Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66

Wątek: Tempomat/sterowanie radiem w kierownicy, wymiana kierownicy

  1. #11
    Użytkownik Awatar semri
    Dołączył
    May 2007
    Auto
    R18A2 HB 5D NHB
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    343

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manticore Zobacz posta
    hm w 5d mozesz sterowac radiem. Tzn przelaczac stacje (1.8 comfort)
    chodzi Ci o jeszcze bardziej zaawansowane (wyszukiwanie stacji etc?)
    a wyszukiwanie jest, wystarczy ze przytrzymasz przycisk CH + zeby wyszukiwal stacje w gore i zmienial folder w czasie odtwarzania mp3, CH - analogicznie

  2. #12
    Użytkownik Awatar jockow
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda Civic 4D
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    366

    Domyślnie Kierownica od wersji Executive

    Cytat Zamieszczone przez adyn Zobacz posta
    Witam

    Tu wcale nie trzeba serwisu... wystarczy forumowicz, który o to pytał w serwisie

    No więc. Dotyczy to Civic 4d

    Podczas zakupu dowiedziałem się, że wielofunkcyjna kierownica jest dostępna tylko w wersji Executive (wielofunkcyjna = skórzana + sterowanie radiem + sterowanie tempomatem). Wersja Comfort ma zwykłą kierownicę bez sterowania. Istnieje możliwość dokupienia takiej kierownicy do wersji Comfort, ale UWAGA!!!
    nie będzie ona działała - bo Civic 4d w wersji Comfort nie ma wyjścia do sterowania radiem w kierownicy i nie można go w Hondzie nawet za dopłatą dokupić. Tak więc jedyny zysk? Skórzana kierownica z bezużytecznymi przyciskami od radia i tempomatu... Chyba, że komuś to nie przeszkadza a np bardzo lubi skórę??

    i to był jeden z powodów dla którego ostatecznie zdecydowałem się na Executiva...

    Acha: cena kierownicy to chyba około 1700zł...

    Pozdrawiam
    Adyn
    Witam ,temat trochę stary ale właśnie zamontowałem kierownice wielofunkcyjną z wersji Executive do mojego sedana w wersji Comfort.Kierownica jest super ładna skórka jak na razie działają funkcje od radia ale może uda się z tempomatem.

  3. #13
    Użytkownik Awatar Kras
    Dołączył
    Jan 2005
    Imię
    Soichiro
    Auto
    Szaraczek
    Skąd
    Zza kiery, zioom :)
    Posty
    4,196

    Domyślnie

    A tam jest w ogole tempomat?? Bo jesli oryginalnie nie bylo to przyciski na nic.

  4. #14
    Użytkownik Awatar jockow
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda Civic 4D
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kras Zobacz posta
    A tam jest w ogole tempomat?? Bo jesli oryginalnie nie bylo to przyciski na nic.
    Co to znaczy czy jest tempomat?

  5. #15
    Zbanowany
    Dołączył
    Dec 2009
    Imię
    Łukasz
    Auto
    FK3 MY13'
    Posty
    9,879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jockow Zobacz posta
    Co to znaczy czy jest tempomat?
    Kras pyta czy ogólnie u Ciebie w aucie masz tempomat,ale nie zrozumiał,że chcesz jakoś ten tempomat podłączyć nie mając oryginalnie tego.
    Ale jeśli o to chodzi,to widziałem,ze do ufo jakoś to podlączali- w sedanie nie wiem. Instrukcja jest na Civinfo.

  6. #16
    Użytkownik Awatar jockow
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda Civic 4D
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    366

    Red face

    No właśnie tempomatu nie mam tak jak nie miałem sterowania z kierownicy ale już mam i jak się uda to i tempomat będzie.

  7. #17
    Użytkownik Awatar Kras
    Dołączył
    Jan 2005
    Imię
    Soichiro
    Auto
    Szaraczek
    Skąd
    Zza kiery, zioom :)
    Posty
    4,196

    Domyślnie

    No wlasnie o to pytalem - czy posiadasz urzadzenie tempomatu

  8. #18
    Użytkownik Awatar zyga502
    Dołączył
    Sep 2007
    Imię
    Zbigniew
    Auto
    civic FK2 Tourer
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    2,438

    Domyślnie

    nie sądze ,żebyś miał tempomat,tylko dlatego ,że dołożyłeś inną kierownicę,to nie lego ,ze dokładasz kiedy i jak chcesz

  9. #19
    Użytkownik Awatar jockow
    Dołączył
    Jan 2011
    Imię
    Jacek
    Auto
    Honda Civic 4D
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    366

    Domyślnie

    Wiązki na pewno nie ma ale i do radia nie było,musiałem załatwić tylko piny których brakowało w kostce wiec radio już działa.Z tego co sprawdził mój elektryk w schematach brakuje tylko wiązki (mam nadzieje).Ważną rzeczą są też kostki przy pedale gazu.sprzęgła i hamulca.Komputer w aucie z tempomatem jest taki sam problem na razie jest z tymi pinami które są jeszcze mniejsze niż w kostce do obsługi radia.Według schematu wszystko wchodzi do zegarów,jak zdobędę te piny to się okaże.

  10. #20
    Użytkownik Awatar riki79
    Dołączył
    Aug 2008
    Auto
    Honda Civic VIII gen
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    35

    Domyślnie

    Panowie,
    Po długim przeszukiwaniu forum nie znalazłem interesującego mnie tematu - wiem, że kiedyś, któryś z kolegów wrzucił link z CIVINFO o montażu tempomatu w VIII gen (wymiana kiery i modułu sterującego z manetkami), natomiast mnie interesuje czy ktoś z kolegów porwał się na taką akcję? Często podróżuje autobanem i tempomat jest moim marzeniem
    Dodatkowo - czy ktoś chociaż wymieniał kierownicę na skórzaną z wersji Executive? (ja mam Comfort i tą standardową kierę), a jak wiadomo - nie ma to jak czucie skóry pod palcami

    Mam nadzieje, że nie dubluje swoim postem żadnych wcześniejszych, ale gdyby tak się stało, z góry przepraszam.

    Pzdr,
    magicspeaker

    A tutaj link do rzeczonego civinfo: http://www.civinfo.com/forum/how/457...e-control.html
    Czy ktoś się już za to zabrał?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •