Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Problem z geometrią w sedanie ek3

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Auto
    Civic 6g
    Skąd
    White-stok
    Posty
    12

    Domyślnie Problem z geometrią w sedanie ek3

    Hej!
    Mam problem z geometrią w sedanie EK3. Mianowicie auto trochę myszkuje przy szybszej jeździe pow. 90 km/h. Byłem na ustawieniu geometrii i diagnosta stwierdził że w tylnym lewym kole nie może ustawić geometrii. Twierdził że po pierwsze śruba jest zapieczona, a po 2 brakuje już regulacji więc i tak by nie ustawił. Pytał też czy nie ściera opony tak między jej środkiem a stroną zewnętrzną. Auto miało kiedyś różne przygody i może faktycznie regulacji już brak...
    Podjechałem następnie do mechanika z tą sprawą. Stwierdził on że zapieczoną śrubę wytnie razem z jej mocowaniem, rozwerci to, wspawa ponownie tak aby była możliwośc regulacji i da nową śrubę.
    Wychodzi z tego rzeźba w zawieszeniu co nie bardzo mi pasuje. Ale czy jest to prawidłowy sposób naprawy? Jeśli nie to jak przywrócić regulację geometrii w tym kole?

  2. #2
    Moderator Awatar Rikoo
    Dołączył
    Jun 2004
    Imię
    Paweł
    Auto
    B16A2 Green Grinde
    Skąd
    S1 Rikoo
    Posty
    8,929

    Domyślnie

    niestety tylne sruby zapieczone to standard w 6 generacjach mialem to u siebie w hondach wiec niech tnie i bedzie ok

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Auto
    Civic 6g
    Skąd
    White-stok
    Posty
    12

    Domyślnie

    Ok, to trochę mnie uspokoiłeś. Nieco obawiałem się kombinowania przy miejscu mocowania śruby regulacyjnej. Jeszcze druga kwestia końca zakresu regulacji geometrii w tym kole mnie niepokoi. Ale może i z tym mechanik poradzi.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •