Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: skrzynia biegów-pomoc

  1. #1
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    10

    Exclamation skrzynia biegów-pomoc

    witam wszystkich forumowiczów!
    Problem taki że moja skrzynka y21 zaczęła zgrzytać na 3 biegu i niestety będzie trzeba ją naprawić,ale ponieważ nie chce za długo stać w garażu bo sezon na Super Os i inne imprezy tego typu,rozważam zakup drugiej skrzynki i tu potrzebna wasza pomoc co mogę założyć w zamian jeśli nie znajdę y21. Szukam dobrej skrzyni nie zajechanej wielkopolska ale może być cała Polska. Pozdrawiam i Dzięki za pomoc

    znalazłem takie coś ale totalnie nie wiem co z czym
    http://allegro.pl/show_item.php?item...cf77d00be2ff62

  2. #2
    Użytkownik Awatar patrick1989
    Dołączył
    Oct 2009
    Auto
    350Z
    Posty
    813

    Domyślnie

    To nie jest jakaś stara skrzynia od D-serii?

    Masz do wyboru S9B, najłatwiej trafić w dobrym stanie za ok 1000 zł. Ja znalazłem w podobnej cenie, bo moje Y21 także zgrzytało na trójce kręcąc wysoko.
    Została zrobiona hybryda, czyli do skrzyni S9B, która ma dłuższe biegi (gorsze przyspiesznie) włożone krótkie biegi z Y21, a synchra, szpera i obudowa zostały z S9B.
    Szukać Y21 lub S4C, to chyba te same skrzynie, pewnie są jakieś drobne różnice - cena ok 800-1000 zł

    Jest też opcja S80 z Integry Type R - najkrótsza OEM skrzynia, bardzo fajnie przyspiesznia. Jednak koszt to ok 3500 zł.

  3. #3
    Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    10

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedz,już trochę poczytałem i co nieco się orientuje ale znaleźć coś w dobrej cenie ciężko,zastanawiam się nad wymianą synchronizatora ale cena w serwisie około 1300 za trzeci bieg.
    Znalazłem inne rozwiązanie tylko nie znam firmy i nie za bardzo wiem czy towar wart tych pieniędzy może ktoś z was miał już do czynienia z tymi produktami proszę o opinie.
    http://allegro.pl/synchronizatory-ka...067403565.html

    myślę że za cenę zajechanej skrzyni mam nowe synchro w mojej pod warunkiem że tryby będą dobre,w każdym bądź razie wpierw skrzynia na stół i ocena zużycia później decyzja co dalej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •