Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: "Dławienie" przy niskich obrotach.

  1. #21
    Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2015
    Auto
    Del Sol D16Y8
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    18

    Domyślnie

    W D16Y8 mam podobny do Ciebie problem. Wymieniłem filtr powietrza, filtr paliwa, świece, czyściłem kopułke i dalej to samo.

    Jadąc na dwójce puszczając gaz przy 2,5-3k obrotów też się dławi?

  2. #22
    Użytkownik Awatar Sebson95
    Dołączył
    Oct 2015
    Imię
    Sebastian
    Auto
    Honda Civic VI
    Skąd
    Kraków
    Posty
    39

    Domyślnie

    Jak puszcze gaz to nie. Tylko jesli dodam lekko gazu to wedy

    Sprawdziłem to dokładniej przy dodawaniu gazu ok 1500 rpm autem dlawi, i gdy odpuszczę przy 3500 rpm gaz to tez go dławi.
    Ostatnio edytowane przez Sebson95 ; 06-11-15 o 22:24

  3. #23
    Użytkownik Awatar mateusz199
    Dołączył
    Oct 2009
    Imię
    Mateusz
    Auto
    Civic 4d 1.8 2009r.
    Posty
    128

    Domyślnie

    Sprawdź układ zapłonowy. Tj. Rezystancje na przewodach zapłonowych na końcu przy świecy i przy kopułce wartości ohm powinny być zbliżone. Świece ? auto ma lpg ? ile nalotu na świecach ? kiedy były wymieniane ?. zobacz czy w gniazdach gdzie są świece nie ma oleju na spodzie, może zalane co powoduje przeskok iskry. Kiedy to zauważyłeś,że zaczął szarpać ? Sprawdź miejsca wtryskiwaczy czy wokół nich nie ma mokrego nalotu. Nieszczelność w dolocie. Układ paliwa, sprawdzić ciśnienie manometrem wg. manuala. wyciągnij te filtr powietrza o którym wspominałeś, zrób test. Na postoju wkręca się bez problemu na obroty? Przy gwałtownym wciśnięciu gazu bądź płynnym ? Mówisz, że jak puścisz gaz przy 3500 też go dławi? Może układ wydechowy, katalizator, tłumiki drożne ? o co chodzi z tym dławieniem ? nie ma mocy, ? Przerywa -kangur? Zastanawiam się jak, to dławienie przy odejmowaniu gazu jest odczuwalne ? Może problem leży po stronie mechanicznej np. w skrzyni lub sprzęgle ? Jest 150 pytań....

  4. #24
    Użytkownik Awatar Sebson95
    Dołączył
    Oct 2015
    Imię
    Sebastian
    Auto
    Honda Civic VI
    Skąd
    Kraków
    Posty
    39

    Domyślnie

    Samochód kupiłem ok tygodnia temu. Poprzedni właściciel wymienial filltry wszystkie,oleje itp. Świece tez wymienial niecaly rok temu, w gniazdach nie ma oleju. Stożek juz na wykończeniu jest ale będę zakladal seryjny filtr i tłumik bo jest wn sport. zobaczmy po wymianie dzieki za odpowiedzi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •