
    Grzegorz
    Auto
    Civic 1.4 D14a8
    Skąd
    Zgierz
    Posty
    4

    Domyślnie

    Nie byly zjechane jak wyjmowalem tloki. Inna sprawa ze nie chciałem bawic sie w plastigauge zeby dobrac na wymiar. Mysle ze jak dadza znac o sobie to od razu dam wal do sprawdzenia zeby to pasowalo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •