Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: zbieżność sedan IX

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    14

    Domyślnie zbieżność sedan IX

    Witam,

    po kilku uzywanych Hondach zdecydowalem sie na zakup IX w sedanie (1,8 comfort - alu 16) a jako ze trafila sie okazja to stalem sie posiadaczem nowego auta z rocznika 2014. Auto wynalazlem 550 km od chaty i wracajac od razu stwierdzilem ze cos nie halo jest ze zbieznoscia. Kierownica nie byla na wprost a auto sciagalo. W gdyni umowilem sie na ustawienie zbieznosci i po robocie jst ok. Problem pojawil sie w parametrach dla elemento ktorego geometri nie da sie poprawic - X lub Y na tylnich kolach. - w zalaczniku wiersz 4 wartosci -0,36 i 0,18.

    link do wydruku: https://app.box.com/s/fc4w9ps38e1nl6nznf1ojs3oqwr6zxjn

    Po ustawieniu zapytalem sie Pana grzecznie skoro wszystkie parametry sie dalo czemu ten jest zly. Pan bezradnie rozlozyl rece i powiedzial ze tego sie nie ustawia i tyle. Mysle - ok.
    Poniewaz robilem zbieznosc w kilku autach u specjalisty p. Majchrzaka z Sopotu zadzwonilem do niego i po kilku sprawdzeniach uwzgledniajac nastepujace :
    1. Ze wzgledu na inne zawieszenie w sedanie versus hatchback i kombi - oczywista oczyswistosc.
    2. Ze wzgledu na to ze sedan jest bardziej na USA
    3. Parametry jakie u mnie sa odpowiadaja tym stoswanym na USA.
    4. Parametry sa na maly minus a roznica nieznaczaca

    doszlismy do nastepujacych wnioskow:
    1. Maszyna w serwisie nie posiada danych geometrii do sedana - swiadczy o tym wpis all models w naglowku
    2. Wartosci ktore mam zapewnia bardziej komfortowa jazde
    3. Zbieznosc na tylych kolach jest ok.

    Pisze ten post z prosba o informacje czy ktos mial podobny temat ogarniety i jesli to prawda to jako info dla uzytkownikow sedana.

    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi i uwagi

    Mopsik

  2. #2
    Użytkownik Awatar Żocho_BP
    Dołączył
    Jun 2010
    Imię
    Tomasz
    Auto
    honda civic 1.8
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mopsik75 Zobacz posta
    Witam,

    .....
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi i uwagi

    Mopsik
    Cześć
    Mam sedana VIII gen.
    Nie da się ustawić tych parametrów przy OEM zawieszeniu.
    Jeżeli chcesz poprawić parametry to musisz kupić "honda civic camber kit" .
    Cambery są dedykowane zazwyczaj wówczas gdy auto obniżamy.
    Przy obniżaniu standardowe parametry wypadają całkowicie poza zakres właściwy,
    koła są bardzo mocno pochylone.

    Co do parametrów pełnej geometrii zawieszenia, w swoim sedanie tylko ustawiałem w ASO,
    serwis z mego miasta nie miał w kompie ustawień do sedana. To było dobrych parę lat temu,
    ale może sytuacja wcale się nie zmieniła.

    Pozdr.
    Tomek

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    14

    Domyślnie

    Czesc

    twoje slowa tylko potwierdzjaja moje (ze specem od zawieszen) przypuszczenia.
    Dokladnie to samo powiedzial. Nalezaloby zmienic wahacze na regulowane (nie orientuje sie w tym ale cos takiego powiedzial) i wtedy mozna by pomieszac.
    W sytuacji gdy autem jezdzi zona i w miare spokojnie nie ma to zadnego znaczenia. Ustawienia co ciekawe wlasnie byly w ASO. Tylko opinia jest od speca.

    Pozdrawiam

    Mopsik

  4. #4
    Zbanowany
    Dołączył
    Jun 2021
    Posty
    1

    Domyślnie

    Civic IX sedan 2015r. 1.8. Mnie również ścina tylne opony a najeżdżając na kałużę samochód zarzuca. Sprawdziłem zbieżność w jednym warsztacie, niby jest OK. W ASO jeszcze nie byłem. Czy ktoś rozwiązał ten problem?

  5. #5
    Zbanowany
    Dołączył
    Nov 2022
    Imię
    Rafał
    Auto
    Ufo VIII, sedan IX
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafek Zobacz posta
    Civic IX sedan 2015r. 1.8. Mnie również ścina tylne opony a najeżdżając na kałużę samochód zarzuca. Sprawdziłem zbieżność w jednym warsztacie, niby jest OK. W ASO jeszcze nie byłem. Czy ktoś rozwiązał ten problem?
    Ponownie chciałem przypomnieć się z tematem, bo nadal mam z tym problem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •